SUPERIOR RR 9.8 - Gloss Chrome Silver / Black Metallic
Kód: 8592842223393
135 990 Kč
Velikost: 490mm (XS)
Na dotaz
| 8592842223331
EAN: 8592842223331
135 990 Kč
135 990 Kč
135 990 Kč
Detailní popis produktu
Velikost: 580mm (XL)
Barva: Gloss Chrome Silver / Black MetallicWEIGHT: BASE INFO: 7.50 kg
ISO norm: ISO and EN norm: ISO 4210-2 Road Racing bicycles
EN norm: ISO and EN norm: EN17406 Condition 6 Suitable Road Riding
LOAD CAPACITY: ISO and EN norm: 120 Kg
FRAME: FRAMESET: BF-FB-08, Carbon RR Mid Modulus, Road Advanced Geometry, Disc Brake Flat Mount, BSA 68, SH dropout, Thru Axle 142x12 mm, Inner cable routing, Di2 compatible.
FORK: FRAMESET: RR Mid Modulus Carbon Fork, Rake 45mm
BOTTOM BRACKET: FRAMESET: SHIMANO BB-RS501, BSA, shell 68mm
HEADSET: FRAMESET: ACROS AIX-525S, ICR, OD56, IS52/28.6 - 40IPS, Stainless Bearings
FRONT AXLE: FRAMESET: ONE, TA12x115, M12xP1.0x15L, Black
REAR AXLE: FRAMESET: ONE, TA12x156.5, M12xP1.0x9.2mm, Black
SHIFTERS LEFT: DRIVETRAIN: SHIMANO ULTEGRA R8170, Di2, 2-speed
SHIFTERS RIGHT: DRIVETRAIN: SHIMANO ULTEGRA R8170, Di2, 12-speed
FRONT DERAILLEUR : DRIVETRAIN: SHIMANO ULTEGRA FD-R8150, Down Swing, Brazed-On Type
REAR DERAILLEUR: DRIVETRAIN: SHIMANO ULTEGRA RD-R8150, Shadow Design
CRANKSET: DRIVETRAIN: SHIMANO ULTEGRA FC-R8100, Hollowtech II
CASSETTE: DRIVETRAIN: SHIMANO ULTEGRA CS-R8101, 12-speed, 11-34T
CHAIN: DRIVETRAIN: SHIMANO XT CN-M8100
BRAKE FRONT: BRAKING SYSTEM: SHIMANO ULTEGRA R8170, hydraulic disc brake
ROTOR FRONT: BRAKING SYSTEM: SHIMANO RT-CL800, 160mm
BRAKE REAR: BRAKING SYSTEM: SHIMANO ULTEGRA R8170, hydraulic disc brake
ROTOR REAR: BRAKING SYSTEM: SHIMANO RT-CL800, 140mm
WHEELSET FRONT: WHEELS: DT Swiss ERC 1600 SPLINE®, Carbon, CL, 12x100mm, Height 45mm, Tubeless Ready
WHEELSET REAR: WHEELS: DT Swiss ERC 1600 SPLINE®, Carbon, CL, 12x142mm, SH11, Height 45mm, Tubeless Ready
TIRE FRONT: WHEELS: Schwalbe Pro One Evo, V-Guard, TL-Easy, 28-622, ADDIX Race
TIRE REAR: WHEELS: Schwalbe Pro One Evo, V-Guard, TL-Easy, 28-622, ADDIX Race
HANDLEBAR: COCKPIT: ONE Carbon Integrated Cockpit ICR
GRIPS LEFT: COCKPIT: ONE Handlebar Tape
SADDLE: PARTS: Fizi:k Vento Argo R5, Alloy
SEATPOST: PARTS: ONE Carbon, Offset 13mm
SEATPOST CLAMP: PARTS: Frame Integrated Clamp
Velikost: 520mm (S)
Barva: Gloss Chrome Silver / Black MetallicFORK: FRAMESET: RR Mid Modulus Carbon Fork, Rake 50mm
Velikost: 560mm (L)
Barva: Gloss Chrome Silver / Black Metallic
Velikost: 540mm (M)
Barva: Gloss Chrome Silver / Black Metallic
