SUPERIOR XF 9.9 Team - Red Carbon / Matte Carbon
Kód: 8592842204378
239 990 Kč
239 990 Kč
239 990 Kč
Detailní popis produktu
Our fastest and most advanced XC bike! Full-suspension carbon frame with progressive geometry, top-tier DT Swiss suspension (120 mm), and DT Swiss XRC 1200 SPLINE® carbon wheels make the XF 9.9 Team the ultimate race machine. Wireless Shimano XTR Di2 shifting ensures lightning-fast and precise gear changes. World Cup tested, race-ready!Velikost: 19" (L)
Barva: Red Carbon / Matte CarbonWEIGHT: BASE INFO: 10.90 kg
ISO norm: ISO and EN norm: ISO 4210-2 MTB bicycles
EN norm: ISO and EN norm: EN17406 Condition 3 For rough Off-Road riding and jumps less than 60cm
LOAD CAPACITY: ISO and EN norm: 120 Kg
FRAME: FRAMESET: SU-01.2, Carbon MTB Race Pro, Advanced Race Geometry, Travel 110-120 mm, Integrated Cable routing, BB92, 3D alloy one pice link, Carbon swingarm, SR dropout, Boost Thru Axle 148x12 mm, Inner cable routing, Dropped seat post ready
SUSPENSION FORK: FRAMESET: DT Swiss F232 ONE, Tapered, 15x110mm axle, 120mm travel
REAR SHOCK: FRAMESET: DT Swiss R232 ONE, size 190x45mm, ODL
BOTTOM BRACKET: FRAMESET: SHIMANO BB-71-41A, PressFit, shell 41x92mm
HEADSET: FRAMESET: ACROS AZX-1305R1S, ICR, ZS56/28.6 - ZS56/40, BlockLock 150°, Stainless Bearings
REAR AXLE: FRAMESET: SB02-LT, TA12x175.5, M12x1,0x14.5L, Light, Black
SHIFTERS RIGHT: DRIVETRAIN: SHIMANO XTR SW-M9250-IR, Di2, 12-speed
REAR DERAILLEUR: DRIVETRAIN: SHIMANO XTR RD-M9250, Shadow Plus Design
CRANKSET: DRIVETRAIN: SHIMANO XTR FC-M9200, 34T
CASSETTE: DRIVETRAIN: SHIMANO XTR CS-M9200, 12-speed, 10-51T
CHAIN: DRIVETRAIN: SHIMANO XTR CN-M9100
BRAKE FRONT: BRAKING SYSTEM: SHIMANO XTR M9200, hydraulic disc brake
ROTOR FRONT: BRAKING SYSTEM: SHIMANO RT-CL900, 180mm
BRAKE REAR: BRAKING SYSTEM: SHIMANO XTR M9200, hydraulic disc brake
ROTOR REAR: BRAKING SYSTEM: SHIMANO RT-CL900, 160mm
WHEELSET FRONT: WHEELS: DT Swiss XRC 1200 SPLINE®, Carbon, CL, 15x110mm, Tubeless Ready
WHEELSET REAR: WHEELS: DT Swiss XRC 1200 SPLINE®, Carbon, CL, 12x148mm, SH12, Tubeless Ready
TIRE FRONT: WHEELS: Schwalbe Rick Evo, TL-Ready, XC Pro, 29x2.4", ADDIX Speed
TIRE REAR: WHEELS: Schwalbe Rick Evo, TL-Ready, XC Pro, 29x2.4", ADDIX Speed
HANDLEBAR: COCKPIT: ONE Carbon Integrated Cockpit ICR
GRIPS LEFT: COCKPIT: ONE Race, Lock-On
GRIPS RIGHT: COCKPIT: ONE Race, Lock-On
SADDLE: PARTS: Fizi:k Ridon X1, Carbon
SEATPOST LEVER: PARTS: SRAM AXS POD, Dropper Post Lever
SEATPOST: PARTS: SRAM Reverb AXS dropper post, 30.9mm
SEATPOST CLAMP: PARTS: ONE CC-080A, 34.9mm, Black
