SUPERIOR XF 9.5 Team - Gloss Red Carbon / Black
Kód: 8592842198509
134 990 Kč
95 000 Kč
Velikost: M
Na dotaz
| 8592842198493
EAN: 8592842198493
134 990 Kč
95 000 Kč
134 990 Kč
89 000 Kč
Detailní popis produktu
Velikost: XL
Barva: Gloss Red Carbon / BlackWEIGHT: BASE INFO: 11.90 kg
ISO norm: ISO and EN norm: ISO 4210-2 MTB bicycles
EN norm: ISO and EN norm: EN17406 Condition 3 For rough Off-Road riding and jumps less than 60cm
LOAD CAPACITY: ISO and EN norm: 120 Kg
FRAME: FRAMESET: SU-01.2, Carbon MTB Race Pro, Advanced Race Geometry, Travel 110-120 mm, Integrated Cable routing, BB92, 3D alloy one pice link, Carbon swingarm, SR dropout, Boost Thru Axle 148x12 mm, Inner cable routing, Dropped seat post ready
SUSPENSION FORK: FRAMESET: DT Swiss F232 ONE, Tapered, 15x110mm axle, 110mm travel
REAR SHOCK: FRAMESET: DT Swiss R232 ONE, size 190x40mm, ODL
BOTTOM BRACKET: FRAMESET: SHIMANO BB-MT500PA, PressFit, shell 41x92mm
HEADSET: FRAMESET: ACROS AZX-1306S, ICR, ZS56/28.6 - ZS56/40, BlockLock 150°, Stainless Bearings
REAR AXLE: FRAMESET: SB02-LT, TA12x175.5, M12x1,0x14.5L, Light, Black
SHIFTERS RIGHT: DRIVETRAIN: SHIMANO DEORE XT SL-M8100-IR, RAPIDFIRE Plus, 12-speed
REAR DERAILLEUR: DRIVETRAIN: SHIMANO XT RD-M8100, Shadow Plus Design
CRANKSET: DRIVETRAIN: SHIMANO XT FC-M8120, Hollowtech II, 36T
CASSETTE: DRIVETRAIN: SHIMANO XT CS-M8100, 12-speed, 10-51T
CHAIN: DRIVETRAIN: SHIMANO DEORE CN-M6100
BRAKE FRONT: BRAKING SYSTEM: SHIMANO XT M8100, hydraulic disc brake
ROTOR FRONT: BRAKING SYSTEM: SHIMANO RT-MT800, 160mm
BRAKE REAR: BRAKING SYSTEM: SHIMANO XT M8100, hydraulic disc brake
ROTOR REAR: BRAKING SYSTEM: SHIMANO RT-MT800, 160mm
WHEELSET FRONT: WHEELS: DT Swiss XM 1700 SPLINE®, CL, 15x110mm, Tubeless Ready
WHEELSET REAR: WHEELS: DT Swiss XM 1700 SPLINE®, CL, 12x148mm, SH12, Tubeless Ready
TIRE FRONT: WHEELS: Schwalbe Racing Ray Performance, TL-Ready, 29x2.25", ADDIX SpeedGrip
TIRE REAR: WHEELS: Schwalbe Racing Ralph Performance, TwinSkin, TL-Ready, 29x2.25", ADDIX
STEM: COCKPIT: ONE Race ICR, Alloy, 31,8mm, -7°
HANDLEBAR: COCKPIT: ONE Race, Alloy, 5mm rise, 31.8mm
GRIPS LEFT: COCKPIT: ONE Race, Lock-On
GRIPS RIGHT: COCKPIT: ONE Race, Lock-On
SADDLE: PARTS: Fizi:k Ridon X5, Alloy
SEATPOST LEVER: PARTS: SHIMANO SL-MT500-L, Seat post lever
SEATPOST: PARTS: ONE Sport Dropper Post, Alloy, 30.9mm
SEATPOST CLAMP: PARTS: ONE CC-080A, 34.9mm, Black
Velikost: M
Barva: Gloss Red Carbon / BlackHEADSET: FRAMESET: ACROS AZX-781S, ICR, ZS56/28.6 - ZS56/40, BlockLock 150°, Stainless Bearings
Velikost: S
Barva: Gloss Red Carbon / Black
