SUPERIOR BLOX 6.5 T - Gloss Dust
Kód: 8592842217026
24 990 Kč
Detailní popis produktu
The Superior BLOX 6.7 T is a modern trekking bike designed for maximum comfort during everyday riding, commuting and longer city rides. Its upright riding position reduces strain on the back and shoulders while providing excellent visibility in traffic. With a suspension fork, reliable Shimano CUES drivetrain and full city equipment, the BLOX 6.7 T is an ideal companion for stress-free daily commuting and active urban mobility.Velikost: 410mm (S)
Barva: Gloss DustWEIGHT: BASE INFO: 17.90 kg
ISO norm: ISO and EN norm: ISO 4210-2 City and trekking bicycles\t
EN norm: ISO and EN norm: EN17406 Condition 2 For on and Off-Road riding and drops less than 15cm
LOAD CAPACITY: ISO and EN norm: 120 Kg
FRAME: FRAMESET: Alu 6061 T6 Double Butted, Advanced Touring Geometry, Integrated Cable Routing, BB BSA
SUSPENSION FORK: FRAMESET: SR Suntour NEX-DS, 1-1/8", Coil, QR Type, 50mm travel
BOTTOM BRACKET: FRAMESET: SHIMANO BB-UN101, 122.5mm, BSA, shell 73mm
HEADSET: FRAMESET: FSA NO.80, ICR, Semi-Cartrige, 1-1/8"
SHIFTERS LEFT: DRIVETRAIN: SHIMANO CUES SL-U4000-L, RAPIDFIRE Plus, 2-speed
SHIFTERS RIGHT: DRIVETRAIN: SHIMANO CUES SL-U4000-9R, RAPIDFIRE Plus, 9-speed
FRONT DERAILLEUR : DRIVETRAIN: SHIMANO CUES FD-U4000, Top Swing, Dual Pull
REAR DERAILLEUR: DRIVETRAIN: SHIMANO CUES RD-U4020, Shadow Design
CRANKSET: DRIVETRAIN: SHIMANO CUES FC-U4010-2, 46-30T
CASSETTE: DRIVETRAIN: SHIMANO CUES CS-LG300, 9-speed, 11-36T
CHAIN: DRIVETRAIN: KMC eGLIDE, LinkGlide
BRAKE FRONT: BRAKING SYSTEM: SHIMANO MT200, hydraulic disc brake
ROTOR FRONT: BRAKING SYSTEM: Rotor 160mm
BRAKE REAR: BRAKING SYSTEM: SHIMANO MT200, hydraulic disc brake
ROTOR REAR: BRAKING SYSTEM: Rotor 160mm
HUB FRONT : WHEELS: SHIMANO DH-3D37-QR, 36H, CL, M9X100mm, QR Type
RIM FRONT: WHEELS: STARS J25D, Disc, Alloy, 36H
TIRE FRONT: WHEELS: Schwalbe Delta Cruiser Plus, PunctureGuard, TwinSkin, 47-622
HUB REAR: WHEELS: SHIMANO FH-QC300-HM, 36H, CL, M10X135mm, QR Type
RIM REAR: WHEELS: STARS J25D, Disc, Alloy, 36H
TIRE REAR: WHEELS: Schwalbe Delta Cruiser Plus, PunctureGuard, TwinSkin, 47-622
SPOKES: WHEELS: SAPIM Leader, Stainless Black
NIPPLES: WHEELS: SAPIM, Brass
STEM: COCKPIT: ONE, Alloy, 31,8mm, 35°
HANDLEBAR: COCKPIT: ONE Alloy, 30mm rise, 31.8mm
GRIPS LEFT: COCKPIT: ONE Sport Ergo, Lock-On
GRIPS RIGHT: COCKPIT: ONE Sport Ergo, Lock-On
SADDLE: PARTS: Selle Royal Vivo
SEATPOST: PARTS: ONE Sport, Alloy, 30.9mm
SEATPOST CLAMP: PARTS: ONE, 34.9mm, Black
PEDALS: PARTS: VP Components VP-836
FRONT LIGHT: CITY/ SUV SET: AXA Blueline 30, 30 lx
REAR LIGHT: CITY/ SUV SET: spanninga Pling XDS
FENDER: CITY/ SUV SET: Alloy
CARRIER: CITY/ SUV SET: Rear Carrier with AVS