Velikost: 21" (XL)
Barva: Red Carbon / Matte Carbon
Velikost: 17.5" (M)
Barva: Red Carbon / Matte Carbon
Velikost: 15.5" (S)
Barva: Red Carbon / Matte Carbon
Doplňkové parametry
| Kategorie: | MTB ODPRUŽENÁ |
|---|---|
| Barva: | Red Carbon / Matte Carbon |
| BOTTOM BRACKET: | FRAMESET: SHIMANO BB-71-41A, PressFit, shell 41x92mm |
| BRAKE FRONT: | BRAKING SYSTEM: SHIMANO XTR M9200, hydraulic disc brake |
| BRAKE REAR: | BRAKING SYSTEM: SHIMANO XTR M9200, hydraulic disc brake |
| CASSETTE: | DRIVETRAIN: SHIMANO XTR CS-M9200, 12-speed, 10-51T |
| CRANKSET: | DRIVETRAIN: SHIMANO XTR FC-M9200, 34T |
| EN norm: | ISO and EN norm: EN17406 Condition 3 For rough Off-Road riding and jumps less than 60cm |
| FRAME: | FRAMESET: SU-01.2, Carbon MTB Race Pro, Advanced Race Geometry, Travel 110-120 mm, Integrated Cable routing, BB92, 3D alloy one |
| GRIPS LEFT: | COCKPIT: ONE Race, Lock-On |
| GRIPS RIGHT: | COCKPIT: ONE Race, Lock-On |
| HANDLEBAR: | COCKPIT: ONE Carbon Integrated Cockpit ICR |
| HEADSET: | FRAMESET: ACROS AZX-1305R1S, ICR, ZS56/28.6 - ZS56/40, BlockLock 150°, Stainless Bearings |
| CHAIN: | DRIVETRAIN: SHIMANO XTR CN-M9100 |
| ISO norm: | ISO and EN norm: ISO 4210-2 MTB bicycles |
| LOAD CAPACITY: | ISO and EN norm: 120 Kg |
| REAR AXLE: | FRAMESET: SB02-LT, TA12x175.5, M12x1,0x14.5L, Light, Black |
| REAR DERAILLEUR: | DRIVETRAIN: SHIMANO XTR RD-M9250, Shadow Plus Design |
| REAR SHOCK: | FRAMESET: DT Swiss R232 ONE, size 190x45mm, ODL |
| ROTOR FRONT: | BRAKING SYSTEM: SHIMANO RT-CL900, 180mm |
| ROTOR REAR: | BRAKING SYSTEM: SHIMANO RT-CL900, 160mm |
| SADDLE: | PARTS: Fizi:k Ridon X1, Carbon |
| SEATPOST: | PARTS: SRAM Reverb AXS dropper post, 30.9mm |
| SEATPOST CLAMP: | PARTS: ONE CC-080A, 34.9mm, Black |
| SEATPOST LEVER: | PARTS: SRAM AXS POD, Dropper Post Lever |
| SHIFTERS RIGHT: | DRIVETRAIN: SHIMANO XTR SW-M9250-IR, Di2, 12-speed |
| SUSPENSION FORK: | FRAMESET: DT Swiss F232 ONE, Tapered, 15x110mm axle, 120mm travel |
| TIRE FRONT: | WHEELS: Schwalbe Rick Evo, TL-Ready, XC Pro, 29x2.4", ADDIX Speed |
| TIRE REAR: | WHEELS: Schwalbe Rick Evo, TL-Ready, XC Pro, 29x2.4", ADDIX Speed |
| Velikost: | 17.5" (M), 19" (L), 21" (XL), 15.5" (S) |
| WEIGHT: | BASE INFO: 10.90 kg |
| WHEELSET FRONT: | WHEELS: DT Swiss XRC 1200 SPLINE®, Carbon, CL, 15x110mm, Tubeless Ready |
| WHEELSET REAR: | WHEELS: DT Swiss XRC 1200 SPLINE®, Carbon, CL, 12x148mm, SH12, Tubeless Ready |
Video ke shlédnutí
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
Přidat komentář
