SUPERIOR BLOX 6.0 - Gloss Dark Chrome
Kód: 8592842221054Detailní popis produktu
The Superior BLOX 6.0 is an accessible city and trekking bike designed for comfortable everyday riding, commuting and leisure trips around town and on bike paths. Its lightweight aluminium frame with touring geometry supports an upright and natural riding position, providing good visibility and high comfort for daily use. With a suspension fork, a simple and reliable Shimano drivetrain and proven V-brakes, the BLOX 6.0 is an ideal choice for relaxed and practical urban mobility.Velikost: 510mm (L)
Barva: Gloss Dark ChromeWEIGHT: BASE INFO: 15.15 kg
ISO norm: ISO and EN norm: ISO 4210-2 City and trekking bicycles\t
EN norm: ISO and EN norm: EN17406 Condition 2 For on and Off-Road riding and drops less than 15cm
LOAD CAPACITY: ISO and EN norm: 120 Kg
FRAME: FRAMESET: Alu 6061 T6 Double Butted, Advanced Touring Geometry, Integrated Cable Routing, BB BSA
SUSPENSION FORK: FRAMESET: SR Suntour XCE 28 P, AHEAD 1-1/8", Coil, QR Type, 80mm travel
BOTTOM BRACKET: FRAMESET: SHIMANO BB-UN101, 122.5mm, BSA, shell 73mm
HEADSET: FRAMESET: FSA NO.80, ICR, Semi-Cartrige, 1-1/8"
SHIFTERS LEFT: DRIVETRAIN: SHIMANO ALTUS ST-EF500-2L, EZ FIRE Plus, 2-speed
SHIFTERS RIGHT: DRIVETRAIN: SHIMANO ALTUS ST-EF500-7R, EZ FIRE Plus, 7-speed
FRONT DERAILLEUR : DRIVETRAIN: SHIMANO TOURNEY FD-TY606-L, Top Swing, Dual Pull
REAR DERAILLEUR: DRIVETRAIN: SHIMANO TOURNEY RD-TY500
CRANKSET: DRIVETRAIN: SHIMANO FC-TY501, 46-30T
CASSETTE: DRIVETRAIN: SHIMANO CS-HG200, 7-speed, 12-32T
CHAIN: DRIVETRAIN: KMC Z8.3
BRAKE FRONT: BRAKING SYSTEM: Tektro, V-Brake, Alloy
BRAKE REAR: BRAKING SYSTEM: Tektro, V-Brake, Alloy
HUB FRONT : WHEELS: ONE Sport, 36H, M9x100mm, QR Type
RIM FRONT: WHEELS: STARS J19SZ, 36H
TIRE FRONT: WHEELS: Schwalbe G-One Comp Active Line, K-Guard, 50-622, Greeb Compound, 50EPI
HUB REAR: WHEELS: ONE Sport, 36H, M10x130, QR Type
RIM REAR: WHEELS: STARS J19SZ, 36H
TIRE REAR: WHEELS: Schwalbe G-One Comp Active Line, K-Guard, 50-622, Greeb Compound, 50EPI
SPOKES: WHEELS: SAPIM Leader, Stainless Black
NIPPLES: WHEELS: SAPIM, Brass
STEM: COCKPIT: ONE Race, Alloy, 31,8mm, ±15°
HANDLEBAR: COCKPIT: ONE Alloy, 30mm rise, 31.8mm
GRIPS LEFT: COCKPIT: ONE Sport, Lock-On
GRIPS RIGHT: COCKPIT: ONE Sport, Lock-On
SADDLE: PARTS: Selle Royal Vivo
SEATPOST: PARTS: ONE Sport, Alloy, 30.9mm
SEATPOST CLAMP: PARTS: ONE, 34.9mm, Black
PEDALS: PARTS: VP Components VP-836
Velikost: 460mm (M)
Barva: Gloss Dark Chrome
Velikost: 410mm (S)
Barva: Gloss Dark Chrome
Velikost: 560mm (XL)
Barva: Gloss Dark Chrome
Doplňkové parametry
| Kategorie: | CITY A CROSS |
|---|---|
| Barva: | Gloss Dark Chrome |
| BOTTOM BRACKET: | FRAMESET: SHIMANO BB-UN101, 122.5mm, BSA, shell 73mm |
| BRAKE FRONT: | BRAKING SYSTEM: Tektro, V-Brake, Alloy |
| BRAKE REAR: | BRAKING SYSTEM: Tektro, V-Brake, Alloy |
| CASSETTE: | DRIVETRAIN: SHIMANO CS-HG200, 7-speed, 12-32T |
| CRANKSET: | DRIVETRAIN: SHIMANO FC-TY501, 46-30T |
| EN norm: | ISO and EN norm: EN17406 Condition 2 For on and Off-Road riding and drops less than 15cm |
| FRAME: | FRAMESET: Alu 6061 T6 Double Butted, Advanced Touring Geometry, Integrated Cable Routing, BB BSA |
| FRONT DERAILLEUR: | DRIVETRAIN: SHIMANO TOURNEY FD-TY606-L, Top Swing, Dual Pull |
| GRIPS LEFT: | COCKPIT: ONE Sport, Lock-On |
| GRIPS RIGHT: | COCKPIT: ONE Sport, Lock-On |
| HANDLEBAR: | COCKPIT: ONE Alloy, 30mm rise, 31.8mm |
| HEADSET: | FRAMESET: FSA NO.80, ICR, Semi-Cartrige, 1-1/8" |
| HUB FRONT: | WHEELS: ONE Sport, 36H, M9x100mm, QR Type |
| HUB REAR: | WHEELS: ONE Sport, 36H, M10x130, QR Type |
| CHAIN: | DRIVETRAIN: KMC Z8.3 |
| ISO norm: | ISO and EN norm: ISO 4210-2 City and trekking bicycles\t |
| LOAD CAPACITY: | ISO and EN norm: 120 Kg |
| NIPPLES: | WHEELS: SAPIM, Brass |
| PEDALS: | PARTS: VP Components VP-836 |
| REAR DERAILLEUR: | DRIVETRAIN: SHIMANO TOURNEY RD-TY500 |
| RIM FRONT: | WHEELS: STARS J19SZ, 36H |
| RIM REAR: | WHEELS: STARS J19SZ, 36H |
| SADDLE: | PARTS: Selle Royal Vivo |
| SEATPOST: | PARTS: ONE Sport, Alloy, 30.9mm |
| SEATPOST CLAMP: | PARTS: ONE, 34.9mm, Black |
| SHIFTERS LEFT: | DRIVETRAIN: SHIMANO ALTUS ST-EF500-2L, EZ FIRE Plus, 2-speed |
| SHIFTERS RIGHT: | DRIVETRAIN: SHIMANO ALTUS ST-EF500-7R, EZ FIRE Plus, 7-speed |
| SPOKES: | WHEELS: SAPIM Leader, Stainless Black |
| STEM: | COCKPIT: ONE Race, Alloy, 31,8mm, ±15° |
| SUSPENSION FORK: | FRAMESET: SR Suntour XCE 28 P, AHEAD 1-1/8", Coil, QR Type, 80mm travel |
| TIRE FRONT: | WHEELS: Schwalbe G-One Comp Active Line, K-Guard, 50-622, Greeb Compound, 50EPI |
| TIRE REAR: | WHEELS: Schwalbe G-One Comp Active Line, K-Guard, 50-622, Greeb Compound, 50EPI |
| Velikost: | 510mm (L), 560mm (XL), 460mm (M), 410mm (S) |
| WEIGHT: | BASE INFO: 15.15 kg |
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
Přidat komentář
