SUPERIOR iXF 9.7 - Gloss Chrome / Matte Carbon
Kód: 8592842215787Detailní popis produktu
The new and innovative iXF lightweight all-carbon e-bike. A whole new segment of e-bikes that excels in handling and rideability. iXF 9.7 is the perfect partner for your journey to freedom. The new Bosch Performance Line SX drive unit is super powerful despite its smaller size. The innovative 400 Wh battery will get you where you want to go, even over longer distances. The bike is equipped with high quality Shimano components in XT and SLX kits. The suspension is DT Swiss and there is also a telescopic seatpost.Velikost: 15.5" (S)
Barva: Gloss Chrome / Matte CarbonE-SYSTEM: BASE INFO: BOSCH SX Performance, Battery CompactTube 400Wh, Smart System
MAX. TORQUE: BASE INFO: 60Nm / 400%
SUPPORT UP TO SPEED: BASE INFO: 25km/h
WEIGHT: BASE INFO: 18.85 kg
ISO norm: ISO and EN norm: EN 15194 Standard for ‘Electronically Power Assisted Cycles’ (EPAC)
EN norm: ISO and EN norm: EN17406 Condition 3 For rough Off-Road riding and jumps less than 60cm
LOAD CAPACITY: ISO and EN norm: 150 Kg
MOTOR: E- BIKE PARTS: BOSCH Performance SX, 55Nm
CHARGER: E- BIKE PARTS: BOSCH 2A
BATTERY: E- BIKE PARTS: BOSCH CompactTube, 400Wh
DISPLAY: E- BIKE PARTS: BOSCH Mini Remote
FRAME: FRAMESET: SU-E10-01, Carbon MTB DC; Advanced Down Country Geometry, Travel 140 mm, Integrated Cable routing, BB92, 3D one pice link, Carbon swingarm, UDH dropout, Boost Thru Axle 148x12 mm, Dropped seat post ready
SUSPENSION FORK: FRAMESET: RockShox PIKE Base Rush RC, Tapered, DebonAir+, 15x110mm axle, 140mm travel
REAR SHOCK: FRAMESET: RockShox Deluxe Select+ RT, size 210x55mm
HEADSET: FRAMESET: ACROS AZX-327R1S, ICR, ZS56/28.6 - ZS56/40, BlockLock 120°, Stainless Bearings
REAR AXLE: FRAMESET: SB01, TA12x175.5, M12xP1.0x14.5mm, Black
SHIFTERS RIGHT: DRIVETRAIN: SHIMANO DEORE SW-M6250-IR, Di2, 12-speed
REAR DERAILLEUR: DRIVETRAIN: SHIMANO XT RD-M8260-12, Wired
CRANKSET: DRIVETRAIN: ONE Race, Alloy
CHAINRING: DRIVETRAIN: ONE Race, 34T
CASSETTE: DRIVETRAIN: SHIMANO DEORE CS-M6100, 12-speed, 10-51T
CHAIN: DRIVETRAIN: SHIMANO DEORE CN-M6100
BRAKE FRONT: BRAKING SYSTEM: SHIMANO XT M8220, 4 piston, hydraulic disc brake
ROTOR FRONT: BRAKING SYSTEM: SHIMANO SM-RT64, 180mm
BRAKE REAR: BRAKING SYSTEM: SHIMANO XT M8220, 4 piston, hydraulic disc brake
ROTOR REAR: BRAKING SYSTEM: SHIMANO SM-RT64, 180mm
WHEELSET FRONT: WHEELS: DT Swiss Hybrid MTB H 1900 SPLINE®, CL, 15x110mm, Tubeless Ready
WHEELSET REAR: WHEELS: DT Swiss Hybrid MTB H 1900 SPLINE®, CL, 12x148mm, SH12, Tubeless Ready
TIRE FRONT: WHEELS: Schwalbe Wicked Will Evo, SuperGround, TL-Easy, 29x2.40", ADDIX SpeedGrip
TIRE REAR: WHEELS: Schwalbe Wicked Will Evo, SuperGround, TL-Easy, 29x2.40", ADDIX SpeedGrip
STEM: COCKPIT: ONE Race, Alloy, 35mm, 0°
HANDLEBAR: COCKPIT: ONE Alloy, 20mm rise, 35mm
GRIPS LEFT: COCKPIT: ONE Race, Lock-On
GRIPS RIGHT: COCKPIT: ONE Race, Lock-On
SADDLE: PARTS: Fizi:k Aidon X5, Alloy
SEATPOST LEVER: PARTS: SHIMANO SL-MT500-L, Seat post lever
SEATPOST: PARTS: ONE Sport Dropper Post, Alloy, 30.9mm
