SUPERIOR XF 929 TR - GLOSS GREY
Kód: 8592842183420
61 800 Kč
61 800 Kč
61 800 Kč
Detailní popis produktu
A trail bike with a top-quality carbon frame tuned to the last detail both in terms of design, and above all, technology. Suspension 140/130 mm provide maximum comfort even in the most difficult terrain which is also supported by the dropper post. Drivetrain is by Shimano Deore with 1x12 gears, and safety is guaranteed by Shimano hydrulic brakes. The XF 929 TR is a great off-road partner for all-day outings in untamed nature.Velikost: 17.5" (M)
Barva: GLOSS GREYWEIGHT: BASE INFO: 13.35 kg
ISO norm: ISO and EN norm: ISO 4210-2 MTB bicycles
EN norm: ISO and EN norm: EN17406 Condition 3 For rough Off-Road riding and jumps less than 60cm
LOAD CAPACITY: ISO and EN norm: 120 Kg
FRAME: FRAMESET: SU-01, Carbon MTB Trail, Advanced Trail Geometry, Travel 130 mm, Tapered Head Tube, BB92, 3D alloy one piece link, Carbon swingarm, SR dropout, Boost 12x148 mm, Inner Cable Routing, dropper seat post ready
SUSPENSION FORK: FRAMESET: RockShox Revelation RC, Tapered, DebonAir, 15x110mm axle, 140mm travel
REAR SHOCK: FRAMESET: RockShox Monarch RT, size 190x51mm
BOTTOM BRACKET: FRAMESET: SHIMANO BB-MT500PA, PressFit, shell 41x92mm
HEADSET: FRAMESET: ACROS AZX-220 R4, ZS44/28.6 - ZS56/40, BlockLock 150°
REAR AXLE: FRAMESET: SB01, TA12x171.5, M12xP1.5x15.5L, Black
SHIFTERS RIGHT: DRIVETRAIN: SHIMANO DEORE SL-M6100-IR, RAPIDFIRE Plus, 12-speed
REAR DERAILLEUR: DRIVETRAIN: SHIMANO DEORE RD-M6100, Shadow Plus Design
CRANKSET: DRIVETRAIN: SHIMANO FC-MT510, 32T
CASSETTE: DRIVETRAIN: SHIMANO DEORE CS-M6100, 12-speed, 10-51T
CHAIN: DRIVETRAIN: SHIMANO DEORE CN-M6100
BRAKE FRONT: BRAKING SYSTEM: SHIMANO M6120, 4 piston, hydraulic disc brake
ROTOR FRONT: BRAKING SYSTEM: SHIMANO SM-RT54, 180mm
BRAKE REAR: BRAKING SYSTEM: SHIMANO M6120, 4 piston, hydraulic disc brake
ROTOR REAR: BRAKING SYSTEM: SHIMANO SM-RT54, 180mm
HUB FRONT : WHEELS: SHIMANO HB-TC500-15-B, 32H, CL, 15x110mm, THRU Type AXLE
RIM FRONT: WHEELS: STARS J30D, Disc, Tubeless, 32H
TIRE FRONT: WHEELS: Schwalbe Nobby Nic, Performance, 29x2.40", ADDIX
HUB REAR: WHEELS: SHIMANO FH-TC500-MS-B, 32H, CL, 12X148mm, THRU Type AXLE
RIM REAR: WHEELS: STARS J30D, Disc, Tubeless, 32H
TIRE REAR: WHEELS: Schwalbe Nobby Nic, Performance, 29x2.40", ADDIX
SPOKES: WHEELS: SAPIM Leader, Stainless Black
NIPPLES: WHEELS: SAPIM, Alloy
STEM: COCKPIT: ONE, Alloy, 35mm
HANDLEBAR: COCKPIT: ONE Alloy, 12mm rise, 35mm
GRIPS LEFT: COCKPIT: ONE Sport, Lock-On
GRIPS RIGHT: COCKPIT: ONE Sport, Lock-On
SADDLE: PARTS: Fizi:k Terra Aidon X5, Alloy
SEATPOST LEVER: PARTS: SHIMANO SL-MT500-L, Seat post lever
SEATPOST: PARTS: ONE Sport Dropper Post, Alloy, 30.9mm
