Rock Machine Torrent e70-29 B Easy Entry
Kód: 8592842195102
81 990 Kč
81 990 Kč
Detailní popis produktu
Rock Machine Torrent in the Easy Entry & Exit version. A solution for comfortable mounting and dismounting. Thanks to this frame platform, you won't have to think about how to get on the bike with a pair of panniers on the rack. This versatile helper can bring a smile to your face not only during weekend rides but also serves as an ideal means of transportation. The aluminum frame in a discreet design is designed with maximum durability and control over the bike in mind. The proven Bosch Performance Line drive provides a maximum power of 600 W and 65 Nm. Combined with a 625 Wh battery, it can cover up to 150 km. Additionally, you can bring all the necessary accessories because this model is 'touring ready' with all the required mounts for fenders, racks, and a kickstand.Velikost: L
Barva: Gloss Silver/BlackE-SYSTEM: BASE INFO: BOSCH Performance Line, Battery PowerTube 500Wh, G3
DISTANCE: BASE INFO: Up to 150 Km
MAX. TORQUE: BASE INFO: 65Nm / 340%
WEIGHT: BASE INFO: 23.95 kg
LOAD CAPACITY: ISO and EN norm: 150 Kg
MOTOR: E- BIKE PARTS: BOSCH PerformanceLine Cruise, 36V, 250W, 65Nm
CHARGER: E- BIKE PARTS: BOSCH 4A Standard charger, charging time 4,5h/500Wh
BATTERY: E- BIKE PARTS: BOSCH PowerTube 36V, 625Wh, integrated
DISPLAY: E- BIKE PARTS: BOSCH Purion Anthracite , Clamp band
FRAME: FRAMESET: Alloy Al-6061 T6 Custom tubing, Smooth Welding, Fun Ride Geometry, Easy entry and exit 29er,, 2nd Gen. Battery Integration, OLD 135x9, Post Mount, Fender&Kickstand Ready Dropout, Replaceable RD Hanger, Inner Cable Routing
SUSPENSION FORK: FRAMESET: Rock Shox Judy Silver TK, Tapered, SoloAir, 15x110mm axle, 120mm travel
HEADSET: FRAMESET: ACROS AZA-629, ZS44/28.6 | EC44/40; BlockLock 135°
SUSPENSION TRAVEL FRONT: FRAMESET: 120mm
GEAR RANGE: DRIVETRAIN: 1x10, 11-48, 436%
SHIFTERS RIGHT: DRIVETRAIN: SHIMANO SL-U6000
REAR DERAILLEUR: DRIVETRAIN: SHIMANO RD-U6000
CRANKSET: DRIVETRAIN: ONE1 EC39-BH3-F9-BNI-L/R, 38T
CHAINRING: DRIVETRAIN: 38T
CASSETTE: DRIVETRAIN: SHIMANO CS-LG300-10, 11-48T
CHAIN: DRIVETRAIN: SHIMANO CN-LG500
BRAKE FRONT: BRAKING SYSTEM: SHIMANO MT420
ROTOR FRONT: BRAKING SYSTEM: SHIMANO SM-RT64, 180mm
BRAKE REAR: BRAKING SYSTEM: SHIMANO MT420
ROTOR REAR: BRAKING SYSTEM: SHIMANO SM-RT64, 180mm
HUB FRONT : WHEELS: SHIMANO HB-MT400-B, 32H, CENTER LOCK, 15x110mm THRU Type AXLE
RIM FRONT: WHEELS: WTB SX19, 32H
TIRE FRONT: WHEELS: WTB Ranger Comp, 29x2.25
HUB REAR: WHEELS: SHIMANO FH-TX505-8, 32H, CENTER LOCK, M10x135mm, QR Type
RIM REAR: WHEELS: WTB SX19, 32H
TIRE REAR: WHEELS: WTB Ranger Comp, 29x2.25
SPOKES: WHEELS: Sapim Leader, Stainless Black with secure lock nipples
STEM: COCKPIT: TDS-C342 Alloy, 31.8mm, e45, +3°
HANDLEBAR: COCKPIT: ONE1 Alloy, MTB AL-325BT, 6° upsweep, 9° backsweep, 25mm rise, 720mm, 31.8mm
