SUPERIOR iXF 9.8 - Matte Berry Carbon
Kód: 8592842202138
249 990 Kč
249 990 Kč
249 990 Kč
Detailní popis produktu
The new and innovative iXF lightweight all-carbon e-bike. A whole new segment of e-bikes that excels in handling and rideability. iXF 9.8 is the best Superior has to offer in the e-bike segment. The new Bosch Performance Line SX drive unit is super powerful despite its smaller size. The innovative 400 Wh battery will get you where you want to go, even over longer distances. The bike is also equipped with SRAM wireless gears, a wireless telescopic seatpost, carbon wheels or our proprietary combinations.Velikost: 21" (XL)
Barva: Matte Berry CarbonE-SYSTEM: BASE INFO: BOSCH SX Performance, Battery CompactTube 400Wh, Smart System
MAX. TORQUE: BASE INFO: 60Nm / 400%
SUPPORT UP TO SPEED: BASE INFO: 25km/h
WEIGHT: BASE INFO: 17.65 kg
ISO norm: ISO and EN norm: EN 15194 Standard for ‘Electronically Power Assisted Cycles’ (EPAC)
EN norm: ISO and EN norm: EN17406 Condition 3 For rough Off-Road riding and jumps less than 60cm
LOAD CAPACITY: ISO and EN norm: 150 Kg
MOTOR: E- BIKE PARTS: BOSCH Performance SX, 60Nm
CHARGER: E- BIKE PARTS: BOSCH 2A
BATTERY: E- BIKE PARTS: BOSCH CompactTube, 400Wh
DISPLAY: E- BIKE PARTS: BOSCH Mini Remote
FRAME: FRAMESET: SU-E10-01, Carbon MTB DC; Advanced Down Country Geometry, Travel 140 mm, Integrated Cable routing, BB92, 3D one pice link, Carbon swingarm, UDH dropout, Boost Thru Axle 148x12 mm, Dropped seat post ready
SUSPENSION FORK: FRAMESET: DT Swiss F535, Tapered, 15x110mm axle, 150mm travel
REAR SHOCK: FRAMESET: DT Swiss R535, size 210x55mm, OL
HEADSET: FRAMESET: ACROS AZX-596R1S, ICR, ZS56/28.6 - ZS56/40, BlockLock 120°, Stainless Bearings
REAR AXLE: FRAMESET: SB01, TA12x175.5, M12xP1.0x14.5mm, Black
SHIFTERS RIGHT: DRIVETRAIN: SRAM AXS POD, 12-speed
REAR DERAILLEUR: DRIVETRAIN: SRAM X0 EAGLE AXS T-Type
CRANKSET: DRIVETRAIN: SRAM X0, BOSCH
CHAINRING: DRIVETRAIN: SRAM T-TYPE, 36T
CASSETTE: DRIVETRAIN: SRAM X0 XS-1295, 12-speed, T-Type, 10-52T
CHAIN: DRIVETRAIN: SRAM X0, T-Type
BRAKE FRONT: BRAKING SYSTEM: SRAM LEVEL SILVER STEALTH, 4 piston, hydraulic disc brake
ROTOR FRONT: BRAKING SYSTEM: SRAM HS2, 180mm
BRAKE REAR: BRAKING SYSTEM: SRAM LEVEL SILVER STEALTH, 4 piston, hydraulic disc brake
ROTOR REAR: BRAKING SYSTEM: SRAM HS2, 180mm
WHEELSET FRONT: WHEELS: DT Swiss Hybrid MTB HXC 1501 SPLINE®, Carbon, CL, 15x110mm, Tubeless Ready
WHEELSET REAR: WHEELS: DT Swiss Hybrid MTB HXC 1501 SPLINE®, Carbon, CL, 12x148mm, SRAM XD, Tubeless Ready
TIRE FRONT: WHEELS: Schwalbe Wicked Will Evo, SuperGround, TL-Easy, 29x2.40", ADDIX SpeedGrip
TIRE REAR: WHEELS: Schwalbe Wicked Will Evo, SuperGround, TL-Easy, 29x2.40", ADDIX SpeedGrip
HANDLEBAR: COCKPIT: ONE Carbon Integrated Cockpit ICR
GRIPS LEFT: COCKPIT: ONE Race, Lock-On
GRIPS RIGHT: COCKPIT: ONE Race, Lock-On
SADDLE: PARTS: Fizi:k Aidon X5, Alloy
SEATPOST LEVER: PARTS: SRAM AXS POD, Dropper Post Lever
