SUPERIOR RR 9.5 - Matte Carbon / Black
Kód: 8592842210089
76 990 Kč
64 500 Kč
76 990 Kč
64 500 Kč
76 990 Kč
64 500 Kč
76 990 Kč
64 500 Kč
Detailní popis produktu
This road model features a Mid-Modulus carbon frame, perfectly balancing stiffness and low weight for maximum speed and efficiency on every ride. The DT Swiss R500 wheels offer an excellent combination of low weight and high durability, with outstanding aerodynamics for road rides. Shimano 105 hydraulic brakes provide precise braking and excellent modulation even in challenging conditions, making this model ideal for cyclists seeking top performance.Velikost: 540mm (M)
Barva: Matte Carbon / BlackWEIGHT: BASE INFO: 8.45 kg
ISO norm: ISO and EN norm: ISO 4210-2 Road Racing bicycles
EN norm: ISO and EN norm: EN17406 Condition 6 Suitable Road Riding
LOAD CAPACITY: ISO and EN norm: 120 Kg
FRAME: FRAMESET: BF-FB-08, Carbon RR Mid Modulus, Road Advanced Geometry, Disc Brake Flat Mount, BSA 68, SH dropout, Thru Axle 142x12 mm, Inner cable routing, Di2 compatible.
FORK: FRAMESET: RR Mid Modulus Carbon Fork, Rake 45mm
BOTTOM BRACKET: FRAMESET: SHIMANO BB-RS501, BSA, shell 68mm
HEADSET: FRAMESET: ACROS AIX-525, ICR, OD56, IS52/28.6 - 40IPS
FRONT AXLE: FRAMESET: ONE, TA12x115, M12xP1.0x15L, Black
REAR AXLE: FRAMESET: ONE, TA12x156.5, M12xP1.0x9.2mm, Black
SHIFTERS LEFT: DRIVETRAIN: SHIMANO 105 R7170, Di2, 2-speed
SHIFTERS RIGHT: DRIVETRAIN: SHIMANO 105 R7170, Di2, 12-speed
FRONT DERAILLEUR : DRIVETRAIN: SHIMANO 105 FD-R7150, Down Swing, Brazed-On Type
REAR DERAILLEUR: DRIVETRAIN: SHIMANO 105 RD-R7150, Shadow Design
CRANKSET: DRIVETRAIN: SHIMANO 105 FC-R7100, Hollowtech II
CASSETTE: DRIVETRAIN: SHIMANO 105 CS-R7101, 12 speed, 11-34T
CHAIN: DRIVETRAIN: SHIMANO DEORE CN-M6100
BRAKE FRONT: BRAKING SYSTEM: SHIMANO 105 R7170, hydraulic disc brake
ROTOR FRONT: BRAKING SYSTEM: SHIMANO SM-RT70, 160mm
BRAKE REAR: BRAKING SYSTEM: SHIMANO 105 R7170, hydraulic disc brake
ROTOR REAR: BRAKING SYSTEM: SHIMANO SM-RT70, 140mm
HUB FRONT : WHEELS: SHIMANO HB-RS470, 28H, CL, 12x100mm, THRU Type AXLE
RIM FRONT: WHEELS: DT Swiss R500, Disc, 28H, Tubeless Ready
TIRE FRONT: WHEELS: Schwalbe One Performance, RaceGuard, 28-622, ADDIX
HUB REAR: WHEELS: SHIMANO FH-RS470, 28H, CL, 12x142mm, THRU Type AXLE
RIM REAR: WHEELS: DT Swiss R500, Disc, 28H, Tubeless Ready
TIRE REAR: WHEELS: Schwalbe One Performance, RaceGuard, 28-622, ADDIX
SPOKES: WHEELS: SAPIM Race, Stainless Black
NIPPLES: WHEELS: SAPIM, Alloy
STEM: COCKPIT: ONE Race ICR, Alloy, 31,8mm, -7°
HANDLEBAR: COCKPIT: ONE Alloy, X-Race Aero, 31.8mm, Reach 70mm, Drop 127mm, Flare 2°, Backsweep 6°
GRIPS LEFT: COCKPIT: ONE Handlebar Tape
SADDLE: PARTS: Selle Royal SRX, 148mm
SEATPOST: PARTS: ONE Carbon, Offset 13mm
SEATPOST CLAMP: PARTS: Frame Integrated Clamp
Velikost: 560mm (L)
