Rock Machine Vyöry e90 S
Kód: 8592842197601Detailní popis produktu
Fatbike that conquers any terrain, from the Sahara to the Himalayas. This beast is powered by the powerful new EP6 from Shimano with a torque of 85 Nm, fully integrated 504 Wh battery that takes you up to 120 km* on a single charge. The balloon tires with a width of 4.8” provide phenomenal grip and traction on wet, muddy, snowy, and sandy surfaces, while offering excellent comfort. For better control on steep descents and trails, our fatbike is equipped with a suspension fork. Despite its appearance as a heavyweight, Vyöry is incredibly lively, fast, and playful. Attach panniers, and there are no obstacles between you and adventure in nature that Vyöry can't overcome.Velikost: M
Barva: Mettalic Orange/BlackE-SYSTEM: BASE INFO: SHIMANO E-Bike system, Auto Shift compatible, Boost 400%, Trail 180%, Eco 60%, Peak output 500W
DISTANCE: BASE INFO: 120km
MAX. TORQUE: BASE INFO: 85Nm / 400%
WEIGHT: BASE INFO: 25.55 kg
LOAD CAPACITY: ISO and EN norm: 150 Kg
MOTOR: E- BIKE PARTS: SHIMANO STEPS EP600, 36V, 250W, 85Nm, Auto Shift compatible
CHARGER: E- BIKE PARTS: DARFON 4A Smart Plus charger
BATTERY: E- BIKE PARTS: DARFON, 36V, 504 Wh, integrated
DISPLAY: E- BIKE PARTS: SHIMANO SC-EM800, Clamp band
SWITCH: E- BIKE PARTS: SHIMANO EM800
FRAME: FRAMESET: Alloy Al-6061 T6 Custom tubing, Fat Fun Geometry, Shark Spine EVO 26er Fat, SHIMANO STEPS DU hanger, 2nd Gen. battery integration, 4.8" Tire ready, Tapered Head Tube, 197x12, Post Mount, Inner Cable Routing, Kick stand and Dropper post read
SUSPENSION FORK: FRAMESET: Manitou Mastodon COMP, 120mm
HEADSET: FRAMESET: ACROS ZS44/ZS56
SUSPENSION TRAVEL FRONT: FRAMESET: 120mm
GEAR RANGE: DRIVETRAIN: 1x10, 11-48, 436%
SHIFTERS RIGHT: DRIVETRAIN: SHIMANO CUES SL-U6000 RapidFire Plus, 10-speed
REAR DERAILLEUR: DRIVETRAIN: SHIMANO CUES RD-U6000 GS
CRANKSET: DRIVETRAIN: ONE1 ET39-F40-SHP80-L/R, 34T
CHAINRING: DRIVETRAIN: 34T
CASSETTE: DRIVETRAIN: SHIMANO CS-LG400-10, 11-48T
CHAIN: DRIVETRAIN: SHIMANO CN-LG500
BRAKE FRONT: BRAKING SYSTEM: SHIMANO MT520
ROTOR FRONT: BRAKING SYSTEM: SHIMANO SM-RT66, 180mm
BRAKE REAR: BRAKING SYSTEM: SHIMANO MT520
ROTOR REAR: BRAKING SYSTEM: SHIMANO SM-RT66, 180mm
TIRE FRONT: WHEELS: Maxxis Minion FBF Exo TR, 26x4.80
TIRE REAR: WHEELS: Maxxis Minion FBR Exo TR, 26x4.80
WHEELS: WHEELS: WTB Fatbike Tubeless System Wheelset
STEM: COCKPIT: ONE1 TDS-D607 Alloy, 35MM, +7°
HANDLEBAR: COCKPIT: ONE1 Alloy, 9° backsweep, 20mm rise, 760mm, 35mm
GRIPS: COCKPIT: HERRMANS ERGO
