SUPERIOR XR 9.3 GF - Gloss Emerald Black / Carbon
Kód: 8592842217927
63 990 Kč
54 600 Kč
63 990 Kč
54 600 Kč
63 990 Kč
Velikost: 610mm (XXL)
Skladem
(>5 ks)
| 8592842218085
EAN: 8592842218085
Můžeme doručit do:
8.4.2026
63 990 Kč
Varianta: 580mm (XL)
Skladem
(3 ks)
| 592842218078
EAN: 8592842218078
Můžeme doručit do:
8.4.2026
63 990 Kč
54 600 Kč
Detailní popis produktu
The XR 9.3 GF is a versatile road bike with a lightweight XR carbon frame that combines efficiency, comfort, and performance for long days in the saddle. The carbon construction ensures the perfect balance of stiffness and compliance, delivering a fast and smooth ride even on rough roads. It’s the ideal choice for riders seeking a fast, reliable, and all-round carbon road bike.Velikost: 610mm (XXL)
Barva: Gloss Emerald Black / CarbonISO norm: ISO and EN norm: ISO 4210-2 Road Racing bicycles
EN norm: ISO and EN norm: EN17406 Condition 6 Suitable Road Riding
LOAD CAPACITY: ISO and EN norm: 120 Kg
FRAME: FRAMESET: SU-52-01, Carbon XR Race Mid Modulus, Road Advanced Geometry, Disc Brake Flat Mount, BB86.5, SH dropout, Thru Axle 142x12 mm, Inner cable routing, Di2 compatible, mudguards ready.
FORK: FRAMESET: XR Mid Modulus Carbon Fork
BOTTOM BRACKET: FRAMESET: SHIMANO BB-RS500PB, PressFit, shell 41x86.5mm
HEADSET: FRAMESET: ACROS AIX-318R1, ICR, OD56, IS52/28.6 - 40IPS
FRONT AXLE: FRAMESET: SB02, TA12x119, M12xP1.5x8.5L, Black
REAR AXLE: FRAMESET: SB02, TA12x171.5, M12xP1.0x14.5mm, Black
SHIFTERS LEFT: DRIVETRAIN: SHIMANO 105 R7120, 2-speed
SHIFTERS RIGHT: DRIVETRAIN: SHIMANO 105 R7120, 12-speed
FRONT DERAILLEUR : DRIVETRAIN: SHIMANO 105 FD-R7100, Down Swing, Down Pull, Brazed-On Type
REAR DERAILLEUR: DRIVETRAIN: SHIMANO 105 RD-R7100, Shadow Design
CRANKSET: DRIVETRAIN: SHIMANO 105 FC-R7100, Hollowtech II
CASSETTE: DRIVETRAIN: SHIMANO 105 CS-R7101, 12 speed, 11-34T
CHAIN: DRIVETRAIN: SHIMANO DEORE CN-M6100
BRAKE FRONT: BRAKING SYSTEM: SHIMANO 105 R7120, hydraulic disc brake
ROTOR FRONT: BRAKING SYSTEM: SHIMANO SM-RT70, 160mm
BRAKE REAR: BRAKING SYSTEM: SHIMANO 105 R7120, hydraulic disc brake
ROTOR REAR: BRAKING SYSTEM: SHIMANO SM-RT70, 140mm
HUB FRONT : WHEELS: SHIMANO HB-RS470, 28H, CL, 12x100mm, THRU Type AXLE
RIM FRONT: WHEELS: DT Swiss R500, Disc, 28H, Tubeless Ready
TIRE FRONT: WHEELS: Schwalbe One Performance, RaceGuard, 32-622, ADDIX
HUB REAR: WHEELS: SHIMANO FH-RS470, 28H, CL, 12x142mm, THRU Type AXLE
RIM REAR: WHEELS: DT Swiss R500, Disc, 28H, Tubeless Ready
TIRE REAR: WHEELS: Schwalbe One Performance, RaceGuard, 32-622, ADDIX
SPOKES: WHEELS: SAPIM Race, Stainless Black
NIPPLES: WHEELS: SAPIM, Alloy
STEM: COCKPIT: ONE Race ICR, Alloy, 31,8mm, -7°
HANDLEBAR: COCKPIT: ONE Alloy, X-Race Aero, 31.8mm, Reach 70mm, Drop 127mm, Flare 2°, Backsweep 6°
GRIPS LEFT: COCKPIT: ONE Handlebar Tape
SADDLE: PARTS: Selle Royal SRX, 148mm
SEATPOST: PARTS: ONE Aero Carbon
SEATPOST CLAMP: PARTS: Frame Integrated Clamp
