iXP 6.5 - Gloss Grey
Kód: 8592842208802
84 990 Kč
84 990 Kč
84 990 Kč
84 990 Kč
Detailní popis produktu
The new hardtail e-bike iXP 6.5 is the perfect blend of performance and comfort. The Bosch Performance Line SX motor and 400 Wh battery provide plenty of power even for longer rides. Reliable Shimano CUES shifting and comfortable suspension ensure a smooth and effortless ride on any terrain.Velikost: 20" (L)
Barva: Gloss GreyE-SYSTEM: BASE INFO: BOSCH SX Performance, Battery CompactTube 400Wh, Smart System
MAX. TORQUE: BASE INFO: 60Nm / 400%
SUPPORT UP TO SPEED: BASE INFO: 25km/h
WEIGHT: BASE INFO: 20.25 kg
ISO norm: ISO and EN norm: EN 15194 Standard for ‘Electronically Power Assisted Cycles’ (EPAC)
EN norm: ISO and EN norm: EN17406 Condition 2 For on and Off-Road riding and drops less than 15cm
LOAD CAPACITY: ISO and EN norm: 150 Kg
MOTOR: E- BIKE PARTS: BOSCH Performance SX, 60Nm
CHARGER: E- BIKE PARTS: BOSCH 2A
BATTERY: E- BIKE PARTS: BOSCH CompactTube, 400Wh
DISPLAY: E- BIKE PARTS: BOSCH Kiox 300
FRAME: FRAMESET: SU-E41-01, Alu 6061 T6, Touring Geometry, Smooth Welding, Bosch system ready, integrated battery, Inner Cable Routing
SUSPENSION FORK: FRAMESET: RockShox Judy Silver TK, Tapered, SoloAir, 15x110mm axle, 100mm travel
HEADSET: FRAMESET: ACROS AZX-596R1, ICR, ZS56/28.6 - ZS56/40, BlockLock 120°
REAR AXLE: FRAMESET: SB02, TA12x171.5, M12xP1.0x14.5mm, Black
SHIFTERS RIGHT: DRIVETRAIN: SHIMANO CUES SL-U6000-11R, RAPIDFIRE Plus, 11-speed
REAR DERAILLEUR: DRIVETRAIN: SHIMANO CUES RD-U6000, Shadow Plus Design
CRANKSET: DRIVETRAIN: ONE Race, Alloy
CHAINRING: DRIVETRAIN: ONE Race, 34T
CASSETTE: DRIVETRAIN: SHIMANO CUES CS-LG400, 11-speed, 11-50T
CHAIN: DRIVETRAIN: SHIMANO CN-LG500
BRAKE FRONT: BRAKING SYSTEM: SHIMANO MT200, hydraulic disc brake
ROTOR FRONT: BRAKING SYSTEM: SHIMANO SM-RT10, 180mm
BRAKE REAR: BRAKING SYSTEM: SHIMANO MT200, hydraulic disc brake
ROTOR REAR: BRAKING SYSTEM: SHIMANO SM-RT10, 180mm
HUB FRONT : WHEELS: SHIMANO HB-TC500-15-B, 32H, CL, 15x110mm, THRU Type AXLE
RIM FRONT: WHEELS: STARS J30D, Disc, 32H
TIRE FRONT: WHEELS: Schwalbe Smart Sam, KevlarGuard, 29x2.40"
HUB REAR: WHEELS: SHIMANO FH-TC500-HM-B, 32H, CL, 12X148mm, THRU Type AXLE
RIM REAR: WHEELS: STARS J30D, Disc, 32H
TIRE REAR: WHEELS: Schwalbe Smart Sam, KevlarGuard, 29x2.40"
SPOKES: WHEELS: SAPIM Leader, Stainless Black
NIPPLES: WHEELS: SAPIM, Brass
STEM: COCKPIT: ONE ICR, Alloy, 35mm, 0°
HANDLEBAR: COCKPIT: ONE Alloy, 20mm rise, 35mm
GRIPS LEFT: COCKPIT: ONE Sport Ergo, Lock-On
GRIPS RIGHT: COCKPIT: ONE Sport Ergo, Lock-On
SADDLE: PARTS: Selle Royal Vivo
SEATPOST: PARTS: ONE Sport, Alloy, 30.9mm
SEATPOST CLAMP: PARTS: ONE CC-617, 34.9mm, with Quick Release level, Black
Velikost: 16" (S)
Barva: Gloss Grey
Velikost: 18" (M)
Barva: Gloss Grey
Velikost: 22" (XL)