BELL: COCKPIT: Widek Paperclip e-bike
GRIPS: COCKPIT: HERRMANS ERGO
SADDLE: PARTS: WTB COMFORT WIDE
SEATPOST: PARTS: ONE1 Alloy, SP S405, 30.9mm
PEDALS: PARTS: Ball bearing, with sand non slip inlay and reflector
KICKSTAND: CITY/ SUV SET: ATRAN VELO, REX
Velikost: M
Barva: Gloss Silver/Black
Velikost: S
Barva: Gloss Silver/Black
Doplňkové parametry
| Kategorie: | KOLA |
|---|---|
| Barva: | Gloss Silver/Black |
| BATTERY: | E- BIKE PARTS: BOSCH PowerTube 36V, 625Wh, integrated |
| BELL: | COCKPIT: Widek Paperclip e-bike |
| BRAKE FRONT: | BRAKING SYSTEM: SHIMANO MT420 |
| BRAKE REAR: | BRAKING SYSTEM: SHIMANO MT420 |
| CASSETTE: | DRIVETRAIN: SHIMANO CS-LG300-10, 11-48T |
| CRANKSET: | DRIVETRAIN: ONE1 EC39-BH3-F9-BNI-L/R, 38T |
| DISPLAY: | E- BIKE PARTS: BOSCH Purion Anthracite , Clamp band |
| DISTANCE: | BASE INFO: Up to 150 Km |
| E-SYSTEM: | BASE INFO: BOSCH Performance Line, Battery PowerTube 500Wh, G3 |
| FRAME: | FRAMESET: Alloy Al-6061 T6 Custom tubing, Smooth Welding, Fun Ride Geometry, Easy entry and exit 29er,, 2nd Gen. Battery Integra |
| GEAR RANGE: | DRIVETRAIN: 1x10, 11-48, 436% |
| GRIPS: | COCKPIT: HERRMANS ERGO |
| HANDLEBAR: | COCKPIT: ONE1 Alloy, MTB AL-325BT, 6° upsweep, 9° backsweep, 25mm rise, 720mm, 31.8mm |
| HEADSET: | FRAMESET: ACROS AZA-629, ZS44/28.6 | EC44/40; BlockLock 135° |
| HUB FRONT: | WHEELS: SHIMANO HB-MT400-B, 32H, CENTER LOCK, 15x110mm THRU Type AXLE |
| HUB REAR: | WHEELS: SHIMANO FH-TX505-8, 32H, CENTER LOCK, M10x135mm, QR Type |
| CHAIN: | DRIVETRAIN: SHIMANO CN-LG500 |
| CHAINRING: | DRIVETRAIN: 38T |
| CHARGER: | E- BIKE PARTS: BOSCH 4A Standard charger, charging time 4,5h/500Wh |
| KICKSTAND: | CITY/ SUV SET: ATRAN VELO, REX |
| LOAD CAPACITY: | ISO and EN norm: 150 Kg |
| MAX. TORQUE: | BASE INFO: 65Nm / 340% |
| Motor: | E- BIKE PARTS: BOSCH PerformanceLine Cruise, 36V, 250W, 65Nm |
| PEDALS: | PARTS: Ball bearing, with sand non slip inlay and reflector |
| REAR DERAILLEUR: | DRIVETRAIN: SHIMANO RD-U6000 |
| RIM FRONT: | WHEELS: WTB SX19, 32H |
| RIM REAR: | WHEELS: WTB SX19, 32H |
| ROTOR FRONT: | BRAKING SYSTEM: SHIMANO SM-RT64, 180mm |
| ROTOR REAR: | BRAKING SYSTEM: SHIMANO SM-RT64, 180mm |
| SADDLE: | PARTS: WTB COMFORT WIDE |
| SEATPOST: | PARTS: ONE1 Alloy, SP S405, 30.9mm |
| SHIFTERS RIGHT: | DRIVETRAIN: SHIMANO SL-U6000 |
| SPOKES: | WHEELS: Sapim Leader, Stainless Black with secure lock nipples |
| STEM: | COCKPIT: TDS-C342 Alloy, 31.8mm, e45, +3° |
| SUSPENSION FORK: | FRAMESET: Rock Shox Judy Silver TK, Tapered, SoloAir, 15x110mm axle, 120mm travel |
| SUSPENSION TRAVEL FRONT: | FRAMESET: 120mm |
| TIRE FRONT: | WHEELS: WTB Ranger Comp, 29x2.25 |
| TIRE REAR: | WHEELS: WTB Ranger Comp, 29x2.25 |
| Velikost: | S, M, L |
| WEIGHT: | BASE INFO: 23.95 kg |
Diskuze
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
