SUPERIOR XF 999 TR - MATTE BLACK
Kód: 8592842189170
Velikost: 15.5" (S)
Na dotaz
| 8592842189163
EAN: 8592842189163
79 800 Kč
79 800 Kč
79 800 Kč
Detailní popis produktu
Velikost: 17.5" (M)
Barva: MATTE BLACKWEIGHT: BASE INFO: 12.55 kg
ISO norm: ISO and EN norm: ISO 4210-2 MTB bicycles
EN norm: ISO and EN norm: EN17406 Condition 3 For rough Off-Road riding and jumps less than 60cm
LOAD CAPACITY: ISO and EN norm: 120 Kg
FRAME: FRAMESET: SU-01, Carbon MTB Trail, Advanced Trail Geometry, Travel 130 mm, Tapered Head Tube, BB92, 3D alloy one piece link, Carbon swingarm, SR dropout, Boost 12x148 mm, Inner Cable Routing, dropper seat post ready
SUSPENSION FORK: FRAMESET: RockShox Revelation RC, Tapered, DebonAir, 15x110mm axle, 140mm travel
REAR SHOCK: FRAMESET: RockShox Monarch RT, size 190x51mm
BOTTOM BRACKET: FRAMESET: SHIMANO BB-MT500PA, PressFit, shell 41x92mm
HEADSET: FRAMESET: ACROS AZX-220 R4, ZS44/28.6 - ZS56/40, BlockLock 150°
REAR AXLE: FRAMESET: SB01, TA12x171.5, M12xP1.5x15.5L, Black
SHIFTERS RIGHT: DRIVETRAIN: SHIMANO DEORE XT SL-M8100-IR, RAPIDFIRE Plus, 12-speed
REAR DERAILLEUR: DRIVETRAIN: SHIMANO XT RD-M8100, Shadow Plus Design
CRANKSET: DRIVETRAIN: SHIMANO XT FC-M8120, Hollowtech II, 34T
CASSETTE: DRIVETRAIN: SHIMANO XT CS-M8100, 12-speed, 10-51T
CHAIN: DRIVETRAIN: SHIMANO DEORE CN-M6100
BRAKE FRONT: BRAKING SYSTEM: SHIMANO XT M8120, 4 piston, hydraulic disc brake
ROTOR FRONT: BRAKING SYSTEM: SHIMANO RT-MT800, 180mm
BRAKE REAR: BRAKING SYSTEM: SHIMANO XT M8120, 4 piston, hydraulic disc brake
ROTOR REAR: BRAKING SYSTEM: SHIMANO RT-MT800, 180mm
WHEELSET FRONT: WHEELS: DT Swiss M 1900 SPLINE®, CL, 15x110mm, Tubeless Ready
WHEELSET REAR: WHEELS: DT Swiss M 1900 SPLINE®, CL, 12x148mm, SH12, Tubeless Ready
TIRE FRONT: WHEELS: Schwalbe Nobby Nic Evo, SuperGround, TL-Easy, 29x2.35", ADDIX SpeedGrip
TIRE REAR: WHEELS: Schwalbe Nobby Nic Evo, SuperGround, TL-Easy, 29x2.35", ADDIX SpeedGrip
STEM: COCKPIT: ONE, Alloy, 35mm
HANDLEBAR: COCKPIT: ONE Alloy, 12mm rise, 35mm
GRIPS LEFT: COCKPIT: ONE Race, Lock-On
GRIPS RIGHT: COCKPIT: ONE Race, Lock-On
SADDLE: PARTS: Fizi:k Terra Aidon X5, Alloy
SEATPOST LEVER: PARTS: SHIMANO SL-MT500-L, Seat post lever
SEATPOST: PARTS: ONE Sport Dropper Post, Alloy, 30.9mm
SEATPOST CLAMP: PARTS: ONE CC-904A, 34.9mm, Full CNC mahined, Black
Velikost: 21.0" (XL)
Barva: MATTE BLACK
Velikost: 19.0" (L)
Barva: MATTE BLACK
Velikost: 15.5" (S)
Barva: MATTE BLACK