Barva: Matte Carbon / Black
Velikost: 580mm (XL)
Barva: Matte Carbon / Black
Velikost: 520mm (S)
Barva: Matte Carbon / BlackFORK: FRAMESET: RR Mid Modulus Carbon Fork, Rake 50mm
Velikost: 490mm (XS)
Barva: Matte Carbon / Black
Doplňkové parametry
| Kategorie: | SILNIČNÍ |
|---|---|
| Barva: | Matte Carbon / Black |
| BOTTOM BRACKET: | FRAMESET: SHIMANO BB-RS501, BSA, shell 68mm |
| BRAKE FRONT: | BRAKING SYSTEM: SHIMANO 105 R7170, hydraulic disc brake |
| BRAKE REAR: | BRAKING SYSTEM: SHIMANO 105 R7170, hydraulic disc brake |
| CASSETTE: | DRIVETRAIN: SHIMANO 105 CS-R7101, 12 speed, 11-34T |
| CRANKSET: | DRIVETRAIN: SHIMANO 105 FC-R7100, Hollowtech II |
| EN norm: | ISO and EN norm: EN17406 Condition 6 Suitable Road Riding |
| FORK: | FRAMESET: RR Mid Modulus Carbon Fork, Rake 50mm, FRAMESET: RR Mid Modulus Carbon Fork, Rake 45mm |
| FRAME: | FRAMESET: BF-FB-08, Carbon RR Mid Modulus, Road Advanced Geometry, Disc Brake Flat Mount, BSA 68, SH dropout, Thru Axle 142x12 m |
| FRONT AXLE: | FRAMESET: ONE, TA12x115, M12xP1.0x15L, Black |
| FRONT DERAILLEUR: | DRIVETRAIN: SHIMANO 105 FD-R7150, Down Swing, Brazed-On Type |
| GRIPS LEFT: | COCKPIT: ONE Handlebar Tape |
| HANDLEBAR: | COCKPIT: ONE Alloy, X-Race Aero, 31.8mm, Reach 70mm, Drop 127mm, Flare 2°, Backsweep 6° |
| HEADSET: | FRAMESET: ACROS AIX-525, ICR, OD56, IS52/28.6 - 40IPS |
| HUB FRONT: | WHEELS: SHIMANO HB-RS470, 28H, CL, 12x100mm, THRU Type AXLE |
| HUB REAR: | WHEELS: SHIMANO FH-RS470, 28H, CL, 12x142mm, THRU Type AXLE |
| CHAIN: | DRIVETRAIN: SHIMANO DEORE CN-M6100 |
| ISO norm: | ISO and EN norm: ISO 4210-2 Road Racing bicycles |
| LOAD CAPACITY: | ISO and EN norm: 120 Kg |
| NIPPLES: | WHEELS: SAPIM, Alloy |
| REAR AXLE: | FRAMESET: ONE, TA12x156.5, M12xP1.0x9.2mm, Black |
| REAR DERAILLEUR: | DRIVETRAIN: SHIMANO 105 RD-R7150, Shadow Design |
| RIM FRONT: | WHEELS: DT Swiss R500, Disc, 28H, Tubeless Ready |
| RIM REAR: | WHEELS: DT Swiss R500, Disc, 28H, Tubeless Ready |
| ROTOR FRONT: | BRAKING SYSTEM: SHIMANO SM-RT70, 160mm |
| ROTOR REAR: | BRAKING SYSTEM: SHIMANO SM-RT70, 140mm |
| SADDLE: | PARTS: Selle Royal SRX, 148mm |
| SEATPOST: | PARTS: ONE Carbon, Offset 13mm |
| SEATPOST CLAMP: | PARTS: Frame Integrated Clamp |
| SHIFTERS LEFT: | DRIVETRAIN: SHIMANO 105 R7170, Di2, 2-speed |
| SHIFTERS RIGHT: | DRIVETRAIN: SHIMANO 105 R7170, Di2, 12-speed |
| SPOKES: | WHEELS: SAPIM Race, Stainless Black |
| STEM: | COCKPIT: ONE Race ICR, Alloy, 31,8mm, -7° |
| TIRE FRONT: | WHEELS: Schwalbe One Performance, RaceGuard, 28-622, ADDIX |
| TIRE REAR: | WHEELS: Schwalbe One Performance, RaceGuard, 28-622, ADDIX |
| Velikost: | 520mm (S), 580mm (XL), 540mm (M), 560mm (L), 490mm (XS) |
| WEIGHT: | BASE INFO: 8.45 kg |
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
Přidat komentář