SEATPOST CLAMP: PARTS: ONE CC-080A, 34.9mm, Black
Velikost: 21" (XL)
Barva: Gloss Chrome / Matte Carbon
Velikost: 17.5" (M)
Barva: Gloss Chrome / Matte Carbon
Velikost: 19" (L)
Barva: Gloss Chrome / Matte Carbon
Doplňkové parametry
| Kategorie: | MTB PÁNSKÁ |
|---|---|
| Barva: | Gloss Chrome / Matte Carbon |
| BATTERY: | E- BIKE PARTS: BOSCH CompactTube, 400Wh |
| BRAKE FRONT: | BRAKING SYSTEM: SHIMANO XT M8220, 4 piston, hydraulic disc brake |
| BRAKE REAR: | BRAKING SYSTEM: SHIMANO XT M8220, 4 piston, hydraulic disc brake |
| CASSETTE: | DRIVETRAIN: SHIMANO DEORE CS-M6100, 12-speed, 10-51T |
| CRANKSET: | DRIVETRAIN: ONE Race, Alloy |
| DISPLAY: | E- BIKE PARTS: BOSCH Mini Remote |
| E-SYSTEM: | BASE INFO: BOSCH SX Performance, Battery CompactTube 400Wh, Smart System |
| EN norm: | ISO and EN norm: EN17406 Condition 3 For rough Off-Road riding and jumps less than 60cm |
| FRAME: | FRAMESET: SU-E10-01, Carbon MTB DC; Advanced Down Country Geometry, Travel 140 mm, Integrated Cable routing, BB92, 3D one pice |
| GRIPS LEFT: | COCKPIT: ONE Race, Lock-On |
| GRIPS RIGHT: | COCKPIT: ONE Race, Lock-On |
| HANDLEBAR: | COCKPIT: ONE Alloy, 20mm rise, 35mm |
| HEADSET: | FRAMESET: ACROS AZX-327R1S, ICR, ZS56/28.6 - ZS56/40, BlockLock 120°, Stainless Bearings |
| CHAIN: | DRIVETRAIN: SHIMANO DEORE CN-M6100 |
| CHAINRING: | DRIVETRAIN: ONE Race, 34T |
| CHARGER: | E- BIKE PARTS: BOSCH 2A |
| ISO norm: | ISO and EN norm: EN 15194 Standard for ‘Electronically Power Assisted Cycles’ (EPAC) |
| LOAD CAPACITY: | ISO and EN norm: 150 Kg |
| MAX. TORQUE: | BASE INFO: 60Nm / 400% |
| Motor: | E- BIKE PARTS: BOSCH Performance SX, 55Nm |
| REAR AXLE: | FRAMESET: SB01, TA12x175.5, M12xP1.0x14.5mm, Black |
| REAR DERAILLEUR: | DRIVETRAIN: SHIMANO XT RD-M8260-12, Wired |
| REAR SHOCK: | FRAMESET: RockShox Deluxe Select+ RT, size 210x55mm |
| ROTOR FRONT: | BRAKING SYSTEM: SHIMANO SM-RT64, 180mm |
| ROTOR REAR: | BRAKING SYSTEM: SHIMANO SM-RT64, 180mm |
| SADDLE: | PARTS: Fizi:k Aidon X5, Alloy |
| SEATPOST: | PARTS: ONE Sport Dropper Post, Alloy, 30.9mm |
| SEATPOST CLAMP: | PARTS: ONE CC-080A, 34.9mm, Black |
| SEATPOST LEVER: | PARTS: SHIMANO SL-MT500-L, Seat post lever |
| SHIFTERS RIGHT: | DRIVETRAIN: SHIMANO DEORE SW-M6250-IR, Di2, 12-speed |
| STEM: | COCKPIT: ONE Race, Alloy, 35mm, 0° |
| SUPPORT UP TO SPEED: | BASE INFO: 25km/h |
| SUSPENSION FORK: | FRAMESET: RockShox PIKE Base Rush RC, Tapered, DebonAir+, 15x110mm axle, 140mm travel |
| TIRE FRONT: | WHEELS: Schwalbe Wicked Will Evo, SuperGround, TL-Easy, 29x2.40", ADDIX SpeedGrip |
| TIRE REAR: | WHEELS: Schwalbe Wicked Will Evo, SuperGround, TL-Easy, 29x2.40", ADDIX SpeedGrip |
| Velikost: | 17.5" (M), 19" (L), 21" (XL), 15.5" (S) |
| WEIGHT: | BASE INFO: 18.85 kg |
| WHEELSET FRONT: | WHEELS: DT Swiss Hybrid MTB H 1900 SPLINE®, CL, 15x110mm, Tubeless Ready |
| WHEELSET REAR: | WHEELS: DT Swiss Hybrid MTB H 1900 SPLINE®, CL, 12x148mm, SH12, Tubeless Ready |
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
Přidat komentář