Doplňkové parametry
| Kategorie: | MTB ODPRUŽENÁ |
|---|---|
| Barva: | Matte Black |
| BOTTOM BRACKET: | FRAMESET: SHIMANO BB-MT500PA, PressFit, shell 41x92mm |
| BRAKE FRONT: | BRAKING SYSTEM: SHIMANO XT M8120, 4 piston, hydraulic disc brake |
| BRAKE REAR: | BRAKING SYSTEM: SHIMANO XT M8120, 4 piston, hydraulic disc brake |
| CASSETTE: | DRIVETRAIN: SHIMANO XT CS-M8100, 12-speed, 10-51T |
| CRANKSET: | DRIVETRAIN: SHIMANO XT FC-M8120, Hollowtech II, 34T |
| EN norm: | ISO and EN norm: EN17406 Condition 3 For rough Off-Road riding and jumps less than 60cm |
| FRAME: | FRAMESET: SU-01, Carbon MTB Trail, Advanced Trail Geometry, Travel 130 mm, Tapered Head Tube, BB92, 3D alloy one piece link, Car |
| GRIPS LEFT: | COCKPIT: ONE Race, Lock-On |
| GRIPS RIGHT: | COCKPIT: ONE Race, Lock-On |
| HANDLEBAR: | COCKPIT: ONE Alloy, 12mm rise, 35mm |
| HEADSET: | FRAMESET: ACROS AZX-220 R4, ZS44/28.6 - ZS56/40, BlockLock 150° |
| CHAIN: | DRIVETRAIN: SHIMANO DEORE CN-M6100 |
| ISO norm: | ISO and EN norm: ISO 4210-2 MTB bicycles |
| LOAD CAPACITY: | ISO and EN norm: 120 Kg |
| REAR AXLE: | FRAMESET: SB01, TA12x171.5, M12xP1.5x15.5L, Black |
| REAR DERAILLEUR: | DRIVETRAIN: SHIMANO XT RD-M8100, Shadow Plus Design |
| REAR SHOCK: | FRAMESET: RockShox Monarch RT, size 190x51mm |
| ROTOR FRONT: | BRAKING SYSTEM: SHIMANO RT-MT800, 180mm |
| ROTOR REAR: | BRAKING SYSTEM: SHIMANO RT-MT800, 180mm |
| SADDLE: | PARTS: Fizi:k Terra Aidon X5, Alloy |
| SEATPOST: | PARTS: ONE Sport Dropper Post, Alloy, 30.9mm |
| SEATPOST CLAMP: | PARTS: ONE CC-904A, 34.9mm, Full CNC mahined, Black |
| SEATPOST LEVER: | PARTS: SHIMANO SL-MT500-L, Seat post lever |
| SHIFTERS RIGHT: | DRIVETRAIN: SHIMANO DEORE XT SL-M8100-IR, RAPIDFIRE Plus, 12-speed |
| STEM: | COCKPIT: ONE, Alloy, 35mm |
| SUSPENSION FORK: | FRAMESET: RockShox Revelation RC, Tapered, DebonAir, 15x110mm axle, 140mm travel |
| TIRE FRONT: | WHEELS: Schwalbe Nobby Nic Evo, SuperGround, TL-Easy, 29x2.35", ADDIX SpeedGrip |
| TIRE REAR: | WHEELS: Schwalbe Nobby Nic Evo, SuperGround, TL-Easy, 29x2.35", ADDIX SpeedGrip |
| Velikost: | 17.5" (M), 15.5" (S), 21.0" (XL), 19.0" (L) |
| WEIGHT: | BASE INFO: 12.55 kg |
| WHEELSET FRONT: | WHEELS: DT Swiss M 1900 SPLINE®, CL, 15x110mm, Tubeless Ready |
| WHEELSET REAR: | WHEELS: DT Swiss M 1900 SPLINE®, CL, 12x148mm, SH12, Tubeless Ready |
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
Přidat komentář
