SUPERIOR XP 9.2 - Gloss Black / Carbon
Kód: 8592842214674
62 990 Kč
62 990 Kč
62 990 Kč
62 990 Kč
Detailní popis produktu
The Superior XP 9.2 is a carbon hardtail designed for XC racing and performance riding, focusing on efficient power transfer, stability and precise handling. Its lightweight carbon frame with modern race geometry delivers fast acceleration and confident control in technical sections. The XP 9.2 is an ideal choice for riders looking for a fast and reliable XC race hardtail.Velikost: 15.5" (S)
Barva: Gloss Black / CarbonISO norm: ISO and EN norm: ISO 4210-2 MTB bicycles
EN norm: ISO and EN norm: EN17406 Condition 3 For rough Off-Road riding and jumps less than 60cm
LOAD CAPACITY: ISO and EN norm: 120 Kg
FRAME: FRAMESET: BF-FB-06, Carbon MTB Race Pro Mid Modulus,Advanced Race Geometry, Integrated Cable Routing, BB92, SR dropout, Boost Thru Axle 148x12 mm
SUSPENSION FORK: FRAMESET: RockShox Recon Silver RL R, Tapered, SoloAir, 15x110mm axle, 100mm travel
BOTTOM BRACKET: FRAMESET: SHIMANO BB-MT500PA, PressFit, shell 41x92mm
HEADSET: FRAMESET: ACROS AZX-327, ICR, ZS56/28.6 - ZS56/40, BlockLock 150°
REAR AXLE: FRAMESET: SB01, TA12x175.5, M12xP1.0x14.5mm, Black
SHIFTERS RIGHT: DRIVETRAIN: SHIMANO DEORE SW-M6250-IR, Di2, 12-speed
REAR DERAILLEUR: DRIVETRAIN: SHIMANO DEORE RD-M6250-SGS
CRANKSET: DRIVETRAIN: SHIMANO FC-MT510, 34T
CASSETTE: DRIVETRAIN: SHIMANO DEORE CS-M6100, 12-speed, 10-51T
CHAIN: DRIVETRAIN: SHIMANO DEORE CN-M6100
BRAKE FRONT: BRAKING SYSTEM: SHIMANO MT410, hydraulic disc brake
ROTOR FRONT: BRAKING SYSTEM: SHIMANO SM-RT54, 180mm
BRAKE REAR: BRAKING SYSTEM: SHIMANO MT410, hydraulic disc brake
ROTOR REAR: BRAKING SYSTEM: SHIMANO SM-RT54, 160mm
HUB FRONT : WHEELS: SHIMANO HB-TC500-15-B, 32H, CL, 15x110mm, THRU Type AXLE
RIM FRONT: WHEELS: STARS R27-1M, Tubeless, 32H
TIRE FRONT: WHEELS: Schwalbe Racing Ray Performance, 29x2.25", ADDIX
HUB REAR: WHEELS: SHIMANO FH-TC500-MS-B, 32H, CL, 12X148mm, THRU Type AXLE
RIM REAR: WHEELS: STARS R27-1M, Tubeless, 32H
TIRE REAR: WHEELS: Schwalbe Racing Ralph Performance, 29x2.25", ADDIX
SPOKES: WHEELS: SAPIM Laser/Race, Stainless Black
NIPPLES: WHEELS: SAPIM, Alloy
STEM: COCKPIT: ONE Race, Alloy, 31,8mm, -7°
HANDLEBAR: COCKPIT: ONE Race, Alloy, 5mm rise, 31.8mm
GRIPS LEFT: COCKPIT: ONE Sport, Lock-On
GRIPS RIGHT: COCKPIT: ONE Sport, Lock-On
SADDLE: PARTS: Fizi:k Ridon X5, Alloy
SEATPOST: PARTS: ONE Race, Alloy, 27.2mm
SEATPOST CLAMP: PARTS: ONE CC-080A, 31.8mm, Black
Velikost: 21" (XL)
Barva: Gloss Black / Carbon
Velikost: 17.5" (M)
