SUPERIOR XR 9.3 GRA - Gloss Dust / Dust
Kód: 8592842217248
Velikost: 540mm (M)
Na dotaz
| 8592842217231
EAN: 8592842217231
62 990 Kč
Detailní popis produktu
The Superior XR 9.3 GRA is a fast and versatile carbon gravel bike that blends performance, comfort and modern geometry. Its lightweight Adventure Mid Modulus carbon frame and carbon fork deliver precise handling, stiffness and confidence on tarmac, gravel or long-distance adventures. With Shimano GRX 1×12 shifting, DT Swiss R500 wheels and extensive mounting options, the XR 9.3 GRA is ready for training, bikepacking or weekend exploration.Velikost: 610mm (XXL)
Barva: Gloss Dust / DustWEIGHT: BASE INFO: 9.75 kg
ISO norm: ISO and EN norm: ISO 4210-2 Road Racing bicycles
EN norm: ISO and EN norm: EN17406 Condition 2 For on and Off-Road riding and drops less than 15cm
LOAD CAPACITY: ISO and EN norm: 120 Kg
FRAME: FRAMESET: SU-52-02, Carbon XR Adventure Mid Modulus, Road Advanced Geometry, Disc Brake Flat Mount, BB86.5, SH dropout, Thru Axle 142x12 mm, Inner cable routing, Di2 compatible, mudguards ready.
FORK: FRAMESET: XR Adventure Mid Modulus Carbon Fork
BOTTOM BRACKET: FRAMESET: SHIMANO BB-RS500PB, PressFit, shell 41x86.5mm
HEADSET: FRAMESET: ACROS AIX-318R1, ICR, OD56, IS52/28.6 - 40IPS
FRONT AXLE: FRAMESET: SB02, TA12x119, M12xP1.5x8.5L, Black
REAR AXLE: FRAMESET: SB02, TA12x171.5, M12xP1.0x14.5mm, Black
SHIFTERS RIGHT: DRIVETRAIN: SHIMANO GRX RX610, 12-speed
REAR DERAILLEUR: DRIVETRAIN: SHIMANO GRX RD-RX822, Shadow Plus Design
CRANKSET: DRIVETRAIN: SHIMANO GRX FC-RX610, 40T
CASSETTE: DRIVETRAIN: SHIMANO SLX CS-M7101, 12-speed, 10-45T
CHAIN: DRIVETRAIN: SHIMANO DEORE CN-M6100
BRAKE FRONT: BRAKING SYSTEM: SHIMANO GRX RX610, hydraulic disc brake
ROTOR FRONT: BRAKING SYSTEM: SHIMANO SM-RT70, 160mm
BRAKE REAR: BRAKING SYSTEM: SHIMANO GRX RX610, hydraulic disc brake
ROTOR REAR: BRAKING SYSTEM: SHIMANO SM-RT70, 140mm
HUB FRONT : WHEELS: SHIMANO HB-RS470, 28H, CL, 12x100mm, THRU Type AXLE
RIM FRONT: WHEELS: DT Swiss R500, Disc, 28H, Tubeless Ready
TIRE FRONT: WHEELS: Schwalbe G-One Allround Performance, RaceGuard, TL-Ready, 45-622, ADDIX
HUB REAR: WHEELS: SHIMANO FH-TC500-MS, 28H, CL, 12X142mm, THRU Type AXLE
RIM REAR: WHEELS: DT Swiss R500, Disc, 28H, Tubeless Ready
TIRE REAR: WHEELS: Schwalbe G-One Allround Performance, RaceGuard, TL-Ready, 45-622, ADDIX
SPOKES: WHEELS: SAPIM Race, Stainless Black
NIPPLES: WHEELS: SAPIM, Brass
STEM: COCKPIT: ONE Race ICR, Alloy, 31,8mm, -7°
HANDLEBAR: COCKPIT: ONE Alloy, X-Race Aero, 31.8mm, Reach 70mm, Drop 127mm, Flare 2°, Backsweep 6°
GRIPS LEFT: COCKPIT: ONE Handlebar Tape
SADDLE: PARTS: Selle Royal SRX, 148mm
SEATPOST: PARTS: ONE Aero Carbon
SEATPOST CLAMP: PARTS: Frame Integrated Clamp
REAR LIGHT: CITY/ SUV SET: Litemove Rear Visibility Light, Red