SADDLE: PARTS: WTB Koda
SEATPOST: PARTS: ONE1 Alloy, MT171, 150mm dropper post, 30.9mm
PEDALS: PARTS: Steel caged w/reflector
KICKSTAND: CITY/ SUV SET: ATRAN VELO, DUX HV
Velikost: L
Barva: Mettalic Orange/BlackSEATPOST: PARTS: ONE1 Alloy, MT171, dropper post 170mm, 30.9mm
Velikost: S
Barva: Mettalic Orange/Black
Doplňkové parametry
| Kategorie: | KOLA |
|---|---|
| Barva: | Mettalic Orange/Black |
| BATTERY: | E- BIKE PARTS: DARFON, 36V, 504 Wh, integrated |
| BRAKE FRONT: | BRAKING SYSTEM: SHIMANO MT520 |
| BRAKE REAR: | BRAKING SYSTEM: SHIMANO MT520 |
| CASSETTE: | DRIVETRAIN: SHIMANO CS-LG400-10, 11-48T |
| CRANKSET: | DRIVETRAIN: ONE1 ET39-F40-SHP80-L/R, 34T |
| DISPLAY: | E- BIKE PARTS: SHIMANO SC-EM800, Clamp band |
| DISTANCE: | BASE INFO: 120km |
| E-SYSTEM: | BASE INFO: SHIMANO E-Bike system, Auto Shift compatible, Boost 400%, Trail 180%, Eco 60%, Peak output 500W |
| FRAME: | FRAMESET: Alloy Al-6061 T6 Custom tubing, Fat Fun Geometry, Shark Spine EVO 26er Fat, SHIMANO STEPS DU hanger, 2nd Gen. battery |
| GEAR RANGE: | DRIVETRAIN: 1x10, 11-48, 436% |
| GRIPS: | COCKPIT: HERRMANS ERGO |
| HANDLEBAR: | COCKPIT: ONE1 Alloy, 9° backsweep, 20mm rise, 760mm, 35mm |
| HEADSET: | FRAMESET: ACROS ZS44/ZS56 |
| CHAIN: | DRIVETRAIN: SHIMANO CN-LG500 |
| CHAINRING: | DRIVETRAIN: 34T |
| CHARGER: | E- BIKE PARTS: DARFON 4A Smart Plus charger |
| KICKSTAND: | CITY/ SUV SET: ATRAN VELO, DUX HV |
| LOAD CAPACITY: | ISO and EN norm: 150 Kg |
| MAX. TORQUE: | BASE INFO: 85Nm / 400% |
| Motor: | E- BIKE PARTS: SHIMANO STEPS EP600, 36V, 250W, 85Nm, Auto Shift compatible |
| PEDALS: | PARTS: Steel caged w/reflector |
| REAR DERAILLEUR: | DRIVETRAIN: SHIMANO CUES RD-U6000 GS |
| ROTOR FRONT: | BRAKING SYSTEM: SHIMANO SM-RT66, 180mm |
| ROTOR REAR: | BRAKING SYSTEM: SHIMANO SM-RT66, 180mm |
| SADDLE: | PARTS: WTB Koda |
| SEATPOST: | PARTS: ONE1 Alloy, MT171, 150mm dropper post, 30.9mm, PARTS: ONE1 Alloy, MT171, dropper post 170mm, 30.9mm |
| SHIFTERS RIGHT: | DRIVETRAIN: SHIMANO CUES SL-U6000 RapidFire Plus, 10-speed |
| STEM: | COCKPIT: ONE1 TDS-D607 Alloy, 35MM, +7° |
| SUSPENSION FORK: | FRAMESET: Manitou Mastodon COMP, 120mm |
| SUSPENSION TRAVEL FRONT: | FRAMESET: 120mm |
| SWITCH: | E- BIKE PARTS: SHIMANO EM800 |
| TIRE FRONT: | WHEELS: Maxxis Minion FBF Exo TR, 26x4.80 |
| TIRE REAR: | WHEELS: Maxxis Minion FBR Exo TR, 26x4.80 |
| Velikost: | S, M, L |
| WEIGHT: | BASE INFO: 25.55 kg |
| WHEELS: | WHEELS: WTB Fatbike Tubeless System Wheelset |
Diskuze
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