Barva: Gloss Black / Carbon
Velikost: 19" (L)
Barva: Gloss Black / Carbon
Velikost: 13,5" (XS)
Barva: Gloss Black / CarbonCRANKSET: DRIVETRAIN: SHIMANO FC-MT510, 32T
Doplňkové parametry
| Kategorie: | MTB PEVNÁ |
|---|---|
| Barva: | Gloss Black / Carbon |
| BOTTOM BRACKET: | FRAMESET: SHIMANO BB-MT500PA, PressFit, shell 41x92mm |
| BRAKE FRONT: | BRAKING SYSTEM: SHIMANO MT410, hydraulic disc brake |
| BRAKE REAR: | BRAKING SYSTEM: SHIMANO MT410, hydraulic disc brake |
| CASSETTE: | DRIVETRAIN: SHIMANO DEORE CS-M6100, 12-speed, 10-51T |
| CRANKSET: | DRIVETRAIN: SHIMANO FC-MT510, 34T, DRIVETRAIN: SHIMANO FC-MT510, 32T |
| EN norm: | ISO and EN norm: EN17406 Condition 3 For rough Off-Road riding and jumps less than 60cm |
| FRAME: | FRAMESET: BF-FB-06, Carbon MTB Race Pro Mid Modulus,Advanced Race Geometry, Integrated Cable Routing, BB92, SR dropout, Boost Th |
| GRIPS LEFT: | COCKPIT: ONE Sport, Lock-On |
| GRIPS RIGHT: | COCKPIT: ONE Sport, Lock-On |
| HANDLEBAR: | COCKPIT: ONE Race, Alloy, 5mm rise, 31.8mm |
| HEADSET: | FRAMESET: ACROS AZX-327, ICR, ZS56/28.6 - ZS56/40, BlockLock 150° |
| HUB FRONT: | WHEELS: SHIMANO HB-TC500-15-B, 32H, CL, 15x110mm, THRU Type AXLE |
| HUB REAR: | WHEELS: SHIMANO FH-TC500-MS-B, 32H, CL, 12X148mm, THRU Type AXLE |
| CHAIN: | DRIVETRAIN: SHIMANO DEORE CN-M6100 |
| ISO norm: | ISO and EN norm: ISO 4210-2 MTB bicycles |
| LOAD CAPACITY: | ISO and EN norm: 120 Kg |
| NIPPLES: | WHEELS: SAPIM, Alloy |
| REAR AXLE: | FRAMESET: SB01, TA12x175.5, M12xP1.0x14.5mm, Black |
| REAR DERAILLEUR: | DRIVETRAIN: SHIMANO DEORE RD-M6250-SGS |
| RIM FRONT: | WHEELS: STARS R27-1M, Tubeless, 32H |
| RIM REAR: | WHEELS: STARS R27-1M, Tubeless, 32H |
| ROTOR FRONT: | BRAKING SYSTEM: SHIMANO SM-RT54, 180mm |
| ROTOR REAR: | BRAKING SYSTEM: SHIMANO SM-RT54, 160mm |
| SADDLE: | PARTS: Fizi:k Ridon X5, Alloy |
| SEATPOST: | PARTS: ONE Race, Alloy, 27.2mm |
| SEATPOST CLAMP: | PARTS: ONE CC-080A, 31.8mm, Black |
| SHIFTERS RIGHT: | DRIVETRAIN: SHIMANO DEORE SW-M6250-IR, Di2, 12-speed |
| SPOKES: | WHEELS: SAPIM Laser/Race, Stainless Black |
| STEM: | COCKPIT: ONE Race, Alloy, 31,8mm, -7° |
| SUSPENSION FORK: | FRAMESET: RockShox Recon Silver RL R, Tapered, SoloAir, 15x110mm axle, 100mm travel |
| TIRE FRONT: | WHEELS: Schwalbe Racing Ray Performance, 29x2.25", ADDIX |
| TIRE REAR: | WHEELS: Schwalbe Racing Ralph Performance, 29x2.25", ADDIX |
| Velikost: | 17.5" (M), 19" (L), 21" (XL), 15.5" (S), 13,5" (XS) |
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
Přidat komentář
