Rock Machine Vyöry e70 S Easy Entry
Kód: 8592842194761Detailní popis produktu
Our favorite among e-bikes. Created by combining a passion for cycling with common sense. Designed to handle both uphill and downhill rides. The ergonomics are adapted to ensure you always have a good view and sit comfortably and naturally. With mounting points on the frame and fork, it can be loaded with anything for longer adventures. Thanks to the low frame construction, you can easily hop on, even in winter gear, on steep slopes. We've eliminated unnecessary features from the equipment and focused on utility. That's why you get a telescopic seatpost that also acts as a suspension, an external battery that you can easily remove and replace without handling the cover, a display that shows essential data, and a sturdy side stand for parking. It features 4-piston SHIMANO calipers for braking and offers 10 gears with a range of 436%. Equipped with a rack, it can carry fishing gear, tools for trail or dirt construction, supplies for multi-day adventures in nature, or a splitboard.Velikost: M
Barva: Dark CrimsonE-SYSTEM: BASE INFO: SHIMANO E-Bike system EP600, Shimano 630Wh Battery
DISTANCE: BASE INFO: Up to 150 Km
MAX. TORQUE: BASE INFO: 85Nm / 400%
WEIGHT: BASE INFO: 25.25 kg
LOAD CAPACITY: ISO and EN norm: 150 Kg
MOTOR: E- BIKE PARTS: SHIMANO STEPS EP600, 36V, 250W, 85Nm, Auto Shift compatible
CHARGER: E- BIKE PARTS: SHIMANO E8004, 4A
BATTERY: E- BIKE PARTS: SHIMANO, BT-N606, 630 Wh
DISPLAY: E- BIKE PARTS: SHIMANO SC-EN500, Clamp band
FRAME: FRAMESET: Alloy Al-6061 T6 Custom tubing, Fat Fun Geometry, Easy entry and exit 26er Fat, SHIMANO STEPS DU hanger, Semi-Int battery, 4.8" Tire ready, Tapered Head Tube, 197x12, Post Mount, Inner Cable Routing, Kick stand and Dropper post ready, RC460
FORK: FRAMESET: Alloy Fat Bike Specific
HEADSET: FRAMESET: ACROS ZS56/ZS56
GEAR RANGE: DRIVETRAIN: 1x10, 11-48, 436%
SHIFTERS RIGHT: DRIVETRAIN: SHIMANO CUES SL-U6000 RapidFire Plus, 10-speed
REAR DERAILLEUR: DRIVETRAIN: SHIMANO CUES RD-U6000 GS
CRANKSET: DRIVETRAIN: ONE1 ET39-F40-SHP80-L/R, 34T
CHAINRING: DRIVETRAIN: 34T
CASSETTE: DRIVETRAIN: SHIMANO CS-LG400-10, 11-48T
CHAIN: DRIVETRAIN: SHIMANO CN-LG500
BRAKE FRONT: BRAKING SYSTEM: SHIMANO MT520
ROTOR FRONT: BRAKING SYSTEM: SHIMANO SM-RT56, 180mm
BRAKE REAR: BRAKING SYSTEM: SHIMANO MT520
ROTOR REAR: BRAKING SYSTEM: SHIMANO SM-RT56, 180mm
TIRE FRONT: WHEELS: Maxxis Minion FBF Exo TR, 26x4.80
TIRE REAR: WHEELS: Maxxis Minion FBR Exo TR, 26x4.80
WHEELS: WHEELS: WTB Fatbike Tubeless System Wheelset
