SUPERIOR XF 929 RC - GLOSS DARK RED
Kód: 8592842189088
63 800 Kč
63 800 Kč
Velikost: 21.0" (XL)
Na dotaz
| 8592842189095
EAN: 8592842189095
63 800 Kč
Detailní popis produktu
Frame tested by the World Cup races made from the finest carbon and weight of just 1717 grams. A combination of Shimano SLX and Deore takes care of the drive. A 100mm RockShox forkand DT Swiss rear shock which gains you 105 mm of travel with handlebar control will help you in the off-road. We also focused on smart details such as the Acros BlockLock headset and the possibility of mounting two bottle cages on the bike. The XF 929 RC is an excellent machine for both racing and all-day touring.Velikost: 21.0" (XL)
Barva: GLOSS DARK REDWEIGHT: BASE INFO: 13.40 kg
ISO norm: ISO and EN norm: ISO 4210-2 MTB bicycles
EN norm: ISO and EN norm: EN17406 Condition 3 For rough Off-Road riding and jumps less than 60cm
LOAD CAPACITY: ISO and EN norm: 120 Kg
FRAME: FRAMESET: SU-01, Carbon MTB Race Pro, Advanced Race Geometry, Travel 100 mm, Tapered Head Tube, BB92, 3D alloy one piece link, Carbon swingarm, SR dropout, Boost Thru Axle 12x148 mm, Inner cable routing, Dropped seat post ready
SUSPENSION FORK: FRAMESET: RockShox Recon Silver RL R, Tapered, SoloAir, 15x110mm axle, 100mm travel
REAR SHOCK: FRAMESET: DT Swiss R232 ONE, size 190x45mm, ODL
BOTTOM BRACKET: FRAMESET: SHIMANO BB-MT500PA, PressFit, shell 41x92mm
HEADSET: FRAMESET: ACROS AZX-220 R4, ZS44/28.6 - ZS56/40, BlockLock 150°
REAR AXLE: FRAMESET: SB01, TA12x171.5, M12xP1.5x15.5L, Black
SHIFTERS RIGHT: DRIVETRAIN: SHIMANO DEORE SL-M6100-IR, RAPIDFIRE Plus, 12-speed
REAR DERAILLEUR: DRIVETRAIN: SHIMANO DEORE RD-M6100, Shadow Plus Design
CRANKSET: DRIVETRAIN: SHIMANO FC-MT510, 34T
CASSETTE: DRIVETRAIN: SHIMANO DEORE CS-M6100, 12-speed, 10-51T
CHAIN: DRIVETRAIN: SHIMANO DEORE CN-M6100
BRAKE FRONT: BRAKING SYSTEM: SHIMANO MT410, hydraulic disc brake
ROTOR FRONT: BRAKING SYSTEM: SHIMANO SM-RT54, 180mm
BRAKE REAR: BRAKING SYSTEM: SHIMANO MT410, hydraulic disc brake
ROTOR REAR: BRAKING SYSTEM: SHIMANO SM-RT54, 160mm
HUB FRONT : WHEELS: SHIMANO HB-TC500-15-B, 32H, CL, 15x110mm, THRU Type AXLE
RIM FRONT: WHEELS: STARS J30D, Disc, Tubeless, 32H
TIRE FRONT: WHEELS: Schwalbe Racing Ralph Performance, 29x2.25", ADDIX
HUB REAR: WHEELS: SHIMANO FH-TC500-MS-B, 32H, CL, 12X148mm, THRU Type AXLE
RIM REAR: WHEELS: STARS J30D, Disc, Tubeless, 32H
TIRE REAR: WHEELS: Schwalbe Racing Ralph Performance, 29x2.25", ADDIX
SPOKES: WHEELS: SAPIM Leader, Stainless Black
NIPPLES: WHEELS: SAPIM, Alloy
STEM: COCKPIT: ONE Race, Alloy, 31,8mm, -7°
HANDLEBAR: COCKPIT: ONE Race, Alloy, 5mm rise, 31.8mm
GRIPS LEFT: COCKPIT: ONE Race, Lock-On
GRIPS RIGHT: COCKPIT: ONE Race, Lock-On
