SUPERIOR eBLOX 6.5 - Matte Black
Kód: 8592842212687
89 990 Kč
89 990 Kč
Detailní popis produktu
The eBlox 6.5 is an urban e-bike that combines power and comfort. It’s powered by the most powerful Bosch CX Performance motor with 100 Nm of torque, providing smooth rides on city streets and longer trips. With the integrated 750Wh battery, it offers a range of up to 200 km. The RockShox Judy air fork with 100 mm travel handles city cobblestones and dirt paths with ease. The reliable Shimano Deore 1x12 drivetrain is perfect for everyday use.Velikost: 19" (L)
Barva: Matte BlackE-SYSTEM: BASE INFO: BOSCH CX Performance, Battery PowerTube 750Wh, Smart System
DISTANCE: BASE INFO: 200km
MAX. TORQUE: BASE INFO: 85Nm / 400%
SUPPORT UP TO SPEED: BASE INFO: 25km/h
WEIGHT: BASE INFO: 26.80 kg
ISO norm: ISO and EN norm: EN 15194 Standard for ‘Electronically Power Assisted Cycles’ (EPAC)
EN norm: ISO and EN norm: EN17406 Condition 2 For on and Off-Road riding and drops less than 15cm
LOAD CAPACITY: ISO and EN norm: 150 Kg
MOTOR: E- BIKE PARTS: BOSCH Performance Line CX, 85Nm
CHARGER: E- BIKE PARTS: BOSCH 4A
BATTERY: E- BIKE PARTS: BOSCH PowerTube, 750Wh
DISPLAY: E- BIKE PARTS: BOSCH Kiox 300
FRAME: FRAMESET: SUE05-CXBES3, Alu 6061 T6, Touring Geometry, Smooth Welding, Bosch system ready, integrated battery, Inner Cable Routing
SUSPENSION FORK: FRAMESET: RockShox Judy Silver TK, Tapered, SoloAir, 15x110mm axle, 100mm travel
HEADSET: FRAMESET: ACROS AZF-604, ZS56/28.6 - ZS56/40, BlockLock 120°
REAR AXLE: FRAMESET: SB01, TA12x171.5, M12xP1.5x15.5L, Black
SHIFTERS RIGHT: DRIVETRAIN: SHIMANO DEORE SL-M6100-IR, RAPIDFIRE Plus, 12speed
REAR DERAILLEUR: DRIVETRAIN: SHIMANO DEORE RD-M6100, Shadow Plus Design
CRANKSET: DRIVETRAIN: ONE Race, Alloy
CHAINRING: DRIVETRAIN: ONE Race, 38T, with Chain Guard
CASSETTE: DRIVETRAIN: SHIMANO DEORE CS-M6100, 12-speed, 10-51T
CHAIN: DRIVETRAIN: SHIMANO DEORE CN-M6100
BRAKE FRONT: BRAKING SYSTEM: SHIMANO MT420, 4 piston, hydraulic disc brake
ROTOR FRONT: BRAKING SYSTEM: SHIMANO SM-RT30, 180mm
BRAKE REAR: BRAKING SYSTEM: SHIMANO MT420, 4 piston, hydraulic disc brake
ROTOR REAR: BRAKING SYSTEM: SHIMANO SM-RT30, 180mm
HUB FRONT : WHEELS: SHIMANO HB-MT410-B, 32H, CL, 15x110mm, THRU Type AXLE
RIM FRONT: WHEELS: STARS J30D, Disc, 32H
TIRE FRONT: WHEELS: Schwalbe G-One Allround Performance, 29x2.25
HUB REAR: WHEELS: SHIMANO FH-MT410-B, 32H, CL, 12x148mm, THRU Type AXLE
RIM REAR: WHEELS: STARS J30D, Disc, 32H
TIRE REAR: WHEELS: Schwalbe G-One Allround Performance, 29x2.25
SPOKES: WHEELS: SAPIM Leader, Stainless Black
NIPPLES: WHEELS: SAPIM, Brass
STEM: COCKPIT: ONE ICR, Alloy, 31.8mm, Adjustable, with Light Holder
HANDLEBAR: COCKPIT: ONE Alloy, 30mm rise, 31.8mm
GRIPS LEFT: COCKPIT: ONE Sport Ergo, Lock-On
GRIPS RIGHT: COCKPIT: ONE Sport Ergo, Lock-On
SADDLE: PARTS: Selle Royal Vivo
SEATPOST: PARTS: ONE Sport, Alloy, 30.9mm
SEATPOST CLAMP: PARTS: ONE CC-617, 34.9mm, with Quick Release level, Black
PEDALS: PARTS: VP Components VP-836
FRONT LIGHT: CITY/ SUV SET: HERRMANS H-Black MR8 E, 180lm
REAR LIGHT: CITY/ SUV SET: spanninga Pling XDS
FENDER: CITY/ SUV SET: Alloy
CARRIER: CITY/ SUV SET: Atran Velo System