SEATPOST: PARTS: SRAM Reverb AXS dropper post, 30.9mm
SEATPOST CLAMP: PARTS: ONE CC-080A, 34.9mm, Black
Velikost: 15.5" (S)
Barva: Matte Berry Carbon
Velikost: 17.5" (M)
Barva: Matte Berry Carbon
Velikost: 19" (L)
Barva: Matte Berry Carbon
Doplňkové parametry
| Kategorie: | MTB PÁNSKÁ |
|---|---|
| Barva: | Matte Berry Carbon |
| BATTERY: | E- BIKE PARTS: BOSCH CompactTube, 400Wh |
| BRAKE FRONT: | BRAKING SYSTEM: SRAM LEVEL SILVER STEALTH, 4 piston, hydraulic disc brake |
| BRAKE REAR: | BRAKING SYSTEM: SRAM LEVEL SILVER STEALTH, 4 piston, hydraulic disc brake |
| CASSETTE: | DRIVETRAIN: SRAM X0 XS-1295, 12-speed, T-Type, 10-52T |
| CRANKSET: | DRIVETRAIN: SRAM X0, BOSCH |
| DISPLAY: | E- BIKE PARTS: BOSCH Mini Remote |
| E-SYSTEM: | BASE INFO: BOSCH SX Performance, Battery CompactTube 400Wh, Smart System |
| EN norm: | ISO and EN norm: EN17406 Condition 3 For rough Off-Road riding and jumps less than 60cm |
| FRAME: | FRAMESET: SU-E10-01, Carbon MTB DC; Advanced Down Country Geometry, Travel 140 mm, Integrated Cable routing, BB92, 3D one pice |
| GRIPS LEFT: | COCKPIT: ONE Race, Lock-On |
| GRIPS RIGHT: | COCKPIT: ONE Race, Lock-On |
| HANDLEBAR: | COCKPIT: ONE Carbon Integrated Cockpit ICR |
| HEADSET: | FRAMESET: ACROS AZX-596R1S, ICR, ZS56/28.6 - ZS56/40, BlockLock 120°, Stainless Bearings |
| CHAIN: | DRIVETRAIN: SRAM X0, T-Type |
| CHAINRING: | DRIVETRAIN: SRAM T-TYPE, 36T |
| CHARGER: | E- BIKE PARTS: BOSCH 2A |
| ISO norm: | ISO and EN norm: EN 15194 Standard for ‘Electronically Power Assisted Cycles’ (EPAC) |
| LOAD CAPACITY: | ISO and EN norm: 150 Kg |
| MAX. TORQUE: | BASE INFO: 60Nm / 400% |
| Motor: | E- BIKE PARTS: BOSCH Performance SX, 60Nm |
| REAR AXLE: | FRAMESET: SB01, TA12x175.5, M12xP1.0x14.5mm, Black |
| REAR DERAILLEUR: | DRIVETRAIN: SRAM X0 EAGLE AXS T-Type |
| REAR SHOCK: | FRAMESET: DT Swiss R535, size 210x55mm, OL |
| ROTOR FRONT: | BRAKING SYSTEM: SRAM HS2, 180mm |
| ROTOR REAR: | BRAKING SYSTEM: SRAM HS2, 180mm |
| SADDLE: | PARTS: Fizi:k Aidon X5, Alloy |
| SEATPOST: | PARTS: SRAM Reverb AXS dropper post, 30.9mm |
| SEATPOST CLAMP: | PARTS: ONE CC-080A, 34.9mm, Black |
| SEATPOST LEVER: | PARTS: SRAM AXS POD, Dropper Post Lever |
| SHIFTERS RIGHT: | DRIVETRAIN: SRAM AXS POD, 12-speed |
| SUPPORT UP TO SPEED: | BASE INFO: 25km/h |
| SUSPENSION FORK: | FRAMESET: DT Swiss F535, Tapered, 15x110mm axle, 150mm travel |
| TIRE FRONT: | WHEELS: Schwalbe Wicked Will Evo, SuperGround, TL-Easy, 29x2.40", ADDIX SpeedGrip |
| TIRE REAR: | WHEELS: Schwalbe Wicked Will Evo, SuperGround, TL-Easy, 29x2.40", ADDIX SpeedGrip |
| Velikost: | 17.5" (M), 19" (L), 21" (XL), 15.5" (S) |
| WEIGHT: | BASE INFO: 17.65 kg |
| WHEELSET FRONT: | WHEELS: DT Swiss Hybrid MTB HXC 1501 SPLINE®, Carbon, CL, 15x110mm, Tubeless Ready |
| WHEELSET REAR: | WHEELS: DT Swiss Hybrid MTB HXC 1501 SPLINE®, Carbon, CL, 12x148mm, SRAM XD, Tubeless Ready |
Video ke shlédnutí
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
Přidat komentář
