XC 6.1 MS - Matte Purple
Kód: 8592842219419Detailní popis produktu
The Superior XC 6.1 MS is a women’s mountain bike designed for everyday riding, recreational trips and first off-road adventures. Its lightweight aluminium frame with a lowered top tube makes mounting easier and increases confidence when stopping and starting. Combined with a 100 mm suspension fork, a simple and reliable Shimano CUES drivetrain and hydraulic disc brakes, the XC 6.1 MS is an ideal choice for riders looking for a comfortable, easy-to-handle and versatile MTB.Velikost: 20" (L)
Barva: Matte PurpleISO norm: ISO and EN norm: ISO 4210-2 MTB bicycles
EN norm: ISO and EN norm: EN17406 Condition 2 For on and Off-Road riding and drops less than 15cm
LOAD CAPACITY: ISO and EN norm: 120 Kg
FRAME: FRAMESET: Alu 6061 T6 Double Butted, Smooth Welding, Sport Geometry, Geometry, Integrated Cable Routing, BB BSA 73 mm, IDK dropout,
SUSPENSION FORK: FRAMESET: SR Suntour XCT 30 DS, AHEAD 1-1/8", Coil, QR Type, 100mm travel
BOTTOM BRACKET: FRAMESET: SHIMANO BB-UN101, 122.5mm, BSA, shell 73mm
HEADSET: FRAMESET: FSA NO.80, ICR, Semi-Cartrige, 1-1/8"
SHIFTERS RIGHT: DRIVETRAIN: SHIMANO CUES SL-U4000-9R, RAPIDFIRE Plus, 9-speed
REAR DERAILLEUR: DRIVETRAIN: SHIMANO CUES RD-U4000, Shadow Design
CRANKSET: DRIVETRAIN: SHIMANO CUES FC-U4000, 32T
CASSETTE: DRIVETRAIN: SHIMANO CUES CS-LG300, 9-speed, 11-46T
CHAIN: DRIVETRAIN: KMC eGLIDE, LinkGlide
BRAKE FRONT: BRAKING SYSTEM: SHIMANO MT200, hydraulic disc brake
ROTOR FRONT: BRAKING SYSTEM: Rotor 160mm
BRAKE REAR: BRAKING SYSTEM: SHIMANO MT200, hydraulic disc brake
ROTOR REAR: BRAKING SYSTEM: Rotor 160mm
HUB FRONT : WHEELS: SHIMANO HB-QC300, 32H, CL, M9X100mm, QR Type
RIM FRONT: WHEELS: STARS J25D, Disc, 32H
TIRE FRONT: WHEELS: Schwalbe Smart Sam, KevlarGuard, 29x2.25", Active Line
HUB REAR: WHEELS: SHIMANO FH-QC300-HM, 32H, CL, M10X135mm, QR Type
RIM REAR: WHEELS: STARS J25D, Disc, 32H
TIRE REAR: WHEELS: Schwalbe Smart Sam, KevlarGuard, 29x2.25", Active Line
SPOKES: WHEELS: SAPIM Galvanized Black
NIPPLES: WHEELS: SAPIM, Brass
STEM: COCKPIT: ONE, Alloy, 31,8mm, +6°
HANDLEBAR: COCKPIT: ONE Alloy, 20mm rise, 31.8mm
GRIPS LEFT: COCKPIT: ONE Sport, Lock-On
GRIPS RIGHT: COCKPIT: ONE Sport, Lock-On
SADDLE: PARTS: Selle Royal Sport Wide
SEATPOST: PARTS: ONE Sport, Alloy, 27.2mm
SEATPOST CLAMP: PARTS: ONE CC-610, 31.8mm, with Quick Release level, Black
PEDALS: PARTS: Bearing Pedals with reflector, PP Body
Velikost: 16" (S)
Barva: Matte Purple
Velikost: 18" (M)
Barva: Matte Purple
Doplňkové parametry
| Kategorie: | MTB PEVNÁ |
|---|---|
| Barva: | Matte Purple |
| BOTTOM BRACKET: | FRAMESET: SHIMANO BB-UN101, 122.5mm, BSA, shell 73mm |
| BRAKE FRONT: | BRAKING SYSTEM: SHIMANO MT200, hydraulic disc brake |
| BRAKE REAR: | BRAKING SYSTEM: SHIMANO MT200, hydraulic disc brake |
| CASSETTE: | DRIVETRAIN: SHIMANO CUES CS-LG300, 9-speed, 11-46T |
| CRANKSET: | DRIVETRAIN: SHIMANO CUES FC-U4000, 32T |
| EN norm: | ISO and EN norm: EN17406 Condition 2 For on and Off-Road riding and drops less than 15cm |
| FRAME: | FRAMESET: Alu 6061 T6 Double Butted, Smooth Welding, Sport Geometry, Geometry, Integrated Cable Routing, BB BSA 73 mm, IDK dropo |
| GRIPS LEFT: | COCKPIT: ONE Sport, Lock-On |
| GRIPS RIGHT: | COCKPIT: ONE Sport, Lock-On |
| HANDLEBAR: | COCKPIT: ONE Alloy, 20mm rise, 31.8mm |
| HEADSET: | FRAMESET: FSA NO.80, ICR, Semi-Cartrige, 1-1/8" |
| HUB FRONT: | WHEELS: SHIMANO HB-QC300, 32H, CL, M9X100mm, QR Type |
| HUB REAR: | WHEELS: SHIMANO FH-QC300-HM, 32H, CL, M10X135mm, QR Type |
| CHAIN: | DRIVETRAIN: KMC eGLIDE, LinkGlide |
| ISO norm: | ISO and EN norm: ISO 4210-2 MTB bicycles |
| LOAD CAPACITY: | ISO and EN norm: 120 Kg |
| NIPPLES: | WHEELS: SAPIM, Brass |
| PEDALS: | PARTS: Bearing Pedals with reflector, PP Body |
| REAR DERAILLEUR: | DRIVETRAIN: SHIMANO CUES RD-U4000, Shadow Design |
| RIM FRONT: | WHEELS: STARS J25D, Disc, 32H |
| RIM REAR: | WHEELS: STARS J25D, Disc, 32H |
| ROTOR FRONT: | BRAKING SYSTEM: Rotor 160mm |
| ROTOR REAR: | BRAKING SYSTEM: Rotor 160mm |
| SADDLE: | PARTS: Selle Royal Sport Wide |
| SEATPOST: | PARTS: ONE Sport, Alloy, 27.2mm |
| SEATPOST CLAMP: | PARTS: ONE CC-610, 31.8mm, with Quick Release level, Black |
| SHIFTERS RIGHT: | DRIVETRAIN: SHIMANO CUES SL-U4000-9R, RAPIDFIRE Plus, 9-speed |
| SPOKES: | WHEELS: SAPIM Galvanized Black |
| STEM: | COCKPIT: ONE, Alloy, 31,8mm, +6° |
| SUSPENSION FORK: | FRAMESET: SR Suntour XCT 30 DS, AHEAD 1-1/8", Coil, QR Type, 100mm travel |
| TIRE FRONT: | WHEELS: Schwalbe Smart Sam, KevlarGuard, 29x2.25", Active Line |
| TIRE REAR: | WHEELS: Schwalbe Smart Sam, KevlarGuard, 29x2.25", Active Line |
| Velikost: | 18" (M), 16" (S), 20" (L) |
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
Přidat komentář
