SUPERIOR iXR 6.5 - Matte Green Grey
Kód: 8592842208376
99 990 Kč
Velikost: 490mm (S)
Na dotaz
| 8592842208352
EAN: 8592842208352
99 990 Kč
Velikost: 510mm (M)
Na dotaz
| 8592842208406
EAN: 8592842208406
99 990 Kč
Velikost: 470mm (XS)
Na dotaz
| 8592842208345
EAN: 8592842208345
99 990 Kč
Detailní popis produktu
iXR 6.5 – Lightweight gravel e-bike with powerful performance. The new Bosch Performance Line SX with 55 Nm and a maximum output of 600 W delivers the perfect balance of lightness and power. Reduced pedal resistance, a narrow crank design, and quiet operation ensure a natural riding feel. The CompactTube 400 with 400 Wh capacity and under 2 kg in weight offers the highest energy density of any Bosch battery, providing long range without unnecessary bulk. The lightweight aluminum frame is optimized for efficiency and control on long rides and light terrain. The reliable Shimano GRX 1x12 drivetrain ensures precise shifting with a wide range for both fast road riding and powerful climbing in off-road conditions.Velikost: 550mm (XL)
Barva: Matte Green GreyE-SYSTEM: BASE INFO: BOSCH SX Performance, Battery CompactTube 400Wh, Smart System
MAX. TORQUE: BASE INFO: 60Nm / 400%
SUPPORT UP TO SPEED: BASE INFO: 25km/h
WEIGHT: BASE INFO: 17.30 kg
ISO norm: ISO and EN norm: EN 15194 Standard for ‘Electronically Power Assisted Cycles’ (EPAC)
EN norm: ISO and EN norm: EN17406 Condition 2 For on and Off-Road riding and drops less than 15cm
LOAD CAPACITY: ISO and EN norm: 150 Kg
MOTOR: E- BIKE PARTS: BOSCH Performance SX, 60Nm
CHARGER: E- BIKE PARTS: BOSCH 2A
BATTERY: E- BIKE PARTS: BOSCH CompactTube, 400Wh
DISPLAY: E- BIKE PARTS: BOSCH Mini Remote, Drop Bar
FRAME: FRAMESET: SU-E50-01, Alloy double-butted , Gravel Advanced Geometry, Smooth Welding, Disc Brake Flat mount, BB BSA 68mm, UDH dropout, Integrated Cable Routing, Bike packing and mudguards ready
SUSPENSION FORK: FRAMESET: RockShox RUDY Base, Tapered, SoloAir, 12x100mm axle, 40mm travel
HEADSET: FRAMESET: ACROS AZX-1306S, ICR, ZS56/28.6 - ZS56/40, BlockLock 150°, Stainless Bearings
REAR AXLE: FRAMESET: SB02, TA12x165, M12xP1.0x14.5mm, Black
SHIFTERS RIGHT: DRIVETRAIN: SHIMANO GRX RX610, 12-speed
REAR DERAILLEUR: DRIVETRAIN: SHIMANO GRX RD-RX822, Shadow Plus Design
CRANKSET: DRIVETRAIN: ONE Race, Alloy
CHAINRING: DRIVETRAIN: ONE Race, 38T
CASSETTE: DRIVETRAIN: SHIMANO SLX CS-M7101, 12-speed, 10-45T
CHAIN: DRIVETRAIN: SHIMANO DEORE CN-M6100
BRAKE FRONT: BRAKING SYSTEM: SHIMANO GRX RX610, hydraulic disc brake
ROTOR FRONT: BRAKING SYSTEM: SHIMANO SM-RT64, 160mm
BRAKE REAR: BRAKING SYSTEM: SHIMANO GRX RX610, hydraulic disc brake
ROTOR REAR: BRAKING SYSTEM: SHIMANO SM-RT64, 160mm
WHEELSET FRONT: WHEELS: DT Swiss HG 1800 SPLINE®, CL, 12x100mm, Tubeless Ready
WHEELSET REAR: WHEELS: DT Swiss HG 1800 SPLINE®, CL, 12x142mm, SH12, Tubeless Ready
TIRE FRONT: WHEELS: Schwalbe G-One Allround Performance, RaceGuard, TL-Easy, 45-622, ADDIX
TIRE REAR: WHEELS: Schwalbe G-One Allround Performance, RaceGuard, TL-Easy, 45-622, ADDIX
STEM: COCKPIT: ONE Race ICR, Alloy, 31,8mm, -7°