Velikost: 490mm (XS)
Barva: Gloss Dust / Dust
Velikost: 580mm (XL)
Barva: Gloss Dust / Dust
Velikost: 540mm (M)
Barva: Gloss Dust / Dust
Velikost: 520mm (S)
Barva: Gloss Dust / Dust
Velikost: 560mm (L)
Barva: Gloss Dust / Dust
Doplňkové parametry
| Kategorie: | GRAVEL A CYKLOKROS |
|---|---|
| Barva: | Gloss Dust / Dust |
| BOTTOM BRACKET: | FRAMESET: SHIMANO BB-RS500PB, PressFit, shell 41x86.5mm |
| BRAKE FRONT: | BRAKING SYSTEM: SHIMANO GRX RX610, hydraulic disc brake |
| BRAKE REAR: | BRAKING SYSTEM: SHIMANO GRX RX610, hydraulic disc brake |
| CASSETTE: | DRIVETRAIN: SHIMANO SLX CS-M7101, 12-speed, 10-45T |
| CRANKSET: | DRIVETRAIN: SHIMANO GRX FC-RX610, 40T |
| EN norm: | ISO and EN norm: EN17406 Condition 2 For on and Off-Road riding and drops less than 15cm |
| FORK: | FRAMESET: XR Adventure Mid Modulus Carbon Fork |
| FRAME: | FRAMESET: SU-52-02, Carbon XR Adventure Mid Modulus, Road Advanced Geometry, Disc Brake Flat Mount, BB86.5, SH dropout, Thru Axl |
| FRONT AXLE: | FRAMESET: SB02, TA12x119, M12xP1.5x8.5L, Black |
| GRIPS LEFT: | COCKPIT: ONE Handlebar Tape |
| HANDLEBAR: | COCKPIT: ONE Alloy, X-Race Aero, 31.8mm, Reach 70mm, Drop 127mm, Flare 2°, Backsweep 6° |
| HEADSET: | FRAMESET: ACROS AIX-318R1, ICR, OD56, IS52/28.6 - 40IPS |
| HUB FRONT: | WHEELS: SHIMANO HB-RS470, 28H, CL, 12x100mm, THRU Type AXLE |
| HUB REAR: | WHEELS: SHIMANO FH-TC500-MS, 28H, CL, 12X142mm, THRU Type AXLE |
| CHAIN: | DRIVETRAIN: SHIMANO DEORE CN-M6100 |
| ISO norm: | ISO and EN norm: ISO 4210-2 Road Racing bicycles |
| LOAD CAPACITY: | ISO and EN norm: 120 Kg |
| NIPPLES: | WHEELS: SAPIM, Brass |
| REAR AXLE: | FRAMESET: SB02, TA12x171.5, M12xP1.0x14.5mm, Black |
| REAR DERAILLEUR: | DRIVETRAIN: SHIMANO GRX RD-RX822, Shadow Plus Design |
| REAR LIGHT: | CITY/ SUV SET: Litemove Rear Visibility Light, Red |
| RIM FRONT: | WHEELS: DT Swiss R500, Disc, 28H, Tubeless Ready |
| RIM REAR: | WHEELS: DT Swiss R500, Disc, 28H, Tubeless Ready |
| ROTOR FRONT: | BRAKING SYSTEM: SHIMANO SM-RT70, 160mm |
| ROTOR REAR: | BRAKING SYSTEM: SHIMANO SM-RT70, 140mm |
| SADDLE: | PARTS: Selle Royal SRX, 148mm |
| SEATPOST: | PARTS: ONE Aero Carbon |
| SEATPOST CLAMP: | PARTS: Frame Integrated Clamp |
| SHIFTERS RIGHT: | DRIVETRAIN: SHIMANO GRX RX610, 12-speed |
| SPOKES: | WHEELS: SAPIM Race, Stainless Black |
| STEM: | COCKPIT: ONE Race ICR, Alloy, 31,8mm, -7° |
| TIRE FRONT: | WHEELS: Schwalbe G-One Allround Performance, RaceGuard, TL-Ready, 45-622, ADDIX |
| TIRE REAR: | WHEELS: Schwalbe G-One Allround Performance, RaceGuard, TL-Ready, 45-622, ADDIX |
| Velikost: | 520mm (S), 580mm (XL), 540mm (M), 560mm (L), 490mm (XS), 610mm (XXL) |
| WEIGHT: | BASE INFO: 9.75 kg |
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
Přidat komentář