SADDLE: PARTS: Fizi:k Terra Aidon X5, Alloy
SEATPOST: PARTS: ONE Race, Alloy, 30.9mm
SEATPOST CLAMP: PARTS: ONE CC-904A, 34.9mm, Full CNC mahined, Black
Velikost: 15.5" (S)
Barva: GLOSS DARK RED
Velikost: 17.5" (M)
Barva: GLOSS DARK RED
Velikost: 19.0" (L)
Barva: GLOSS DARK RED
Doplňkové parametry
| Kategorie: | MTB ODPRUŽENÁ |
|---|---|
| Barva: | GLOSS DARK RED |
| BOTTOM BRACKET: | FRAMESET: SHIMANO BB-MT500PA, PressFit, shell 41x92mm |
| BRAKE FRONT: | BRAKING SYSTEM: SHIMANO MT410, hydraulic disc brake |
| BRAKE REAR: | BRAKING SYSTEM: SHIMANO MT410, hydraulic disc brake |
| CASSETTE: | DRIVETRAIN: SHIMANO DEORE CS-M6100, 12-speed, 10-51T |
| CRANKSET: | DRIVETRAIN: SHIMANO FC-MT510, 34T |
| EN norm: | ISO and EN norm: EN17406 Condition 3 For rough Off-Road riding and jumps less than 60cm |
| FRAME: | FRAMESET: SU-01, Carbon MTB Race Pro, Advanced Race Geometry, Travel 100 mm, Tapered Head Tube, BB92, 3D alloy one piece link, C |
| GRIPS LEFT: | COCKPIT: ONE Race, Lock-On |
| GRIPS RIGHT: | COCKPIT: ONE Race, Lock-On |
| HANDLEBAR: | COCKPIT: ONE Race, Alloy, 5mm rise, 31.8mm |
| HEADSET: | FRAMESET: ACROS AZX-220 R4, ZS44/28.6 - ZS56/40, BlockLock 150° |
| HUB FRONT: | WHEELS: SHIMANO HB-TC500-15-B, 32H, CL, 15x110mm, THRU Type AXLE |
| HUB REAR: | WHEELS: SHIMANO FH-TC500-MS-B, 32H, CL, 12X148mm, THRU Type AXLE |
| CHAIN: | DRIVETRAIN: SHIMANO DEORE CN-M6100 |
| ISO norm: | ISO and EN norm: ISO 4210-2 MTB bicycles |
| LOAD CAPACITY: | ISO and EN norm: 120 Kg |
| NIPPLES: | WHEELS: SAPIM, Alloy |
| REAR AXLE: | FRAMESET: SB01, TA12x171.5, M12xP1.5x15.5L, Black |
| REAR DERAILLEUR: | DRIVETRAIN: SHIMANO DEORE RD-M6100, Shadow Plus Design |
| REAR SHOCK: | FRAMESET: DT Swiss R232 ONE, size 190x45mm, ODL |
| RIM FRONT: | WHEELS: STARS J30D, Disc, Tubeless, 32H |
| RIM REAR: | WHEELS: STARS J30D, Disc, Tubeless, 32H |
| ROTOR FRONT: | BRAKING SYSTEM: SHIMANO SM-RT54, 180mm |
| ROTOR REAR: | BRAKING SYSTEM: SHIMANO SM-RT54, 160mm |
| SADDLE: | PARTS: Fizi:k Terra Aidon X5, Alloy |
| SEATPOST: | PARTS: ONE Race, Alloy, 30.9mm |
| SEATPOST CLAMP: | PARTS: ONE CC-904A, 34.9mm, Full CNC mahined, Black |
| SHIFTERS RIGHT: | DRIVETRAIN: SHIMANO DEORE SL-M6100-IR, RAPIDFIRE Plus, 12-speed |
| SPOKES: | WHEELS: SAPIM Leader, Stainless Black |
| STEM: | COCKPIT: ONE Race, Alloy, 31,8mm, -7° |
| SUSPENSION FORK: | FRAMESET: RockShox Recon Silver RL R, Tapered, SoloAir, 15x110mm axle, 100mm travel |
| TIRE FRONT: | WHEELS: Schwalbe Racing Ralph Performance, 29x2.25", ADDIX |
| TIRE REAR: | WHEELS: Schwalbe Racing Ralph Performance, 29x2.25", ADDIX |
| Velikost: | 17.5" (M), 15.5" (S), 21.0" (XL), 19.0" (L) |
| WEIGHT: | BASE INFO: 13.40 kg |
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
Přidat komentář