SEATPOST CLAMP: PARTS: ONE CC-904A, 34.9mm, Full CNC mahined, Black
Velikost: 21.0" (XL)
Barva: GLOSS GREY
Velikost: 15.5" (S)
Barva: GLOSS GREY
Velikost: 19.0" (L)
Barva: GLOSS GREY
Doplňkové parametry
| Kategorie: | MTB ODPRUŽENÁ |
|---|---|
| Barva: | Gloss Grey |
| BOTTOM BRACKET: | FRAMESET: SHIMANO BB-MT500PA, PressFit, shell 41x92mm |
| BRAKE FRONT: | BRAKING SYSTEM: SHIMANO M6120, 4 piston, hydraulic disc brake |
| BRAKE REAR: | BRAKING SYSTEM: SHIMANO M6120, 4 piston, hydraulic disc brake |
| CASSETTE: | DRIVETRAIN: SHIMANO DEORE CS-M6100, 12-speed, 10-51T |
| CRANKSET: | DRIVETRAIN: SHIMANO FC-MT510, 32T |
| EN norm: | ISO and EN norm: EN17406 Condition 3 For rough Off-Road riding and jumps less than 60cm |
| FRAME: | FRAMESET: SU-01, Carbon MTB Trail, Advanced Trail Geometry, Travel 130 mm, Tapered Head Tube, BB92, 3D alloy one piece link, Car |
| GRIPS LEFT: | COCKPIT: ONE Sport, Lock-On |
| GRIPS RIGHT: | COCKPIT: ONE Sport, Lock-On |
| HANDLEBAR: | COCKPIT: ONE Alloy, 12mm rise, 35mm |
| HEADSET: | FRAMESET: ACROS AZX-220 R4, ZS44/28.6 - ZS56/40, BlockLock 150° |
| HUB FRONT: | WHEELS: SHIMANO HB-TC500-15-B, 32H, CL, 15x110mm, THRU Type AXLE |
| HUB REAR: | WHEELS: SHIMANO FH-TC500-MS-B, 32H, CL, 12X148mm, THRU Type AXLE |
| CHAIN: | DRIVETRAIN: SHIMANO DEORE CN-M6100 |
| ISO norm: | ISO and EN norm: ISO 4210-2 MTB bicycles |
| LOAD CAPACITY: | ISO and EN norm: 120 Kg |
| NIPPLES: | WHEELS: SAPIM, Alloy |
| REAR AXLE: | FRAMESET: SB01, TA12x171.5, M12xP1.5x15.5L, Black |
| REAR DERAILLEUR: | DRIVETRAIN: SHIMANO DEORE RD-M6100, Shadow Plus Design |
| REAR SHOCK: | FRAMESET: RockShox Monarch RT, size 190x51mm |
| RIM FRONT: | WHEELS: STARS J30D, Disc, Tubeless, 32H |
| RIM REAR: | WHEELS: STARS J30D, Disc, Tubeless, 32H |
| ROTOR FRONT: | BRAKING SYSTEM: SHIMANO SM-RT54, 180mm |
| ROTOR REAR: | BRAKING SYSTEM: SHIMANO SM-RT54, 180mm |
| SADDLE: | PARTS: Fizi:k Terra Aidon X5, Alloy |
| SEATPOST: | PARTS: ONE Sport Dropper Post, Alloy, 30.9mm |
| SEATPOST CLAMP: | PARTS: ONE CC-904A, 34.9mm, Full CNC mahined, Black |
| SEATPOST LEVER: | PARTS: SHIMANO SL-MT500-L, Seat post lever |
| SHIFTERS RIGHT: | DRIVETRAIN: SHIMANO DEORE SL-M6100-IR, RAPIDFIRE Plus, 12-speed |
| SPOKES: | WHEELS: SAPIM Leader, Stainless Black |
| STEM: | COCKPIT: ONE, Alloy, 35mm |
| SUSPENSION FORK: | FRAMESET: RockShox Revelation RC, Tapered, DebonAir, 15x110mm axle, 140mm travel |
| TIRE FRONT: | WHEELS: Schwalbe Nobby Nic, Performance, 29x2.40", ADDIX |
| TIRE REAR: | WHEELS: Schwalbe Nobby Nic, Performance, 29x2.40", ADDIX |
| Velikost: | 17.5" (M), 15.5" (S), 21.0" (XL), 19.0" (L) |
| WEIGHT: | BASE INFO: 13.35 kg |
Video ke shlédnutí
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
Přidat komentář
