SUPERIOR BLOX 6.2 T - Gloss Metallic Black
Kód: 8592842223430
Velikost: 510mm (L)
Momentálně nedostupné
| 8592842223362
EAN: 8592842223362
20 990 Kč
Velikost: 460mm (M)
Momentálně nedostupné
| 8592842222754
EAN: 8592842222754
20 990 Kč
Detailní popis produktu
The Superior BLOX 6.2 T is a practical trekking bike designed for everyday commuting, urban riding and relaxed trips on bike paths. Its lightweight aluminium frame with touring geometry supports an upright and comfortable riding position, offering natural posture and excellent visibility in traffic. With a reliable Shimano drivetrain, hydraulic disc brakes and full city equipment, the BLOX 6.2 T is an ideal choice for stress-free daily mobility in all weather conditions.Velikost: 460mm (M)
Barva: Gloss Metallic BlackWEIGHT: BASE INFO: 17.40 kg
ISO norm: ISO and EN norm: ISO 4210-2 City and trekking bicycles\t
EN norm: ISO and EN norm: EN17406 Condition 2 For on and Off-Road riding and drops less than 15cm
LOAD CAPACITY: ISO and EN norm: 120 Kg
FRAME: FRAMESET: Alu 6061 T6 Double Butted, Advanced Touring Geometry, Integrated Cable Routing, BB BSA
SUSPENSION FORK: FRAMESET: SR Suntour NEX-DS, 1-1/8", Coil, QR Type, 50mm travel
BOTTOM BRACKET: FRAMESET: SHIMANO BB-UN101, 122.5mm, BSA, shell 73mm
HEADSET: FRAMESET: FSA NO.80, ICR, Semi-Cartrige, 1-1/8"
SHIFTERS LEFT: DRIVETRAIN: SHIMANO ALTUS SL-M315-2L, RAPIDFIRE Plus, 2-speed
SHIFTERS RIGHT: DRIVETRAIN: SHIMANO SL-M315-8R, RAPIDFIRE Plus, 8-speed
FRONT DERAILLEUR : DRIVETRAIN: SHIMANO TOURNEY FD-TY606-L, Top Swing, Dual Pull
REAR DERAILLEUR: DRIVETRAIN: SHIMANO ACERA RD-M3020
CRANKSET: DRIVETRAIN: SHIMANO FC-TY501, 46-30T
CASSETTE: DRIVETRAIN: microSHIFT CS-H081, 8 speed, 11-34T
CHAIN: DRIVETRAIN: KMC Z8.3
BRAKE FRONT: BRAKING SYSTEM: SHIMANO MT200, hydraulic disc brake
ROTOR FRONT: BRAKING SYSTEM: Rotor 160mm
BRAKE REAR: BRAKING SYSTEM: SHIMANO MT200, hydraulic disc brake
ROTOR REAR: BRAKING SYSTEM: Rotor 160mm
HUB FRONT : WHEELS: SHIMANO HB-QC300, 36H, CL, M9X100mm, QR Type
RIM FRONT: WHEELS: STARS J25D, Disc, Alloy, 36H
TIRE FRONT: WHEELS: Schwalbe Delta Cruiser Plus, PunctureGuard, TwinSkin, 47-622
HUB REAR: WHEELS: SHIMANO FH-QC300-HM, 36H, CL, M10X135mm, QR Type
RIM REAR: WHEELS: STARS J25D, Disc, Alloy, 36H
TIRE REAR: WHEELS: Schwalbe Delta Cruiser Plus, PunctureGuard, TwinSkin, 47-622
SPOKES: WHEELS: SAPIM Leader, Stainless Black
NIPPLES: WHEELS: SAPIM, Brass
STEM: COCKPIT: ONE, Alloy, 31,8mm, 35°
HANDLEBAR: COCKPIT: ONE Alloy, 30mm rise, 31.8mm
GRIPS LEFT: COCKPIT: ONE Sport, Lock-On
GRIPS RIGHT: COCKPIT: ONE Sport, Lock-On
SADDLE: PARTS: Selle Royal Vivo
SEATPOST: PARTS: ONE Sport, Alloy, 30.9mm
SEATPOST CLAMP: PARTS: ONE, 34.9mm, Black
