SUPERIOR BLOX 6.4 - Matte Black
Kód: 8592842217101
Velikost: 510mm (L)
Obvykle do 7 dní
| 8592842217101
EAN: 8592842217101
Můžeme doručit do:
15.4.2026
19 990 Kč
Detailní popis produktu
The Superior BLOX 6.4 is a modern city and trekking bike designed for comfortable everyday riding, commuting and leisure trips around town and on bike paths. Its lightweight aluminium frame with touring geometry supports an upright and relaxed riding position, reducing strain on the back and shoulders while providing natural visibility in traffic. With a reliable drivetrain, hydraulic disc brakes and a comfortable saddle, the BLOX 6.4 is an ideal choice for riders looking for a practical and easy-to-use bike for daily mobility.Velikost: 560mm (XL)
Barva: Matte BlackWEIGHT: BASE INFO: 13.30 kg
ISO norm: ISO and EN norm: ISO 4210-2 City and trekking bicycles\t
EN norm: ISO and EN norm: EN17406 Condition 2 For on and Off-Road riding and drops less than 15cm
LOAD CAPACITY: ISO and EN norm: 120 Kg
FRAME: FRAMESET: Alu 6061 T6 Double Butted, Advanced Touring Geometry, Integrated Cable Routing, BB BSA
FORK: FRAMESET: Rigid, Alloy 6061 T6, Disc Brake
BOTTOM BRACKET: FRAMESET: SHIMANO BB-UN101, 122.5mm, BSA, shell 73mm
HEADSET: FRAMESET: FSA NO.80, ICR, Semi-Cartrige, 1-1/8"
SHIFTERS RIGHT: DRIVETRAIN: SHIMANO CUES SL-U4000-9R, RAPIDFIRE Plus, 9-speed
REAR DERAILLEUR: DRIVETRAIN: SHIMANO CUES RD-U4000, Shadow Design
CRANKSET: DRIVETRAIN: SHIMANO CUES FC-U4000, 40T
CASSETTE: DRIVETRAIN: SHIMANO CUES CS-LG300, 9-speed, 11-46T
CHAIN: DRIVETRAIN: KMC eGLIDE, LinkGlide
BRAKE FRONT: BRAKING SYSTEM: SHIMANO MT200, hydraulic disc brake
ROTOR FRONT: BRAKING SYSTEM: Rotor 160mm
BRAKE REAR: BRAKING SYSTEM: SHIMANO MT200, hydraulic disc brake
ROTOR REAR: BRAKING SYSTEM: Rotor 160mm
HUB FRONT : WHEELS: SHIMANO HB-QC300, 36H, CL, M9X100mm, QR Type
RIM FRONT: WHEELS: STARS J25D, Disc, Alloy, 36H
TIRE FRONT: WHEELS: Schwalbe G-One Comp Active Line, K-Guard, 50-622, Greeb Compound, 50EPI
HUB REAR: WHEELS: SHIMANO FH-QC300-HM, 36H, CL, M10X135mm, QR Type
RIM REAR: WHEELS: STARS J25D, Disc, Alloy, 36H
TIRE REAR: WHEELS: Schwalbe G-One Comp Active Line, K-Guard, 50-622, Greeb Compound, 50EPI
SPOKES: WHEELS: SAPIM Leader, Stainless Black
NIPPLES: WHEELS: SAPIM, Brass
STEM: COCKPIT: ONE Race, Alloy, 31,8mm, ±15°
HANDLEBAR: COCKPIT: ONE Alloy, 30mm rise, 31.8mm
GRIPS LEFT: COCKPIT: ONE Sport, Lock-On
GRIPS RIGHT: COCKPIT: ONE Sport, Lock-On
SADDLE: PARTS: Selle Royal Vivo
SEATPOST: PARTS: ONE Sport, Alloy, 30.9mm
SEATPOST CLAMP: PARTS: ONE, 34.9mm, Black
PEDALS: PARTS: VP Components VP-836
Velikost: 510mm (L)
Barva: Matte Black
Velikost: 410mm (S)
Barva: Matte Black
Velikost: 460mm (M)
Barva: Matte Black
Doplňkové parametry
| Kategorie: | CITY A CROSS |
|---|---|
| Barva: | Matte Black |
| BOTTOM BRACKET: | FRAMESET: SHIMANO BB-UN101, 122.5mm, BSA, shell 73mm |
| BRAKE FRONT: | BRAKING SYSTEM: SHIMANO MT200, hydraulic disc brake |
| BRAKE REAR: | BRAKING SYSTEM: SHIMANO MT200, hydraulic disc brake |
| CASSETTE: | DRIVETRAIN: SHIMANO CUES CS-LG300, 9-speed, 11-46T |
| CRANKSET: | DRIVETRAIN: SHIMANO CUES FC-U4000, 40T |
| EN norm: | ISO and EN norm: EN17406 Condition 2 For on and Off-Road riding and drops less than 15cm |
| FORK: | FRAMESET: Rigid, Alloy 6061 T6, Disc Brake |
| FRAME: | FRAMESET: Alu 6061 T6 Double Butted, Advanced Touring Geometry, Integrated Cable Routing, BB BSA |
| GRIPS LEFT: | COCKPIT: ONE Sport, Lock-On |
| GRIPS RIGHT: | COCKPIT: ONE Sport, Lock-On |
| HANDLEBAR: | COCKPIT: ONE Alloy, 30mm rise, 31.8mm |
| HEADSET: | FRAMESET: FSA NO.80, ICR, Semi-Cartrige, 1-1/8" |
| HUB FRONT: | WHEELS: SHIMANO HB-QC300, 36H, CL, M9X100mm, QR Type |
| HUB REAR: | WHEELS: SHIMANO FH-QC300-HM, 36H, CL, M10X135mm, QR Type |
| CHAIN: | DRIVETRAIN: KMC eGLIDE, LinkGlide |
| ISO norm: | ISO and EN norm: ISO 4210-2 City and trekking bicycles\t |
| LOAD CAPACITY: | ISO and EN norm: 120 Kg |
| NIPPLES: | WHEELS: SAPIM, Brass |
| PEDALS: | PARTS: VP Components VP-836 |
| REAR DERAILLEUR: | DRIVETRAIN: SHIMANO CUES RD-U4000, Shadow Design |
| RIM FRONT: | WHEELS: STARS J25D, Disc, Alloy, 36H |
| RIM REAR: | WHEELS: STARS J25D, Disc, Alloy, 36H |
| ROTOR FRONT: | BRAKING SYSTEM: Rotor 160mm |
| ROTOR REAR: | BRAKING SYSTEM: Rotor 160mm |
| SADDLE: | PARTS: Selle Royal Vivo |
| SEATPOST: | PARTS: ONE Sport, Alloy, 30.9mm |
| SEATPOST CLAMP: | PARTS: ONE, 34.9mm, Black |
| SHIFTERS RIGHT: | DRIVETRAIN: SHIMANO CUES SL-U4000-9R, RAPIDFIRE Plus, 9-speed |
| SPOKES: | WHEELS: SAPIM Leader, Stainless Black |
| STEM: | COCKPIT: ONE Race, Alloy, 31,8mm, ±15° |
| TIRE FRONT: | WHEELS: Schwalbe G-One Comp Active Line, K-Guard, 50-622, Greeb Compound, 50EPI |
| TIRE REAR: | WHEELS: Schwalbe G-One Comp Active Line, K-Guard, 50-622, Greeb Compound, 50EPI |
| Velikost: | 510mm (L), 560mm (XL), 460mm (M), 410mm (S) |
| WEIGHT: | BASE INFO: 13.30 kg |
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
Přidat komentář
