XC 6.9 MS - Matte Black / Bordeaux
Kód: 8592842221962Detailní popis produktu
The Superior XC 6.9 MS is a women-specific mountain bike featuring a lowered top tube for easier mounting, greater confidence and a naturally comfortable riding position. Its modern aluminium frame, 120 mm air suspension fork and smooth Shimano CUES 1×11 drivetrain provide stable, easy handling for everyday rides and weekend adventures. With a comfortable women’s saddle and balanced geometry, the XC 6.9 MS delivers a pleasant and confidence-boosting ride on bike paths and light off-road terrain.Velikost: 16" (S)
Barva: Matte Black / BordeauxWEIGHT: BASE INFO: 14.85 kg
ISO norm: ISO and EN norm: ISO 4210-2 MTB bicycles
EN norm: ISO and EN norm: EN17406 Condition 2 For on and Off-Road riding and drops less than 15cm
LOAD CAPACITY: ISO and EN norm: 120 Kg
FRAME: FRAMESET: Alu 6061 T6 Double Butted, Smooth Welding, Sport Geometry, Geometry, Integrated Cable Routing, BB BSA 73 mm, IDK dropout,
SUSPENSION FORK: FRAMESET: Suspension Air fork, AHEAD 1-1/8", QR Type, 120mm travel
BOTTOM BRACKET: FRAMESET: SHIMANO, Cartridge Bearing
HEADSET: FRAMESET: FSA NO.80, ICR, Semi-Cartrige, 1-1/8"
SHIFTERS RIGHT: DRIVETRAIN: SHIMANO CUES SL-U6000-11R, RAPIDFIRE Plus, 11-speed
REAR DERAILLEUR: DRIVETRAIN: SHIMANO CUES RD-U6000, Shadow Plus Design
CRANKSET: DRIVETRAIN: SHIMANO CUES FC-U6000, 32T
CASSETTE: DRIVETRAIN: SHIMANO CUES CS-LG400, 11-speed, 11-50T
CHAIN: DRIVETRAIN: KMC eGLIDE, LinkGlide
BRAKE FRONT: BRAKING SYSTEM: SHIMANO MT200, hydraulic disc brake
ROTOR FRONT: BRAKING SYSTEM: Rotor 160mm
BRAKE REAR: BRAKING SYSTEM: SHIMANO MT200, hydraulic disc brake
ROTOR REAR: BRAKING SYSTEM: Rotor 160mm
HUB FRONT : WHEELS: SHIMANO HB-QC300, 32H, CL, M9X100mm, QR Type
RIM FRONT: WHEELS: STARS J25D, Disc, 32H
TIRE FRONT: WHEELS: Schwalbe Smart Sam, KevlarGuard, 29x2.25", Active Line
HUB REAR: WHEELS: SHIMANO FH-QC300-HM, 32H, CL, M10X135mm, QR Type
RIM REAR: WHEELS: STARS J25D, Disc, 32H
TIRE REAR: WHEELS: Schwalbe Smart Sam, KevlarGuard, 29x2.25", Active Line
SPOKES: WHEELS: SAPIM Galvanized Black
NIPPLES: WHEELS: SAPIM, Brass
STEM: COCKPIT: ONE Sport, Alloy, 31.8mm, -3°
HANDLEBAR: COCKPIT: ONE Alloy, 20mm rise, 31.8mm
GRIPS LEFT: COCKPIT: ONE Sport, Lock-On
GRIPS RIGHT: COCKPIT: ONE Sport, Lock-On
SADDLE: PARTS: Selle Royal Vivo
SEATPOST: PARTS: ONE Sport, Alloy, 27.2mm
SEATPOST CLAMP: PARTS: ONE CC-610, 31.8mm, with Quick Release level, Black
PEDALS: PARTS: Bearing Pedals with reflector, PP Body
Velikost: 18" (M)
Barva: Matte Black / Bordeaux
Velikost: 20" (L)
Barva: Matte Black / Bordeaux
Doplňkové parametry
| Kategorie: | MTB PEVNÁ |
|---|---|
| Barva: | Matte Black / Bordeaux |
| BOTTOM BRACKET: | FRAMESET: SHIMANO, Cartridge Bearing |
| BRAKE FRONT: | BRAKING SYSTEM: SHIMANO MT200, hydraulic disc brake |
| BRAKE REAR: | BRAKING SYSTEM: SHIMANO MT200, hydraulic disc brake |
| CASSETTE: | DRIVETRAIN: SHIMANO CUES CS-LG400, 11-speed, 11-50T |
| CRANKSET: | DRIVETRAIN: SHIMANO CUES FC-U6000, 32T |
| EN norm: | ISO and EN norm: EN17406 Condition 2 For on and Off-Road riding and drops less than 15cm |
| FRAME: | FRAMESET: Alu 6061 T6 Double Butted, Smooth Welding, Sport Geometry, Geometry, Integrated Cable Routing, BB BSA 73 mm, IDK dropo |
| GRIPS LEFT: | COCKPIT: ONE Sport, Lock-On |
| GRIPS RIGHT: | COCKPIT: ONE Sport, Lock-On |
| HANDLEBAR: | COCKPIT: ONE Alloy, 20mm rise, 31.8mm |
| HEADSET: | FRAMESET: FSA NO.80, ICR, Semi-Cartrige, 1-1/8" |
| HUB FRONT: | WHEELS: SHIMANO HB-QC300, 32H, CL, M9X100mm, QR Type |
| HUB REAR: | WHEELS: SHIMANO FH-QC300-HM, 32H, CL, M10X135mm, QR Type |
| CHAIN: | DRIVETRAIN: KMC eGLIDE, LinkGlide |
| ISO norm: | ISO and EN norm: ISO 4210-2 MTB bicycles |
| LOAD CAPACITY: | ISO and EN norm: 120 Kg |
| NIPPLES: | WHEELS: SAPIM, Brass |
| PEDALS: | PARTS: Bearing Pedals with reflector, PP Body |
| REAR DERAILLEUR: | DRIVETRAIN: SHIMANO CUES RD-U6000, Shadow Plus Design |
| RIM FRONT: | WHEELS: STARS J25D, Disc, 32H |
| RIM REAR: | WHEELS: STARS J25D, Disc, 32H |
| ROTOR FRONT: | BRAKING SYSTEM: Rotor 160mm |
| ROTOR REAR: | BRAKING SYSTEM: Rotor 160mm |
| SADDLE: | PARTS: Selle Royal Vivo |
| SEATPOST: | PARTS: ONE Sport, Alloy, 27.2mm |
| SEATPOST CLAMP: | PARTS: ONE CC-610, 31.8mm, with Quick Release level, Black |
| SHIFTERS RIGHT: | DRIVETRAIN: SHIMANO CUES SL-U6000-11R, RAPIDFIRE Plus, 11-speed |
| SPOKES: | WHEELS: SAPIM Galvanized Black |
| STEM: | COCKPIT: ONE Sport, Alloy, 31.8mm, -3° |
| SUSPENSION FORK: | FRAMESET: Suspension Air fork, AHEAD 1-1/8", QR Type, 120mm travel |
| TIRE FRONT: | WHEELS: Schwalbe Smart Sam, KevlarGuard, 29x2.25", Active Line |
| TIRE REAR: | WHEELS: Schwalbe Smart Sam, KevlarGuard, 29x2.25", Active Line |
| Velikost: | 18" (M), 16" (S), 20" (L) |
| WEIGHT: | BASE INFO: 14.85 kg |
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
Přidat komentář