REAR LIGHT: CITY/ SUV SET: Litemove Rear Visibility Light, Red
Velikost: 540mm (M)
Barva: Gloss Emerald Black / Carbon
Velikost: 520mm (S)
Barva: Gloss Emerald Black / Carbon
Velikost: 490mm (XS)
Barva: Gloss Emerald Black / Carbon
Velikost: 580mm (XL)
Barva: Gloss Emerald Black / Carbon
Velikost: 560mm (L)
Barva: Gloss Emerald Black / Carbon
Doplňkové parametry
| Kategorie: | SILNIČNÍ |
|---|---|
| Barva: | Gloss Emerald Black / Carbon |
| BOTTOM BRACKET: | FRAMESET: SHIMANO BB-RS500PB, PressFit, shell 41x86.5mm |
| BRAKE FRONT: | BRAKING SYSTEM: SHIMANO 105 R7120, hydraulic disc brake |
| BRAKE REAR: | BRAKING SYSTEM: SHIMANO 105 R7120, hydraulic disc brake |
| CASSETTE: | DRIVETRAIN: SHIMANO 105 CS-R7101, 12 speed, 11-34T |
| CRANKSET: | DRIVETRAIN: SHIMANO 105 FC-R7100, Hollowtech II |
| EN norm: | ISO and EN norm: EN17406 Condition 6 Suitable Road Riding |
| FORK: | FRAMESET: XR Mid Modulus Carbon Fork |
| FRAME: | FRAMESET: SU-52-01, Carbon XR Race Mid Modulus, Road Advanced Geometry, Disc Brake Flat Mount, BB86.5, SH dropout, Thru Axle 142 |
| FRONT AXLE: | FRAMESET: SB02, TA12x119, M12xP1.5x8.5L, Black |
| FRONT DERAILLEUR: | DRIVETRAIN: SHIMANO 105 FD-R7100, Down Swing, Down Pull, Brazed-On Type |
| GRIPS LEFT: | COCKPIT: ONE Handlebar Tape |
| HANDLEBAR: | COCKPIT: ONE Alloy, X-Race Aero, 31.8mm, Reach 70mm, Drop 127mm, Flare 2°, Backsweep 6° |
| HEADSET: | FRAMESET: ACROS AIX-318R1, ICR, OD56, IS52/28.6 - 40IPS |
| HUB FRONT: | WHEELS: SHIMANO HB-RS470, 28H, CL, 12x100mm, THRU Type AXLE |
| HUB REAR: | WHEELS: SHIMANO FH-RS470, 28H, CL, 12x142mm, THRU Type AXLE |
| CHAIN: | DRIVETRAIN: SHIMANO DEORE CN-M6100 |
| ISO norm: | ISO and EN norm: ISO 4210-2 Road Racing bicycles |
| LOAD CAPACITY: | ISO and EN norm: 120 Kg |
| NIPPLES: | WHEELS: SAPIM, Alloy |
| REAR AXLE: | FRAMESET: SB02, TA12x171.5, M12xP1.0x14.5mm, Black |
| REAR DERAILLEUR: | DRIVETRAIN: SHIMANO 105 RD-R7100, Shadow Design |
| REAR LIGHT: | CITY/ SUV SET: Litemove Rear Visibility Light, Red |
| RIM FRONT: | WHEELS: DT Swiss R500, Disc, 28H, Tubeless Ready |
| RIM REAR: | WHEELS: DT Swiss R500, Disc, 28H, Tubeless Ready |
| ROTOR FRONT: | BRAKING SYSTEM: SHIMANO SM-RT70, 160mm |
| ROTOR REAR: | BRAKING SYSTEM: SHIMANO SM-RT70, 140mm |
| SADDLE: | PARTS: Selle Royal SRX, 148mm |
| SEATPOST: | PARTS: ONE Aero Carbon |
| SEATPOST CLAMP: | PARTS: Frame Integrated Clamp |
| SHIFTERS LEFT: | DRIVETRAIN: SHIMANO 105 R7120, 2-speed |
| SHIFTERS RIGHT: | DRIVETRAIN: SHIMANO 105 R7120, 12-speed |
| SPOKES: | WHEELS: SAPIM Race, Stainless Black |
| STEM: | COCKPIT: ONE Race ICR, Alloy, 31,8mm, -7° |
| TIRE FRONT: | WHEELS: Schwalbe One Performance, RaceGuard, 32-622, ADDIX |
| TIRE REAR: | WHEELS: Schwalbe One Performance, RaceGuard, 32-622, ADDIX |
| Velikost: | 520mm (S), 580mm (XL), 540mm (M), 560mm (L), 490mm (XS), 610mm (XXL) |
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
Přidat komentář