Velikost: 490mm (XS)
Barva: Gloss Chrome Silver / Black Metallic
Doplňkové parametry
| Kategorie: | SILNIČNÍ |
|---|---|
| Barva: | Gloss Chrome Silver / Black Metallic |
| BOTTOM BRACKET: | FRAMESET: SHIMANO BB-RS501, BSA, shell 68mm |
| BRAKE FRONT: | BRAKING SYSTEM: SHIMANO ULTEGRA R8170, hydraulic disc brake |
| BRAKE REAR: | BRAKING SYSTEM: SHIMANO ULTEGRA R8170, hydraulic disc brake |
| CASSETTE: | DRIVETRAIN: SHIMANO ULTEGRA CS-R8101, 12-speed, 11-34T |
| CRANKSET: | DRIVETRAIN: SHIMANO ULTEGRA FC-R8100, Hollowtech II |
| EN norm: | ISO and EN norm: EN17406 Condition 6 Suitable Road Riding |
| FORK: | FRAMESET: RR Mid Modulus Carbon Fork, Rake 50mm, FRAMESET: RR Mid Modulus Carbon Fork, Rake 45mm |
| FRAME: | FRAMESET: BF-FB-08, Carbon RR Mid Modulus, Road Advanced Geometry, Disc Brake Flat Mount, BSA 68, SH dropout, Thru Axle 142x12 m |
| FRONT AXLE: | FRAMESET: ONE, TA12x115, M12xP1.0x15L, Black |
| FRONT DERAILLEUR: | DRIVETRAIN: SHIMANO ULTEGRA FD-R8150, Down Swing, Brazed-On Type |
| GRIPS LEFT: | COCKPIT: ONE Handlebar Tape |
| HANDLEBAR: | COCKPIT: ONE Carbon Integrated Cockpit ICR |
| HEADSET: | FRAMESET: ACROS AIX-525S, ICR, OD56, IS52/28.6 - 40IPS, Stainless Bearings |
| CHAIN: | DRIVETRAIN: SHIMANO XT CN-M8100 |
| ISO norm: | ISO and EN norm: ISO 4210-2 Road Racing bicycles |
| LOAD CAPACITY: | ISO and EN norm: 120 Kg |
| REAR AXLE: | FRAMESET: ONE, TA12x156.5, M12xP1.0x9.2mm, Black |
| REAR DERAILLEUR: | DRIVETRAIN: SHIMANO ULTEGRA RD-R8150, Shadow Design |
| ROTOR FRONT: | BRAKING SYSTEM: SHIMANO RT-CL800, 160mm |
| ROTOR REAR: | BRAKING SYSTEM: SHIMANO RT-CL800, 140mm |
| SADDLE: | PARTS: Fizi:k Vento Argo R5, Alloy |
| SEATPOST: | PARTS: ONE Carbon, Offset 13mm |
| SEATPOST CLAMP: | PARTS: Frame Integrated Clamp |
| SHIFTERS LEFT: | DRIVETRAIN: SHIMANO ULTEGRA R8170, Di2, 2-speed |
| SHIFTERS RIGHT: | DRIVETRAIN: SHIMANO ULTEGRA R8170, Di2, 12-speed |
| TIRE FRONT: | WHEELS: Schwalbe Pro One Evo, V-Guard, TL-Easy, 28-622, ADDIX Race |
| TIRE REAR: | WHEELS: Schwalbe Pro One Evo, V-Guard, TL-Easy, 28-622, ADDIX Race |
| Velikost: | 520mm (S), 580mm (XL), 540mm (M), 560mm (L), 490mm (XS) |
| WEIGHT: | BASE INFO: 7.50 kg |
| WHEELSET FRONT: | WHEELS: DT Swiss ERC 1600 SPLINE®, Carbon, CL, 12x100mm, Height 45mm, Tubeless Ready |
| WHEELSET REAR: | WHEELS: DT Swiss ERC 1600 SPLINE®, Carbon, CL, 12x142mm, SH11, Height 45mm, Tubeless Ready |
Diskuze
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
