SUPERIOR RR 9.6 - Matte Carbon / Black
Kód: 8592842209939Akce
Velikost: 490mm (XS)
Na dotaz
| 8592842209908
EAN: 8592842209908
102 990 Kč
87 400 Kč
Detailní popis produktu
The new RR 9.6 road bike is the ideal choice for those seeking speed, efficiency, and top performance on the road. The new road frame made from Mid-Modulus carbon offers the perfect balance of stiffness and lightweight performance, ensuring optimal power transfer and maximum efficiency during every ride. The bike is equipped with the Shimano 105 Di2 2x12 electric drivetrain, meeting the most demanding racing requirements, with fast and uncompromising shifting. DT Swiss ERC 1600 DICUT® 45 mm carbon wheels guarantee maximum stiffness, comfort, and speed. The carbon handlebar and stem combo provides perfect ergonomics and cable integration, offering a clean design and enhanced handling.Velikost: 490mm (XS)
Barva: Matte Carbon / BlackWEIGHT: BASE INFO: 7.90 kg
ISO norm: ISO and EN norm: ISO 4210-2 Road Racing bicycles
EN norm: ISO and EN norm: EN17406 Condition 6 Suitable Road Riding
LOAD CAPACITY: ISO and EN norm: 120 Kg
FRAME: FRAMESET: BF-FB-08, Carbon RR Mid Modulus, Road Advanced Geometry, Disc Brake Flat Mount, BSA 68, SH dropout, Thru Axle 142x12 mm, Inner cable routing, Di2 compatible.
FORK: FRAMESET: RR Mid Modulus Carbon Fork, Rake 50mm
BOTTOM BRACKET: FRAMESET: SHIMANO BB-RS501, BSA, shell 68mm
HEADSET: FRAMESET: ACROS AIX-525, ICR, OD56, IS52/28.6 - 40IPS
FRONT AXLE: FRAMESET: ONE, TA12x115, M12xP1.0x15L, Black
REAR AXLE: FRAMESET: ONE, TA12x156.5, M12xP1.0x9.2mm, Black
SHIFTERS LEFT: DRIVETRAIN: SHIMANO 105 R7170, Di2, 2-speed
SHIFTERS RIGHT: DRIVETRAIN: SHIMANO 105 R7170, Di2, 12-speed
FRONT DERAILLEUR : DRIVETRAIN: SHIMANO 105 FD-R7150, Down Swing, Brazed-On Type
REAR DERAILLEUR: DRIVETRAIN: SHIMANO 105 RD-R7150, Shadow Design
CRANKSET: DRIVETRAIN: SHIMANO 105 FC-R7100, Hollowtech II
CASSETTE: DRIVETRAIN: SHIMANO 105 CS-R7101, 12 speed, 11-34T
CHAIN: DRIVETRAIN: SHIMANO DEORE CN-M6100
BRAKE FRONT: BRAKING SYSTEM: SHIMANO 105 R7170, hydraulic disc brake
ROTOR FRONT: BRAKING SYSTEM: SHIMANO SM-RT70, 160mm
BRAKE REAR: BRAKING SYSTEM: SHIMANO 105 R7170, hydraulic disc brake
ROTOR REAR: BRAKING SYSTEM: SHIMANO SM-RT70, 140mm
WHEELSET FRONT: WHEELS: DT Swiss ERC 1600 SPLINE®, Carbon, CL, 12x100mm, Tubeless Ready
WHEELSET REAR: WHEELS: DT Swiss ERC 1600 SPLINE®, Carbon, CL, 12x142mm, SH11, Tubeless Ready
TIRE FRONT: WHEELS: Schwalbe Pro One Evo, V-Guard, TL-Easy, 28-622, ADDIX Race
TIRE REAR: WHEELS: Schwalbe Pro One Evo, V-Guard, TL-Easy, 28-622, ADDIX Race
HANDLEBAR: COCKPIT: ONE Carbon Integrated Cockpit ICR
GRIPS LEFT: COCKPIT: ONE Handlebar Tape