Velikost: 560mm (XL)
Barva: Gloss Dust
Velikost: 460mm (M)
Barva: Gloss Dust
Velikost: 510mm (L)
Barva: Gloss Dust
Doplňkové parametry
| Kategorie: | CITY A CROSS |
|---|---|
| Barva: | Gloss Dust |
| BOTTOM BRACKET: | FRAMESET: SHIMANO BB-UN101, 122.5mm, BSA, shell 73mm |
| BRAKE FRONT: | BRAKING SYSTEM: SHIMANO MT200, hydraulic disc brake |
| BRAKE REAR: | BRAKING SYSTEM: SHIMANO MT200, hydraulic disc brake |
| CARRIER: | CITY/ SUV SET: Rear Carrier with AVS |
| CASSETTE: | DRIVETRAIN: SHIMANO CUES CS-LG300, 9-speed, 11-36T |
| CRANKSET: | DRIVETRAIN: SHIMANO CUES FC-U4010-2, 46-30T |
| EN norm: | ISO and EN norm: EN17406 Condition 2 For on and Off-Road riding and drops less than 15cm |
| FENDER: | CITY/ SUV SET: Alloy |
| FRAME: | FRAMESET: Alu 6061 T6 Double Butted, Advanced Touring Geometry, Integrated Cable Routing, BB BSA |
| FRONT DERAILLEUR: | DRIVETRAIN: SHIMANO CUES FD-U4000, Top Swing, Dual Pull |
| FRONT LIGHT: | CITY/ SUV SET: AXA Blueline 30, 30 lx |
| GRIPS LEFT: | COCKPIT: ONE Sport Ergo, Lock-On |
| GRIPS RIGHT: | COCKPIT: ONE Sport Ergo, Lock-On |
| HANDLEBAR: | COCKPIT: ONE Alloy, 30mm rise, 31.8mm |
| HEADSET: | FRAMESET: FSA NO.80, ICR, Semi-Cartrige, 1-1/8" |
| HUB FRONT: | WHEELS: SHIMANO DH-3D37-QR, 36H, CL, M9X100mm, QR Type |
| HUB REAR: | WHEELS: SHIMANO FH-QC300-HM, 36H, CL, M10X135mm, QR Type |
| CHAIN: | DRIVETRAIN: KMC eGLIDE, LinkGlide |
| ISO norm: | ISO and EN norm: ISO 4210-2 City and trekking bicycles\t |
| LOAD CAPACITY: | ISO and EN norm: 120 Kg |
| NIPPLES: | WHEELS: SAPIM, Brass |
| PEDALS: | PARTS: VP Components VP-836 |
| REAR DERAILLEUR: | DRIVETRAIN: SHIMANO CUES RD-U4020, Shadow Design |
| REAR LIGHT: | CITY/ SUV SET: spanninga Pling XDS |
| RIM FRONT: | WHEELS: STARS J25D, Disc, Alloy, 36H |
| RIM REAR: | WHEELS: STARS J25D, Disc, Alloy, 36H |
| ROTOR FRONT: | BRAKING SYSTEM: Rotor 160mm |
| ROTOR REAR: | BRAKING SYSTEM: Rotor 160mm |
| SADDLE: | PARTS: Selle Royal Vivo |
| SEATPOST: | PARTS: ONE Sport, Alloy, 30.9mm |
| SEATPOST CLAMP: | PARTS: ONE, 34.9mm, Black |
| SHIFTERS LEFT: | DRIVETRAIN: SHIMANO CUES SL-U4000-L, RAPIDFIRE Plus, 2-speed |
| SHIFTERS RIGHT: | DRIVETRAIN: SHIMANO CUES SL-U4000-9R, RAPIDFIRE Plus, 9-speed |
| SPOKES: | WHEELS: SAPIM Leader, Stainless Black |
| STEM: | COCKPIT: ONE, Alloy, 31,8mm, 35° |
| SUSPENSION FORK: | FRAMESET: SR Suntour NEX-DS, 1-1/8", Coil, QR Type, 50mm travel |
| TIRE FRONT: | WHEELS: Schwalbe Delta Cruiser Plus, PunctureGuard, TwinSkin, 47-622 |
| TIRE REAR: | WHEELS: Schwalbe Delta Cruiser Plus, PunctureGuard, TwinSkin, 47-622 |
| Velikost: | 510mm (L), 560mm (XL), 460mm (M), 410mm (S) |
| WEIGHT: | BASE INFO: 17.90 kg |
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
Přidat komentář