Barva: Gloss Grey
Velikost: 14" (XS)
Barva: Gloss Grey
Doplňkové parametry
| Kategorie: | MTB PÁNSKÁ |
|---|---|
| Barva: | Gloss Grey |
| BATTERY: | E- BIKE PARTS: BOSCH CompactTube, 400Wh |
| BRAKE FRONT: | BRAKING SYSTEM: SHIMANO MT200, hydraulic disc brake |
| BRAKE REAR: | BRAKING SYSTEM: SHIMANO MT200, hydraulic disc brake |
| CASSETTE: | DRIVETRAIN: SHIMANO CUES CS-LG400, 11-speed, 11-50T |
| CRANKSET: | DRIVETRAIN: ONE Race, Alloy |
| DISPLAY: | E- BIKE PARTS: BOSCH Kiox 300 |
| E-SYSTEM: | BASE INFO: BOSCH SX Performance, Battery CompactTube 400Wh, Smart System |
| EN norm: | ISO and EN norm: EN17406 Condition 2 For on and Off-Road riding and drops less than 15cm |
| FRAME: | FRAMESET: SU-E41-01, Alu 6061 T6, Touring Geometry, Smooth Welding, Bosch system ready, integrated battery, Inner Cable Routing |
| GRIPS LEFT: | COCKPIT: ONE Sport Ergo, Lock-On |
| GRIPS RIGHT: | COCKPIT: ONE Sport Ergo, Lock-On |
| HANDLEBAR: | COCKPIT: ONE Alloy, 20mm rise, 35mm |
| HEADSET: | FRAMESET: ACROS AZX-596R1, ICR, ZS56/28.6 - ZS56/40, BlockLock 120° |
| HUB FRONT: | WHEELS: SHIMANO HB-TC500-15-B, 32H, CL, 15x110mm, THRU Type AXLE |
| HUB REAR: | WHEELS: SHIMANO FH-TC500-HM-B, 32H, CL, 12X148mm, THRU Type AXLE |
| CHAIN: | DRIVETRAIN: SHIMANO CN-LG500 |
| CHAINRING: | DRIVETRAIN: ONE Race, 34T |
| CHARGER: | E- BIKE PARTS: BOSCH 2A |
| ISO norm: | ISO and EN norm: EN 15194 Standard for ‘Electronically Power Assisted Cycles’ (EPAC) |
| LOAD CAPACITY: | ISO and EN norm: 150 Kg |
| MAX. TORQUE: | BASE INFO: 60Nm / 400% |
| Motor: | E- BIKE PARTS: BOSCH Performance SX, 60Nm |
| NIPPLES: | WHEELS: SAPIM, Brass |
| REAR AXLE: | FRAMESET: SB02, TA12x171.5, M12xP1.0x14.5mm, Black |
| REAR DERAILLEUR: | DRIVETRAIN: SHIMANO CUES RD-U6000, Shadow Plus Design |
| RIM FRONT: | WHEELS: STARS J30D, Disc, 32H |
| RIM REAR: | WHEELS: STARS J30D, Disc, 32H |
| ROTOR FRONT: | BRAKING SYSTEM: SHIMANO SM-RT10, 180mm |
| ROTOR REAR: | BRAKING SYSTEM: SHIMANO SM-RT10, 180mm |
| SADDLE: | PARTS: Selle Royal Vivo |
| SEATPOST: | PARTS: ONE Sport, Alloy, 30.9mm |
| SEATPOST CLAMP: | PARTS: ONE CC-617, 34.9mm, with Quick Release level, Black |
| SHIFTERS RIGHT: | DRIVETRAIN: SHIMANO CUES SL-U6000-11R, RAPIDFIRE Plus, 11-speed |
| SPOKES: | WHEELS: SAPIM Leader, Stainless Black |
| STEM: | COCKPIT: ONE ICR, Alloy, 35mm, 0° |
| SUPPORT UP TO SPEED: | BASE INFO: 25km/h |
| SUSPENSION FORK: | FRAMESET: RockShox Judy Silver TK, Tapered, SoloAir, 15x110mm axle, 100mm travel |
| TIRE FRONT: | WHEELS: Schwalbe Smart Sam, KevlarGuard, 29x2.40" |
| TIRE REAR: | WHEELS: Schwalbe Smart Sam, KevlarGuard, 29x2.40" |
| Velikost: | 18" (M), 16" (S), 20" (L), 22" (XL), 14" (XS) |
| WEIGHT: | BASE INFO: 20.25 kg |
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
Přidat komentář