SADDLE: PARTS: Selle Royal SRX, 148mm
SEATPOST: PARTS: ONE Carbon, Offset 13mm
SEATPOST CLAMP: PARTS: Frame Integrated Clamp
Velikost: 580mm (XL)
Barva: Matte Carbon / BlackFORK: FRAMESET: RR Mid Modulus Carbon Fork, Rake 45mm
Velikost: 540mm (M)
Barva: Matte Carbon / Black
Velikost: 560mm (L)
Barva: Matte Carbon / Black
Velikost: 520mm (S)
Barva: Matte Carbon / Black
Doplňkové parametry
| Kategorie: | SILNIČNÍ |
|---|---|
| Barva: | Matte Carbon / Black |
| BOTTOM BRACKET: | FRAMESET: SHIMANO BB-RS501, BSA, shell 68mm |
| BRAKE FRONT: | BRAKING SYSTEM: SHIMANO 105 R7170, hydraulic disc brake |
| BRAKE REAR: | BRAKING SYSTEM: SHIMANO 105 R7170, hydraulic disc brake |
| CASSETTE: | DRIVETRAIN: SHIMANO 105 CS-R7101, 12 speed, 11-34T |
| CRANKSET: | DRIVETRAIN: SHIMANO 105 FC-R7100, Hollowtech II |
| EN norm: | ISO and EN norm: EN17406 Condition 6 Suitable Road Riding |
| FORK: | FRAMESET: RR Mid Modulus Carbon Fork, Rake 50mm, FRAMESET: RR Mid Modulus Carbon Fork, Rake 45mm |
| FRAME: | FRAMESET: BF-FB-08, Carbon RR Mid Modulus, Road Advanced Geometry, Disc Brake Flat Mount, BSA 68, SH dropout, Thru Axle 142x12 m |
| FRONT AXLE: | FRAMESET: ONE, TA12x115, M12xP1.0x15L, Black |
| FRONT DERAILLEUR: | DRIVETRAIN: SHIMANO 105 FD-R7150, Down Swing, Brazed-On Type |
| GRIPS LEFT: | COCKPIT: ONE Handlebar Tape |
| HANDLEBAR: | COCKPIT: ONE Carbon Integrated Cockpit ICR |
| HEADSET: | FRAMESET: ACROS AIX-525, ICR, OD56, IS52/28.6 - 40IPS |
| CHAIN: | DRIVETRAIN: SHIMANO DEORE CN-M6100 |
| ISO norm: | ISO and EN norm: ISO 4210-2 Road Racing bicycles |
| LOAD CAPACITY: | ISO and EN norm: 120 Kg |
| REAR AXLE: | FRAMESET: ONE, TA12x156.5, M12xP1.0x9.2mm, Black |
| REAR DERAILLEUR: | DRIVETRAIN: SHIMANO 105 RD-R7150, Shadow Design |
| ROTOR FRONT: | BRAKING SYSTEM: SHIMANO SM-RT70, 160mm |
| ROTOR REAR: | BRAKING SYSTEM: SHIMANO SM-RT70, 140mm |
| SADDLE: | PARTS: Selle Royal SRX, 148mm |
| SEATPOST: | PARTS: ONE Carbon, Offset 13mm |
| SEATPOST CLAMP: | PARTS: Frame Integrated Clamp |
| SHIFTERS LEFT: | DRIVETRAIN: SHIMANO 105 R7170, Di2, 2-speed |
| SHIFTERS RIGHT: | DRIVETRAIN: SHIMANO 105 R7170, Di2, 12-speed |
| TIRE FRONT: | WHEELS: Schwalbe Pro One Evo, V-Guard, TL-Easy, 28-622, ADDIX Race |
| TIRE REAR: | WHEELS: Schwalbe Pro One Evo, V-Guard, TL-Easy, 28-622, ADDIX Race |
| Velikost: | 520mm (S), 580mm (XL), 540mm (M), 560mm (L), 490mm (XS) |
| WEIGHT: | BASE INFO: 7.90 kg |
| WHEELSET FRONT: | WHEELS: DT Swiss ERC 1600 SPLINE®, Carbon, CL, 12x100mm, Tubeless Ready |
| WHEELSET REAR: | WHEELS: DT Swiss ERC 1600 SPLINE®, Carbon, CL, 12x142mm, SH11, Tubeless Ready |
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
Přidat komentář