Velikost: L
Barva: Gloss Red Carbon / Black
Doplňkové parametry
| Kategorie: | MTB ODPRUŽENÁ |
|---|---|
| Barva: | Gloss Red Carbon / Black |
| BOTTOM BRACKET: | FRAMESET: SHIMANO BB-MT500PA, PressFit, shell 41x92mm |
| BRAKE FRONT: | BRAKING SYSTEM: SHIMANO XT M8100, hydraulic disc brake |
| BRAKE REAR: | BRAKING SYSTEM: SHIMANO XT M8100, hydraulic disc brake |
| CASSETTE: | DRIVETRAIN: SHIMANO XT CS-M8100, 12-speed, 10-51T |
| CRANKSET: | DRIVETRAIN: SHIMANO XT FC-M8120, Hollowtech II, 36T |
| EN norm: | ISO and EN norm: EN17406 Condition 3 For rough Off-Road riding and jumps less than 60cm |
| FRAME: | FRAMESET: SU-01.2, Carbon MTB Race Pro, Advanced Race Geometry, Travel 110-120 mm, Integrated Cable routing, BB92, 3D alloy one |
| GRIPS LEFT: | COCKPIT: ONE Race, Lock-On |
| GRIPS RIGHT: | COCKPIT: ONE Race, Lock-On |
| HANDLEBAR: | COCKPIT: ONE Race, Alloy, 5mm rise, 31.8mm |
| HEADSET: | FRAMESET: ACROS AZX-1306S, ICR, ZS56/28.6 - ZS56/40, BlockLock 150°, Stainless Bearings, FRAMESET: ACROS AZX-781S, ICR, ZS56/28.6 - ZS56/40, BlockLock 150°, Stainless Bearings |
| CHAIN: | DRIVETRAIN: SHIMANO DEORE CN-M6100 |
| ISO norm: | ISO and EN norm: ISO 4210-2 MTB bicycles |
| LOAD CAPACITY: | ISO and EN norm: 120 Kg |
| REAR AXLE: | FRAMESET: SB02-LT, TA12x175.5, M12x1,0x14.5L, Light, Black |
| REAR DERAILLEUR: | DRIVETRAIN: SHIMANO XT RD-M8100, Shadow Plus Design |
| REAR SHOCK: | FRAMESET: DT Swiss R232 ONE, size 190x40mm, ODL |
| ROTOR FRONT: | BRAKING SYSTEM: SHIMANO RT-MT800, 160mm |
| ROTOR REAR: | BRAKING SYSTEM: SHIMANO RT-MT800, 160mm |
| SADDLE: | PARTS: Fizi:k Ridon X5, Alloy |
| SEATPOST: | PARTS: ONE Sport Dropper Post, Alloy, 30.9mm |
| SEATPOST CLAMP: | PARTS: ONE CC-080A, 34.9mm, Black |
| SEATPOST LEVER: | PARTS: SHIMANO SL-MT500-L, Seat post lever |
| SHIFTERS RIGHT: | DRIVETRAIN: SHIMANO DEORE XT SL-M8100-IR, RAPIDFIRE Plus, 12-speed |
| STEM: | COCKPIT: ONE Race ICR, Alloy, 31,8mm, -7° |
| SUSPENSION FORK: | FRAMESET: DT Swiss F232 ONE, Tapered, 15x110mm axle, 110mm travel |
| TIRE FRONT: | WHEELS: Schwalbe Racing Ray Performance, TL-Ready, 29x2.25", ADDIX SpeedGrip |
| TIRE REAR: | WHEELS: Schwalbe Racing Ralph Performance, TwinSkin, TL-Ready, 29x2.25", ADDIX |
| Velikost: | S, M, L, XL |
| WEIGHT: | BASE INFO: 11.90 kg |
| WHEELSET FRONT: | WHEELS: DT Swiss XM 1700 SPLINE®, CL, 15x110mm, Tubeless Ready |
| WHEELSET REAR: | WHEELS: DT Swiss XM 1700 SPLINE®, CL, 12x148mm, SH12, Tubeless Ready |
Video ke shlédnutí
Diskuze
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
