SUPERIOR XF 979 RC - MATTE CARBON
Kód: 8592842183383
78 200 Kč
Velikost: 17.5" (M)
Na dotaz
| 8592842183369
EAN: 8592842183369
78 200 Kč
Velikost: 19.0" (L)
Na dotaz
| 8592842183376
EAN: 8592842183376
78 200 Kč
Detailní popis produktu
Velikost: 15.5" (S)
Barva: MATTE CARBONWEIGHT: BASE INFO: 12.15 kg
ISO norm: ISO and EN norm: ISO 4210-2 MTB bicycles
EN norm: ISO and EN norm: EN17406 Condition 3 For rough Off-Road riding and jumps less than 60cm
LOAD CAPACITY: ISO and EN norm: 120 Kg
FRAME: FRAMESET: SU-01, Carbon MTB Race Pro, Advanced Race Geometry, Travel 100 mm, Tapered Head Tube, BB92, 3D alloy one piece link, Carbon swingarm, SR dropout, Boost Thru Axle 12x148 mm, Inner cable routing, Dropped seat post ready
SUSPENSION FORK: FRAMESET: DT Swiss F232 ONE, Tapered, 15x110mm axle, 110mm travel
REAR SHOCK: FRAMESET: DT Swiss R232 ONE, size 190x45mm, ODL
BOTTOM BRACKET: FRAMESET: SHIMANO BB-MT500PA, PressFit, shell 41x92mm
HEADSET: FRAMESET: ACROS AZX-220 R4, ZS44/28.6 - ZS56/40, BlockLock 150°
REAR AXLE: FRAMESET: SB01, TA12x171.5, M12xP1.5x15.5L, Black
SHIFTERS RIGHT: DRIVETRAIN: SHIMANO SLX SL-M7100-IR, RAPIDFIRE Plus, 12-speed
REAR DERAILLEUR: DRIVETRAIN: SHIMANO XT RD-M8100, Shadow Plus Design
CRANKSET: DRIVETRAIN: SHIMANO XT FC-M8120, Hollowtech II, 36T
CASSETTE: DRIVETRAIN: SHIMANO SLX CS-M7101, 12-speed, 10-51T
CHAIN: DRIVETRAIN: SHIMANO DEORE CN-M6100
BRAKE FRONT: BRAKING SYSTEM: SHIMANO XT M8100, hydraulic disc brake
ROTOR FRONT: BRAKING SYSTEM: SHIMANO SM-RT64, 180mm
BRAKE REAR: BRAKING SYSTEM: SHIMANO XT M8100, hydraulic disc brake
ROTOR REAR: BRAKING SYSTEM: SHIMANO SM-RT64, 160mm
WHEELSET FRONT: WHEELS: DT Swiss M 1900 SPLINE®, CL, 15x110mm, Tubeless Ready
WHEELSET REAR: WHEELS: DT Swiss M 1900 SPLINE®, CL, 12x148mm, SH12, Tubeless Ready
TIRE FRONT: WHEELS: Schwalbe Racing Ray Performance, TL-Ready, 29x2.25", ADDIX SpeedGrip
TIRE REAR: WHEELS: Schwalbe Racing Ralph Performance, TwinSkin, TL-Ready, 29x2.25", ADDIX
STEM: COCKPIT: ONE Race, Alloy, 31,8mm, -7°
HANDLEBAR: COCKPIT: ONE Race, Alloy, 5mm rise, 31.8mm
GRIPS LEFT: COCKPIT: ONE Race, Lock-On
GRIPS RIGHT: COCKPIT: ONE Race, Lock-On
SADDLE: PARTS: Fizi:k Terra Aidon X5, Alloy
SEATPOST LEVER: PARTS: SHIMANO SL-MT500-L, Seat post lever
SEATPOST: PARTS: ONE Sport Dropper Post, Alloy, 30.9mm
SEATPOST CLAMP: PARTS: ONE CC-904A, 34.9mm, Full CNC mahined, Black
Velikost: 21.0" (XL)
Barva: MATTE CARBON
Velikost: 19.0" (L)
Barva: MATTE CARBON
