Rock Machine Vyöry 30
Kód: 8592842194402Detailní popis produktu
The all-rounder with aluminium frame and fork is designed for fun riding on a variety of terrains. The sturdy aluminium frame provides optimum strength and durability, while the rigid fork ensures reliable tracking on uneven surfaces. The 1x10 transmission provides easy operation and efficient power transfer. The 4.8" wide tyres ensure maximum traction and comfort on sand, snow or mud. This fatbike is ideal for riders looking for fun and reliability in all conditions.Velikost: S
Barva: Gloss Metallic Orange/BlackWEIGHT: BASE INFO: 16.10 kg
FRAME: FRAMESET: Alloy Al-6061 T6 Custom tubing, Shark Spine EVO, BB BSA 120mm, Tapered Head Tube, Boost 197x12, Disc Brake Post Mount, Replaceable RD Hanger, Inner Cable Routing, Adjust. seatpos ready
FORK: FRAMESET: Alloy Fat Bike Specific
BOTTOM BRACKET: FRAMESET: NCTE SBBR 120mm, BSA, shell 68mm
HEADSET: FRAMESET: FSA ZS44/ZS56
GEAR RANGE: DRIVETRAIN: 1x10, 11-48, 436%
SHIFTERS RIGHT: DRIVETRAIN: microSHIFT ADVENT X SL-M9505-R, 10-speed
REAR DERAILLEUR: DRIVETRAIN: microSHIFT ADVENT X RD-M205GM
CRANKSET: DRIVETRAIN: ONE1 TAF26-D32NS, 32T
CASSETTE: DRIVETRAIN: microSHIFT ADVENT X CS-H104, 11-48T
CHAIN: DRIVETRAIN: KMC X10
BRAKE FRONT: BRAKING SYSTEM: CLARKS CLOUT+, oversize piston, hydraulic disc brake
ROTOR FRONT: BRAKING SYSTEM: CLARKS STAINLESS, 180mm
BRAKE REAR: BRAKING SYSTEM: CLARKS CLOUT+, oversize piston, hydraulic disc brake
ROTOR REAR: BRAKING SYSTEM: CLARKS STAINLESS, 180mm
WHEELSET FRONT: WHEELS: Sunringle MULEFÜT 80SL
WHEELSET REAR: WHEELS: Sunringle MULEFÜT 80SL
TIRE FRONT: WHEELS: Maxxis Minion FBF Exo TR, 26x4.80
TIRE REAR: WHEELS: Maxxis Minion FBR Exo TR, 26x4.80
STEM: COCKPIT: ONE1 TDS-D607 Alloy, 35MM, +7°
HANDLEBAR: COCKPIT: ONE1 Alloy, 9° backsweep, 20mm rise, 760mm, 35mm
GRIPS: COCKPIT: HERRMANS ERGO
SADDLE: PARTS: WTB Koda
SEATPOST: PARTS: ONE1 Alloy, SP C207, 30.9mm
PEDALS: PARTS: Steel caged w/reflector
Velikost: L
Barva: Gloss Metallic Orange/Black
Velikost: M
Barva: Gloss Metallic Orange/Black
Doplňkové parametry
| Kategorie: | KOLA |
|---|---|
| Barva: | Gloss Metallic Orange/Black |
| BOTTOM BRACKET: | FRAMESET: NCTE SBBR 120mm, BSA, shell 68mm |
| BRAKE FRONT: | BRAKING SYSTEM: CLARKS CLOUT+, oversize piston, hydraulic disc brake |
| BRAKE REAR: | BRAKING SYSTEM: CLARKS CLOUT+, oversize piston, hydraulic disc brake |
| CASSETTE: | DRIVETRAIN: microSHIFT ADVENT X CS-H104, 11-48T |
| CRANKSET: | DRIVETRAIN: ONE1 TAF26-D32NS, 32T |
| FORK: | FRAMESET: Alloy Fat Bike Specific |
| FRAME: | FRAMESET: Alloy Al-6061 T6 Custom tubing, Shark Spine EVO, BB BSA 120mm, Tapered Head Tube, Boost 197x12, Disc Brake Post Mount |
| GEAR RANGE: | DRIVETRAIN: 1x10, 11-48, 436% |
| GRIPS: | COCKPIT: HERRMANS ERGO |
| HANDLEBAR: | COCKPIT: ONE1 Alloy, 9° backsweep, 20mm rise, 760mm, 35mm |
| HEADSET: | FRAMESET: FSA ZS44/ZS56 |
| CHAIN: | DRIVETRAIN: KMC X10 |
| PEDALS: | PARTS: Steel caged w/reflector |
| REAR DERAILLEUR: | DRIVETRAIN: microSHIFT ADVENT X RD-M205GM |
| ROTOR FRONT: | BRAKING SYSTEM: CLARKS STAINLESS, 180mm |
| ROTOR REAR: | BRAKING SYSTEM: CLARKS STAINLESS, 180mm |
| SADDLE: | PARTS: WTB Koda |
| SEATPOST: | PARTS: ONE1 Alloy, SP C207, 30.9mm |
| SHIFTERS RIGHT: | DRIVETRAIN: microSHIFT ADVENT X SL-M9505-R, 10-speed |
| STEM: | COCKPIT: ONE1 TDS-D607 Alloy, 35MM, +7° |
| TIRE FRONT: | WHEELS: Maxxis Minion FBF Exo TR, 26x4.80 |
| TIRE REAR: | WHEELS: Maxxis Minion FBR Exo TR, 26x4.80 |
| Velikost: | S, M, L |
| WEIGHT: | BASE INFO: 16.10 kg |
| WHEELSET FRONT: | WHEELS: Sunringle MULEFÜT 80SL |
| WHEELSET REAR: | WHEELS: Sunringle MULEFÜT 80SL |
Diskuze
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
