SUPERIOR TEAM XF 29 Issue R - GLOSS CARBON RED
Kód: 8592842183314
Velikost: 15.5" (S)
Na dotaz
| 8592842183291
EAN: 8592842183291
116 000 Kč
116 000 Kč
Velikost: 19.0" (L)
Na dotaz
| 8592842183314
EAN: 8592842183314
116 000 Kč
Detailní popis produktu
Bike tested by the World Cup Races. The best carbon frame weighing 1717 grams, Shimano XTR racing gear with 1x12 gears, suspension DT Swiss 110 and 105 mm of travel with lockout control from carbon bars, DT Swiss carbon wheelset, dropper post, Acros headset with BlockLock. All this with a weight of 9.9 kg developed for the sole purpose of getting the best out of you.Velikost: 21.0" (XL)
Barva: GLOSS CARBON REDWEIGHT: BASE INFO: 10.90 kg
ISO norm: ISO and EN norm: ISO 4210-2 MTB bicycles
EN norm: ISO and EN norm: EN17406 Condition 3 For rough Off-Road riding and jumps less than 60cm
LOAD CAPACITY: ISO and EN norm: 120 Kg
FRAME: FRAMESET: SU-01, Carbon MTB Race Pro, Advanced Race Geometry, Travel 100 mm, Tapered Head Tube, BB92, 3D alloy one piece link, Carbon swingarm, SR dropout, Boost Thru Axle 12x148 mm, Inner cable routing, Dropped seat post ready
SUSPENSION FORK: FRAMESET: DT Swiss F232 ONE, Tapered, 15x110mm axle, 110mm travel
REAR SHOCK: FRAMESET: DT Swiss R232 ONE, size 190x45mm, ODL
BOTTOM BRACKET: FRAMESET: Race Face BB92, PressFit, shell 41x92mm
HEADSET: FRAMESET: ACROS AZX-220 R4, ZS44/28.6 - ZS56/40, BlockLock 150°
REAR AXLE: FRAMESET: SB01, TA12x171.5, M12xP1.5x15.5L, Black
SHIFTERS RIGHT: DRIVETRAIN: SHIMANO XTR SL-M9100-IR, RAPIDFIRE Plus, 12-speed
REAR DERAILLEUR: DRIVETRAIN: SHIMANO XTR RD-M9100, Shadow Plus Design
CRANKSET: DRIVETRAIN: Race Face NEXT SL, 34T
CASSETTE: DRIVETRAIN: SHIMANO XTR CS-M9101, 12-speed, 10-51T
CHAIN: DRIVETRAIN: SHIMANO XT CN-M8100
BRAKE FRONT: BRAKING SYSTEM: SHIMANO XTR M9100, hydraulic disc brake
ROTOR FRONT: BRAKING SYSTEM: SHIMANO RT-MT900, 160mm
BRAKE REAR: BRAKING SYSTEM: SHIMANO XTR M9100, hydraulic disc brake
ROTOR REAR: BRAKING SYSTEM: SHIMANO RT-MT900, 160mm
WHEELSET FRONT: WHEELS: DT Swiss XRC 1501 SPLINE®, Carbon, CL, 15x110mm, Tubeless Ready
WHEELSET REAR: WHEELS: DT Swiss XRC 1501 SPLINE®, Carbon, CL, 12x148mm, SH12, Tubeless Ready
TIRE FRONT: WHEELS: Schwalbe Racing Ray Evo, TL-Easy, SuperRace, 29x2.25", ADDIX Speed
TIRE REAR: WHEELS: Schwalbe Racing Ralph Evo, TL-Easy, SuperRace, 29x2.25", ADDIX Speed
STEM: COCKPIT: ONE Race, Alloy, 31,8mm, -7°
HANDLEBAR: COCKPIT: ONE Race, Carbon, 31.8mm
GRIPS LEFT: COCKPIT: ONE Race, Lock-On
GRIPS RIGHT: COCKPIT: ONE Race, Lock-On
SADDLE: PARTS: Fizi:k Terra Argo X3, Kium
SEATPOST LEVER: PARTS: SHIMANO SL-MT500-L, Seat post lever