Velikost: 21" (XL)
Barva: Matte Black
Velikost: 17.5" (M)
Barva: Matte Black
Doplňkové parametry
| Kategorie: | CROSS A CITY PÁNSKÁ |
|---|---|
| Barva: | Matte Black |
| BATTERY: | E- BIKE PARTS: BOSCH PowerTube, 750Wh |
| BRAKE FRONT: | BRAKING SYSTEM: SHIMANO MT420, 4 piston, hydraulic disc brake |
| BRAKE REAR: | BRAKING SYSTEM: SHIMANO MT420, 4 piston, hydraulic disc brake |
| CARRIER: | CITY/ SUV SET: Atran Velo System |
| CASSETTE: | DRIVETRAIN: SHIMANO DEORE CS-M6100, 12-speed, 10-51T |
| CRANKSET: | DRIVETRAIN: ONE Race, Alloy |
| DISPLAY: | E- BIKE PARTS: BOSCH Kiox 300 |
| DISTANCE: | BASE INFO: 200km |
| E-SYSTEM: | BASE INFO: BOSCH CX Performance, Battery PowerTube 750Wh, Smart System |
| EN norm: | ISO and EN norm: EN17406 Condition 2 For on and Off-Road riding and drops less than 15cm |
| FENDER: | CITY/ SUV SET: Alloy |
| FRAME: | FRAMESET: SUE05-CXBES3, Alu 6061 T6, Touring Geometry, Smooth Welding, Bosch system ready, integrated battery, Inner Cable Rout |
| FRONT LIGHT: | CITY/ SUV SET: HERRMANS H-Black MR8 E, 180lm |
| GRIPS LEFT: | COCKPIT: ONE Sport Ergo, Lock-On |
| GRIPS RIGHT: | COCKPIT: ONE Sport Ergo, Lock-On |
| HANDLEBAR: | COCKPIT: ONE Alloy, 30mm rise, 31.8mm |
| HEADSET: | FRAMESET: ACROS AZF-604, ZS56/28.6 - ZS56/40, BlockLock 120° |
| HUB FRONT: | WHEELS: SHIMANO HB-MT410-B, 32H, CL, 15x110mm, THRU Type AXLE |
| HUB REAR: | WHEELS: SHIMANO FH-MT410-B, 32H, CL, 12x148mm, THRU Type AXLE |
| CHAIN: | DRIVETRAIN: SHIMANO DEORE CN-M6100 |
| CHAINRING: | DRIVETRAIN: ONE Race, 38T, with Chain Guard |
| CHARGER: | E- BIKE PARTS: BOSCH 4A |
| ISO norm: | ISO and EN norm: EN 15194 Standard for ‘Electronically Power Assisted Cycles’ (EPAC) |
| LOAD CAPACITY: | ISO and EN norm: 150 Kg |
| MAX. TORQUE: | BASE INFO: 85Nm / 400% |
| Motor: | E- BIKE PARTS: BOSCH Performance Line CX, 85Nm |
| NIPPLES: | WHEELS: SAPIM, Brass |
| PEDALS: | PARTS: VP Components VP-836 |
| REAR AXLE: | FRAMESET: SB01, TA12x171.5, M12xP1.5x15.5L, Black |
| REAR DERAILLEUR: | DRIVETRAIN: SHIMANO DEORE RD-M6100, Shadow Plus Design |
| REAR LIGHT: | CITY/ SUV SET: spanninga Pling XDS |
| RIM FRONT: | WHEELS: STARS J30D, Disc, 32H |
| RIM REAR: | WHEELS: STARS J30D, Disc, 32H |
| ROTOR FRONT: | BRAKING SYSTEM: SHIMANO SM-RT30, 180mm |
| ROTOR REAR: | BRAKING SYSTEM: SHIMANO SM-RT30, 180mm |
| SADDLE: | PARTS: Selle Royal Vivo |
| SEATPOST: | PARTS: ONE Sport, Alloy, 30.9mm |
| SEATPOST CLAMP: | PARTS: ONE CC-617, 34.9mm, with Quick Release level, Black |
| SHIFTERS RIGHT: | DRIVETRAIN: SHIMANO DEORE SL-M6100-IR, RAPIDFIRE Plus, 12speed |
| SPOKES: | WHEELS: SAPIM Leader, Stainless Black |
| STEM: | COCKPIT: ONE ICR, Alloy, 31.8mm, Adjustable, with Light Holder |
| SUPPORT UP TO SPEED: | BASE INFO: 25km/h |
| SUSPENSION FORK: | FRAMESET: RockShox Judy Silver TK, Tapered, SoloAir, 15x110mm axle, 100mm travel |
| TIRE FRONT: | WHEELS: Schwalbe G-One Allround Performance, 29x2.25 |
| TIRE REAR: | WHEELS: Schwalbe G-One Allround Performance, 29x2.25 |
| Velikost: | 17.5" (M), 19" (L), 21" (XL) |
| WEIGHT: | BASE INFO: 26.80 kg |
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
Přidat komentář