STEM: COCKPIT: ONE1 TDS-D607 Alloy, 35MM, +7°
HANDLEBAR: COCKPIT: ONE1 Alloy, 9° backsweep, 20mm rise, 760mm, 35mm
GRIPS: COCKPIT: HERRMANS ERGO
SADDLE: PARTS: WTB Koda
SEATPOST: PARTS: ONE1 Alloy, DP211, suspension dropper post, 30.9mm, drop 75mm
PEDALS: PARTS: Steel caged w/reflector
KICKSTAND: CITY/ SUV SET: ATRAN VELO, REX
Velikost: L
Barva: Dark CrimsonSEATPOST: PARTS: ONE1 Alloy, DP211, suspension dropper post, 30.9mm, drop 100mm
Doplňkové parametry
| Kategorie: | KOLA |
|---|---|
| Barva: | Dark Crimson |
| BATTERY: | E- BIKE PARTS: SHIMANO, BT-N606, 630 Wh |
| BRAKE FRONT: | BRAKING SYSTEM: SHIMANO MT520 |
| BRAKE REAR: | BRAKING SYSTEM: SHIMANO MT520 |
| CASSETTE: | DRIVETRAIN: SHIMANO CS-LG400-10, 11-48T |
| CRANKSET: | DRIVETRAIN: ONE1 ET39-F40-SHP80-L/R, 34T |
| DISPLAY: | E- BIKE PARTS: SHIMANO SC-EN500, Clamp band |
| DISTANCE: | BASE INFO: Up to 150 Km |
| E-SYSTEM: | BASE INFO: SHIMANO E-Bike system EP600, Shimano 630Wh Battery |
| FORK: | FRAMESET: Alloy Fat Bike Specific |
| FRAME: | FRAMESET: Alloy Al-6061 T6 Custom tubing, Fat Fun Geometry, Easy entry and exit 26er Fat, SHIMANO STEPS DU hanger, Semi-Int batt |
| GEAR RANGE: | DRIVETRAIN: 1x10, 11-48, 436% |
| GRIPS: | COCKPIT: HERRMANS ERGO |
| HANDLEBAR: | COCKPIT: ONE1 Alloy, 9° backsweep, 20mm rise, 760mm, 35mm |
| HEADSET: | FRAMESET: ACROS ZS56/ZS56 |
| CHAIN: | DRIVETRAIN: SHIMANO CN-LG500 |
| CHAINRING: | DRIVETRAIN: 34T |
| CHARGER: | E- BIKE PARTS: SHIMANO E8004, 4A |
| KICKSTAND: | CITY/ SUV SET: ATRAN VELO, REX |
| LOAD CAPACITY: | ISO and EN norm: 150 Kg |
| MAX. TORQUE: | BASE INFO: 85Nm / 400% |
| Motor: | E- BIKE PARTS: SHIMANO STEPS EP600, 36V, 250W, 85Nm, Auto Shift compatible |
| PEDALS: | PARTS: Steel caged w/reflector |
| REAR DERAILLEUR: | DRIVETRAIN: SHIMANO CUES RD-U6000 GS |
| ROTOR FRONT: | BRAKING SYSTEM: SHIMANO SM-RT56, 180mm |
| ROTOR REAR: | BRAKING SYSTEM: SHIMANO SM-RT56, 180mm |
| SADDLE: | PARTS: WTB Koda |
| SEATPOST: | PARTS: ONE1 Alloy, DP211, suspension dropper post, 30.9mm, drop 75mm, PARTS: ONE1 Alloy, DP211, suspension dropper post, 30.9mm, drop 100mm |
| SHIFTERS RIGHT: | DRIVETRAIN: SHIMANO CUES SL-U6000 RapidFire Plus, 10-speed |
| STEM: | COCKPIT: ONE1 TDS-D607 Alloy, 35MM, +7° |
| TIRE FRONT: | WHEELS: Maxxis Minion FBF Exo TR, 26x4.80 |
| TIRE REAR: | WHEELS: Maxxis Minion FBR Exo TR, 26x4.80 |
| Velikost: | M, L |
| WEIGHT: | BASE INFO: 25.25 kg |
| WHEELS: | WHEELS: WTB Fatbike Tubeless System Wheelset |
Diskuze
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