HANDLEBAR: COCKPIT: ONE Alloy, X-Race Aero, 31.8mm, Reach 70mm, Drop 127mm, Flare 2°, Backsweep 6°
GRIPS LEFT: COCKPIT: ONE Handlebar Tape
SADDLE: PARTS: Selle Royal SRX, 148mm
SEATPOST: PARTS: ONE Sport, Alloy, 30.9mm
SEATPOST CLAMP: PARTS: ONE CC-617, 34.9mm, with Quick Release level, Black
Velikost: 510mm (M)
Barva: Matte Green Grey
Velikost: 490mm (S)
Barva: Matte Green Grey
Velikost: 470mm (XS)
Barva: Matte Green Grey
Velikost: 530mm (L)
Barva: Matte Green Grey
Doplňkové parametry
| Kategorie: | GRAVEL A SILNIČNÍ |
|---|---|
| Barva: | Matte Green Grey |
| BATTERY: | E- BIKE PARTS: BOSCH CompactTube, 400Wh |
| BRAKE FRONT: | BRAKING SYSTEM: SHIMANO GRX RX610, hydraulic disc brake |
| BRAKE REAR: | BRAKING SYSTEM: SHIMANO GRX RX610, hydraulic disc brake |
| CASSETTE: | DRIVETRAIN: SHIMANO SLX CS-M7101, 12-speed, 10-45T |
| CRANKSET: | DRIVETRAIN: ONE Race, Alloy |
| DISPLAY: | E- BIKE PARTS: BOSCH Mini Remote, Drop Bar |
| E-SYSTEM: | BASE INFO: BOSCH SX Performance, Battery CompactTube 400Wh, Smart System |
| EN norm: | ISO and EN norm: EN17406 Condition 2 For on and Off-Road riding and drops less than 15cm |
| FRAME: | FRAMESET: SU-E50-01, Alloy double-butted , Gravel Advanced Geometry, Smooth Welding, Disc Brake Flat mount, BB BSA 68mm, UDH dro |
| GRIPS LEFT: | COCKPIT: ONE Handlebar Tape |
| HANDLEBAR: | COCKPIT: ONE Alloy, X-Race Aero, 31.8mm, Reach 70mm, Drop 127mm, Flare 2°, Backsweep 6° |
| HEADSET: | FRAMESET: ACROS AZX-1306S, ICR, ZS56/28.6 - ZS56/40, BlockLock 150°, Stainless Bearings |
| CHAIN: | DRIVETRAIN: SHIMANO DEORE CN-M6100 |
| CHAINRING: | DRIVETRAIN: ONE Race, 38T |
| CHARGER: | E- BIKE PARTS: BOSCH 2A |
| ISO norm: | ISO and EN norm: EN 15194 Standard for ‘Electronically Power Assisted Cycles’ (EPAC) |
| LOAD CAPACITY: | ISO and EN norm: 150 Kg |
| MAX. TORQUE: | BASE INFO: 60Nm / 400% |
| Motor: | E- BIKE PARTS: BOSCH Performance SX, 60Nm |
| REAR AXLE: | FRAMESET: SB02, TA12x165, M12xP1.0x14.5mm, Black |
| REAR DERAILLEUR: | DRIVETRAIN: SHIMANO GRX RD-RX822, Shadow Plus Design |
| ROTOR FRONT: | BRAKING SYSTEM: SHIMANO SM-RT64, 160mm |
| ROTOR REAR: | BRAKING SYSTEM: SHIMANO SM-RT64, 160mm |
| SADDLE: | PARTS: Selle Royal SRX, 148mm |
| SEATPOST: | PARTS: ONE Sport, Alloy, 30.9mm |
| SEATPOST CLAMP: | PARTS: ONE CC-617, 34.9mm, with Quick Release level, Black |
| SHIFTERS RIGHT: | DRIVETRAIN: SHIMANO GRX RX610, 12-speed |
| STEM: | COCKPIT: ONE Race ICR, Alloy, 31,8mm, -7° |
| SUPPORT UP TO SPEED: | BASE INFO: 25km/h |
| SUSPENSION FORK: | FRAMESET: RockShox RUDY Base, Tapered, SoloAir, 12x100mm axle, 40mm travel |
| TIRE FRONT: | WHEELS: Schwalbe G-One Allround Performance, RaceGuard, TL-Easy, 45-622, ADDIX |
| TIRE REAR: | WHEELS: Schwalbe G-One Allround Performance, RaceGuard, TL-Easy, 45-622, ADDIX |
| Velikost: | 550mm (XL), 490mm (S), 510mm (M), 530mm (L), 470mm (XS) |
| WEIGHT: | BASE INFO: 17.30 kg |
| WHEELSET FRONT: | WHEELS: DT Swiss HG 1800 SPLINE®, CL, 12x100mm, Tubeless Ready |
| WHEELSET REAR: | WHEELS: DT Swiss HG 1800 SPLINE®, CL, 12x142mm, SH12, Tubeless Ready |
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
Přidat komentář