PEDALS: PARTS: VP Components VP-836
FENDER: CITY/ SUV SET: Alloy
CARRIER: CITY/ SUV SET: Rear Carrier with AVS
Velikost: 410mm (S)
Barva: Gloss Metallic Black
Velikost: 510mm (L)
Barva: Gloss Metallic Black
Velikost: 560mm (XL)
Barva: Gloss Metallic Black
Doplňkové parametry
| Kategorie: | CITY A CROSS |
|---|---|
| Barva: | Gloss Metallic Black |
| BOTTOM BRACKET: | FRAMESET: SHIMANO BB-UN101, 122.5mm, BSA, shell 73mm |
| BRAKE FRONT: | BRAKING SYSTEM: SHIMANO MT200, hydraulic disc brake |
| BRAKE REAR: | BRAKING SYSTEM: SHIMANO MT200, hydraulic disc brake |
| CARRIER: | CITY/ SUV SET: Rear Carrier with AVS |
| CASSETTE: | DRIVETRAIN: microSHIFT CS-H081, 8 speed, 11-34T |
| CRANKSET: | DRIVETRAIN: SHIMANO FC-TY501, 46-30T |
| EN norm: | ISO and EN norm: EN17406 Condition 2 For on and Off-Road riding and drops less than 15cm |
| FENDER: | CITY/ SUV SET: Alloy |
| FRAME: | FRAMESET: Alu 6061 T6 Double Butted, Advanced Touring Geometry, Integrated Cable Routing, BB BSA |
| FRONT DERAILLEUR: | DRIVETRAIN: SHIMANO TOURNEY FD-TY606-L, Top Swing, Dual Pull |
| GRIPS LEFT: | COCKPIT: ONE Sport, Lock-On |
| GRIPS RIGHT: | COCKPIT: ONE Sport, Lock-On |
| HANDLEBAR: | COCKPIT: ONE Alloy, 30mm rise, 31.8mm |
| HEADSET: | FRAMESET: FSA NO.80, ICR, Semi-Cartrige, 1-1/8" |
| HUB FRONT: | WHEELS: SHIMANO HB-QC300, 36H, CL, M9X100mm, QR Type |
| HUB REAR: | WHEELS: SHIMANO FH-QC300-HM, 36H, CL, M10X135mm, QR Type |
| CHAIN: | DRIVETRAIN: KMC Z8.3 |
| ISO norm: | ISO and EN norm: ISO 4210-2 City and trekking bicycles\t |
| LOAD CAPACITY: | ISO and EN norm: 120 Kg |
| NIPPLES: | WHEELS: SAPIM, Brass |
| PEDALS: | PARTS: VP Components VP-836 |
| REAR DERAILLEUR: | DRIVETRAIN: SHIMANO ACERA RD-M3020 |
| RIM FRONT: | WHEELS: STARS J25D, Disc, Alloy, 36H |
| RIM REAR: | WHEELS: STARS J25D, Disc, Alloy, 36H |
| ROTOR FRONT: | BRAKING SYSTEM: Rotor 160mm |
| ROTOR REAR: | BRAKING SYSTEM: Rotor 160mm |
| SADDLE: | PARTS: Selle Royal Vivo |
| SEATPOST: | PARTS: ONE Sport, Alloy, 30.9mm |
| SEATPOST CLAMP: | PARTS: ONE, 34.9mm, Black |
| SHIFTERS LEFT: | DRIVETRAIN: SHIMANO ALTUS SL-M315-2L, RAPIDFIRE Plus, 2-speed |
| SHIFTERS RIGHT: | DRIVETRAIN: SHIMANO SL-M315-8R, RAPIDFIRE Plus, 8-speed |
| SPOKES: | WHEELS: SAPIM Leader, Stainless Black |
| STEM: | COCKPIT: ONE, Alloy, 31,8mm, 35° |
| SUSPENSION FORK: | FRAMESET: SR Suntour NEX-DS, 1-1/8", Coil, QR Type, 50mm travel |
| TIRE FRONT: | WHEELS: Schwalbe Delta Cruiser Plus, PunctureGuard, TwinSkin, 47-622 |
| TIRE REAR: | WHEELS: Schwalbe Delta Cruiser Plus, PunctureGuard, TwinSkin, 47-622 |
| Velikost: | 510mm (L), 560mm (XL), 460mm (M), 410mm (S) |
| WEIGHT: | BASE INFO: 17.40 kg |
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
Přidat komentář