SEATPOST: PARTS: Crankbrothers Highline 11 dropper post, 30.9mm
SEATPOST CLAMP: PARTS: ONE CC-904A, 34.9mm, Full CNC mahined, Black
Velikost: 19.0" (L)
Barva: GLOSS CARBON RED
Velikost: 15.5" (S)
Barva: GLOSS CARBON RED
Velikost: 17.5" (M)
Barva: GLOSS CARBON RED
Doplňkové parametry
| Kategorie: | MTB ODPRUŽENÁ |
|---|---|
| Barva: | Gloss Carbon Red |
| BOTTOM BRACKET: | FRAMESET: Race Face BB92, PressFit, shell 41x92mm |
| BRAKE FRONT: | BRAKING SYSTEM: SHIMANO XTR M9100, hydraulic disc brake |
| BRAKE REAR: | BRAKING SYSTEM: SHIMANO XTR M9100, hydraulic disc brake |
| CASSETTE: | DRIVETRAIN: SHIMANO XTR CS-M9101, 12-speed, 10-51T |
| CRANKSET: | DRIVETRAIN: Race Face NEXT SL, 34T |
| EN norm: | ISO and EN norm: EN17406 Condition 3 For rough Off-Road riding and jumps less than 60cm |
| FRAME: | FRAMESET: SU-01, Carbon MTB Race Pro, Advanced Race Geometry, Travel 100 mm, Tapered Head Tube, BB92, 3D alloy one piece link, C |
| GRIPS LEFT: | COCKPIT: ONE Race, Lock-On |
| GRIPS RIGHT: | COCKPIT: ONE Race, Lock-On |
| HANDLEBAR: | COCKPIT: ONE Race, Carbon, 31.8mm |
| HEADSET: | FRAMESET: ACROS AZX-220 R4, ZS44/28.6 - ZS56/40, BlockLock 150° |
| CHAIN: | DRIVETRAIN: SHIMANO XT CN-M8100 |
| ISO norm: | ISO and EN norm: ISO 4210-2 MTB bicycles |
| LOAD CAPACITY: | ISO and EN norm: 120 Kg |
| REAR AXLE: | FRAMESET: SB01, TA12x171.5, M12xP1.5x15.5L, Black |
| REAR DERAILLEUR: | DRIVETRAIN: SHIMANO XTR RD-M9100, Shadow Plus Design |
| REAR SHOCK: | FRAMESET: DT Swiss R232 ONE, size 190x45mm, ODL |
| ROTOR FRONT: | BRAKING SYSTEM: SHIMANO RT-MT900, 160mm |
| ROTOR REAR: | BRAKING SYSTEM: SHIMANO RT-MT900, 160mm |
| SADDLE: | PARTS: Fizi:k Terra Argo X3, Kium |
| SEATPOST: | PARTS: Crankbrothers Highline 11 dropper post, 30.9mm |
| SEATPOST CLAMP: | PARTS: ONE CC-904A, 34.9mm, Full CNC mahined, Black |
| SEATPOST LEVER: | PARTS: SHIMANO SL-MT500-L, Seat post lever |
| SHIFTERS RIGHT: | DRIVETRAIN: SHIMANO XTR SL-M9100-IR, RAPIDFIRE Plus, 12-speed |
| STEM: | COCKPIT: ONE Race, Alloy, 31,8mm, -7° |
| SUSPENSION FORK: | FRAMESET: DT Swiss F232 ONE, Tapered, 15x110mm axle, 110mm travel |
| TIRE FRONT: | WHEELS: Schwalbe Racing Ray Evo, TL-Easy, SuperRace, 29x2.25", ADDIX Speed |
| TIRE REAR: | WHEELS: Schwalbe Racing Ralph Evo, TL-Easy, SuperRace, 29x2.25", ADDIX Speed |
| Velikost: | 17.5" (M), 15.5" (S), 21.0" (XL), 19.0" (L) |
| WEIGHT: | BASE INFO: 10.90 kg |
| WHEELSET FRONT: | WHEELS: DT Swiss XRC 1501 SPLINE®, Carbon, CL, 15x110mm, Tubeless Ready |
| WHEELSET REAR: | WHEELS: DT Swiss XRC 1501 SPLINE®, Carbon, CL, 12x148mm, SH12, Tubeless Ready |
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
Přidat komentář