Velikost: 17.5" (M)
Barva: MATTE CARBON
Doplňkové parametry
| Kategorie: | MTB ODPRUŽENÁ |
|---|---|
| Barva: | Matte Carbon |
| BOTTOM BRACKET: | FRAMESET: SHIMANO BB-MT500PA, PressFit, shell 41x92mm |
| BRAKE FRONT: | BRAKING SYSTEM: SHIMANO XT M8100, hydraulic disc brake |
| BRAKE REAR: | BRAKING SYSTEM: SHIMANO XT M8100, hydraulic disc brake |
| CASSETTE: | DRIVETRAIN: SHIMANO SLX CS-M7101, 12-speed, 10-51T |
| CRANKSET: | DRIVETRAIN: SHIMANO XT FC-M8120, Hollowtech II, 36T |
| EN norm: | ISO and EN norm: EN17406 Condition 3 For rough Off-Road riding and jumps less than 60cm |
| FRAME: | FRAMESET: SU-01, Carbon MTB Race Pro, Advanced Race Geometry, Travel 100 mm, Tapered Head Tube, BB92, 3D alloy one piece link, C |
| GRIPS LEFT: | COCKPIT: ONE Race, Lock-On |
| GRIPS RIGHT: | COCKPIT: ONE Race, Lock-On |
| HANDLEBAR: | COCKPIT: ONE Race, Alloy, 5mm rise, 31.8mm |
| HEADSET: | FRAMESET: ACROS AZX-220 R4, ZS44/28.6 - ZS56/40, BlockLock 150° |
| CHAIN: | DRIVETRAIN: SHIMANO DEORE CN-M6100 |
| ISO norm: | ISO and EN norm: ISO 4210-2 MTB bicycles |
| LOAD CAPACITY: | ISO and EN norm: 120 Kg |
| REAR AXLE: | FRAMESET: SB01, TA12x171.5, M12xP1.5x15.5L, Black |
| REAR DERAILLEUR: | DRIVETRAIN: SHIMANO XT RD-M8100, Shadow Plus Design |
| REAR SHOCK: | FRAMESET: DT Swiss R232 ONE, size 190x45mm, ODL |
| ROTOR FRONT: | BRAKING SYSTEM: SHIMANO SM-RT64, 180mm |
| ROTOR REAR: | BRAKING SYSTEM: SHIMANO SM-RT64, 160mm |
| SADDLE: | PARTS: Fizi:k Terra Aidon X5, Alloy |
| SEATPOST: | PARTS: ONE Sport Dropper Post, Alloy, 30.9mm |
| SEATPOST CLAMP: | PARTS: ONE CC-904A, 34.9mm, Full CNC mahined, Black |
| SEATPOST LEVER: | PARTS: SHIMANO SL-MT500-L, Seat post lever |
| SHIFTERS RIGHT: | DRIVETRAIN: SHIMANO SLX SL-M7100-IR, RAPIDFIRE Plus, 12-speed |
| STEM: | COCKPIT: ONE Race, Alloy, 31,8mm, -7° |
| SUSPENSION FORK: | FRAMESET: DT Swiss F232 ONE, Tapered, 15x110mm axle, 110mm travel |
| TIRE FRONT: | WHEELS: Schwalbe Racing Ray Performance, TL-Ready, 29x2.25", ADDIX SpeedGrip |
| TIRE REAR: | WHEELS: Schwalbe Racing Ralph Performance, TwinSkin, TL-Ready, 29x2.25", ADDIX |
| Velikost: | 17.5" (M), 15.5" (S), 21.0" (XL), 19.0" (L) |
| WEIGHT: | BASE INFO: 12.15 kg |
| WHEELSET FRONT: | WHEELS: DT Swiss M 1900 SPLINE®, CL, 15x110mm, Tubeless Ready |
| WHEELSET REAR: | WHEELS: DT Swiss M 1900 SPLINE®, CL, 12x148mm, SH12, Tubeless Ready |
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
Přidat komentář
