XC 6.2 MS - Gloss Black / Copper
Kód: 8592842213455
21 990 Kč
21 990 Kč
Detailní popis produktu
The XC 6.2 MS is the women’s version of our new hardtail, designed for comfort, confidence, and style on every ride. With its lowered top tube, it’s easy to mount and dismount, while the modern geometry ensures stability and a relaxed riding position. Perfect for active riders who want a reliable bike for leisure and sporty rides alike.Velikost: 20" (L)
Barva: Gloss Black / CopperISO norm: ISO and EN norm: ISO 4210-2 MTB bicycles
EN norm: ISO and EN norm: EN17406 Condition 2 For on and Off-Road riding and drops less than 15cm
LOAD CAPACITY: ISO and EN norm: 120 Kg
FRAME: FRAMESET: Alu 6061 T6 Double Butted, Smooth Welding, Sport Geometry, Geometry, Integrated Cable Routing, BB BSA 73 mm, IDK dropout,
SUSPENSION FORK: FRAMESET: Suspension Air fork, AHEAD 1-1/8", QR Type, 120mm travel
BOTTOM BRACKET: FRAMESET: SHIMANO BB-UN101, 122.5mm, BSA, shell 73mm
HEADSET: FRAMESET: FSA NO.80, ICR, Semi-Cartrige, 1-1/8"
SHIFTERS RIGHT: DRIVETRAIN: SHIMANO CUES SL-U4000-9R, RAPIDFIRE Plus, 9-speed
REAR DERAILLEUR: DRIVETRAIN: SHIMANO CUES RD-U4000, Shadow Design
CRANKSET: DRIVETRAIN: SHIMANO CUES FC-U4000, 32T
CASSETTE: DRIVETRAIN: SHIMANO CUES CS-LG300, 9-speed, 11-46T
CHAIN: DRIVETRAIN: KMC eGLIDE, LinkGlide
BRAKE FRONT: BRAKING SYSTEM: SHIMANO MT200, hydraulic disc brake
ROTOR FRONT: BRAKING SYSTEM: Rotor 160mm
BRAKE REAR: BRAKING SYSTEM: SHIMANO MT200, hydraulic disc brake
ROTOR REAR: BRAKING SYSTEM: Rotor 160mm
HUB FRONT : WHEELS: SHIMANO HB-QC300, 32H, CL, M9X100mm, QR Type
RIM FRONT: WHEELS: STARS J25D, Disc, 32H
TIRE FRONT: WHEELS: Schwalbe Smart Sam, KevlarGuard, 29x2.25", Active Line
HUB REAR: WHEELS: SHIMANO FH-QC300-HM, 32H, CL, M10X135mm, QR Type
RIM REAR: WHEELS: STARS J25D, Disc, 32H
TIRE REAR: WHEELS: Schwalbe Smart Sam, KevlarGuard, 29x2.25", Active Line
SPOKES: WHEELS: SAPIM Galvanized Black
NIPPLES: WHEELS: SAPIM, Brass
STEM: COCKPIT: ONE Sport, Alloy, 31.8mm, -3°
HANDLEBAR: COCKPIT: ONE Alloy, 20mm rise, 31.8mm
GRIPS LEFT: COCKPIT: ONE Sport, Lock-On
GRIPS RIGHT: COCKPIT: ONE Sport, Lock-On
SADDLE: PARTS: Selle Royal Vivo
SEATPOST: PARTS: ONE Sport, Alloy, 27.2mm
SEATPOST CLAMP: PARTS: ONE CC-610, 31.8mm, with Quick Release level, Black
PEDALS: PARTS: Bearing Pedals with reflector, PP Body
Velikost: 18" (M)
Barva: Gloss Black / Copper
Velikost: 16" (S)
Barva: Gloss Black / Copper
Doplňkové parametry
| Kategorie: | MTB PEVNÁ |
|---|---|
| Barva: | Gloss Black / Copper |
| BOTTOM BRACKET: | FRAMESET: SHIMANO BB-UN101, 122.5mm, BSA, shell 73mm |
| BRAKE FRONT: | BRAKING SYSTEM: SHIMANO MT200, hydraulic disc brake |
| BRAKE REAR: | BRAKING SYSTEM: SHIMANO MT200, hydraulic disc brake |
| CASSETTE: | DRIVETRAIN: SHIMANO CUES CS-LG300, 9-speed, 11-46T |
| CRANKSET: | DRIVETRAIN: SHIMANO CUES FC-U4000, 32T |
| EN norm: | ISO and EN norm: EN17406 Condition 2 For on and Off-Road riding and drops less than 15cm |
| FRAME: | FRAMESET: Alu 6061 T6 Double Butted, Smooth Welding, Sport Geometry, Geometry, Integrated Cable Routing, BB BSA 73 mm, IDK dropo |
| GRIPS LEFT: | COCKPIT: ONE Sport, Lock-On |
| GRIPS RIGHT: | COCKPIT: ONE Sport, Lock-On |
| HANDLEBAR: | COCKPIT: ONE Alloy, 20mm rise, 31.8mm |
| HEADSET: | FRAMESET: FSA NO.80, ICR, Semi-Cartrige, 1-1/8" |
| HUB FRONT: | WHEELS: SHIMANO HB-QC300, 32H, CL, M9X100mm, QR Type |
| HUB REAR: | WHEELS: SHIMANO FH-QC300-HM, 32H, CL, M10X135mm, QR Type |
| CHAIN: | DRIVETRAIN: KMC eGLIDE, LinkGlide |
| ISO norm: | ISO and EN norm: ISO 4210-2 MTB bicycles |
| LOAD CAPACITY: | ISO and EN norm: 120 Kg |
| NIPPLES: | WHEELS: SAPIM, Brass |
| PEDALS: | PARTS: Bearing Pedals with reflector, PP Body |
| REAR DERAILLEUR: | DRIVETRAIN: SHIMANO CUES RD-U4000, Shadow Design |
| RIM FRONT: | WHEELS: STARS J25D, Disc, 32H |
| RIM REAR: | WHEELS: STARS J25D, Disc, 32H |
| ROTOR FRONT: | BRAKING SYSTEM: Rotor 160mm |
| ROTOR REAR: | BRAKING SYSTEM: Rotor 160mm |
| SADDLE: | PARTS: Selle Royal Vivo |
| SEATPOST: | PARTS: ONE Sport, Alloy, 27.2mm |
| SEATPOST CLAMP: | PARTS: ONE CC-610, 31.8mm, with Quick Release level, Black |
| SHIFTERS RIGHT: | DRIVETRAIN: SHIMANO CUES SL-U4000-9R, RAPIDFIRE Plus, 9-speed |
| SPOKES: | WHEELS: SAPIM Galvanized Black |
| STEM: | COCKPIT: ONE Sport, Alloy, 31.8mm, -3° |
| SUSPENSION FORK: | FRAMESET: Suspension Air fork, AHEAD 1-1/8", QR Type, 120mm travel |
| TIRE FRONT: | WHEELS: Schwalbe Smart Sam, KevlarGuard, 29x2.25", Active Line |
| TIRE REAR: | WHEELS: Schwalbe Smart Sam, KevlarGuard, 29x2.25", Active Line |
| Velikost: | 18" (M), 16" (S), 20" (L) |
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
Přidat komentář
