iBLOX 6.5 MS - Gloss Grey
Kód: 8592842208192
89 990 Kč
89 990 Kč
Detailní popis produktu
The iBlox 6.5 Mid Step is a lightweight urban e-bike that blends sporty performance with sleek design and an easy step-through frame. It’s powered by the compact and efficient Bosch Performance Line SX motor with 60 Nm of torque, delivering a natural riding feel with electric assistance. The integrated CompactTube 400 battery with 400 Wh capacity ensures low weight and ample range for daily commuting and trips beyond the city. The lightweight aluminum frame is designed for maximum comfort and stability. Shimano XT/CUES drivetrain provides fast and smooth shifting, even in demanding conditions.Velikost: 15" (S)
Barva: Gloss GreyE-SYSTEM: BASE INFO: BOSCH SX Performance, Battery CompactTube 400Wh, Smart System
MAX. TORQUE: BASE INFO: 60Nm / 400%
SUPPORT UP TO SPEED: BASE INFO: 25km/h
WEIGHT: BASE INFO: 22.80 kg
ISO norm: ISO and EN norm: EN 15194 Standard for ‘Electronically Power Assisted Cycles’ (EPAC)
EN norm: ISO and EN norm: EN17406 Condition 2 For on and Off-Road riding and drops less than 15cm
LOAD CAPACITY: ISO and EN norm: 150 Kg
MOTOR: E- BIKE PARTS: BOSCH Performance SX, 60Nm
CHARGER: E- BIKE PARTS: BOSCH 2A
BATTERY: E- BIKE PARTS: BOSCH CompactTube, 400Wh
DISPLAY: E- BIKE PARTS: BOSCH Kiox 300
FRAME: FRAMESET: SU-E41-01, Alu 6061 T6, Touring Geometry, Smooth Welding, Bosch system ready, integrated battery, Inner Cable Routing
SUSPENSION FORK: FRAMESET: RockShox Judy Silver TK, Tapered, SoloAir, 15x110mm axle, 100mm travel
HEADSET: FRAMESET: ACROS AZF-604, ZS56/28.6 - ZS56/40, BlockLock 120°
REAR AXLE: FRAMESET: SB02, TA12x171.5, M12xP1.0x14.5mm, Black
SHIFTERS RIGHT: DRIVETRAIN: SHIMANO CUES SL-U6000-11R, RAPIDFIRE Plus, 11-speed
REAR DERAILLEUR: DRIVETRAIN: SHIMANO XT RD-M8130, Shadow Plus Design
CRANKSET: DRIVETRAIN: ONE Race, Alloy
CHAINRING: DRIVETRAIN: ONE Race, 38T, with Chain Guard
CASSETTE: DRIVETRAIN: SHIMANO CUES CS-LG400, 11-speed, 11-50T
CHAIN: DRIVETRAIN: SHIMANO CN-LG500
BRAKE FRONT: BRAKING SYSTEM: SHIMANO MT420, 4 piston, hydraulic disc brake
ROTOR FRONT: BRAKING SYSTEM: SHIMANO SM-RT30, 180mm
BRAKE REAR: BRAKING SYSTEM: SHIMANO MT420, 4 piston, hydraulic disc brake
ROTOR REAR: BRAKING SYSTEM: SHIMANO SM-RT30, 180mm
HUB FRONT : WHEELS: SHIMANO HB-TC500-15-B, 32H, CL, 15x110mm, THRU Type AXLE
RIM FRONT: WHEELS: STARS J30D, Disc, 32H
TIRE FRONT: WHEELS: Schwalbe G-One Allround Performance, 29x2.25
HUB REAR: WHEELS: SHIMANO FH-TC500-HM-B, 32H, CL, 12X148mm, THRU Type AXLE
RIM REAR: WHEELS: STARS J30D, Disc, 32H
TIRE REAR: WHEELS: Schwalbe G-One Allround Performance, 29x2.25
SPOKES: WHEELS: SAPIM Leader, Stainless Black
NIPPLES: WHEELS: SAPIM, Brass
STEM: COCKPIT: ONE ICR, Alloy, 31.8mm, Adjustable, with Light Holder
HANDLEBAR: COCKPIT: ONE Alloy, 30mm rise, 31.8mm
GRIPS LEFT: COCKPIT: ONE Sport Ergo, Lock-On
GRIPS RIGHT: COCKPIT: ONE Sport Ergo, Lock-On
SADDLE: PARTS: Selle Royal Vivo
SEATPOST: PARTS: ONE Sport, Alloy, 30.9mm
SEATPOST CLAMP: PARTS: ONE CC-617, 34.9mm, with Quick Release level, Black
PEDALS: PARTS: VP Components VP-836
FRONT LIGHT: CITY/ SUV SET: HERRMANS H-Black MR4 E, 120lm
REAR LIGHT: CITY/ SUV SET: spanninga Pling XDS
FENDER: CITY/ SUV SET: Alloy
CARRIER: CITY/ SUV SET: Atran Velo System
Velikost: 16" (M)
Barva: Gloss Grey
Velikost: 18" (L)
Barva: Gloss Grey
Doplňkové parametry
| Kategorie: | CROSS A CITY DÁMSKÁ |
|---|---|
| Barva: | Gloss Grey |
| BATTERY: | E- BIKE PARTS: BOSCH CompactTube, 400Wh |
| BRAKE FRONT: | BRAKING SYSTEM: SHIMANO MT420, 4 piston, hydraulic disc brake |
| BRAKE REAR: | BRAKING SYSTEM: SHIMANO MT420, 4 piston, hydraulic disc brake |
| CARRIER: | CITY/ SUV SET: Atran Velo System |
| CASSETTE: | DRIVETRAIN: SHIMANO CUES CS-LG400, 11-speed, 11-50T |
| CRANKSET: | DRIVETRAIN: ONE Race, Alloy |
| DISPLAY: | E- BIKE PARTS: BOSCH Kiox 300 |
| E-SYSTEM: | BASE INFO: BOSCH SX Performance, Battery CompactTube 400Wh, Smart System |
| EN norm: | ISO and EN norm: EN17406 Condition 2 For on and Off-Road riding and drops less than 15cm |
| FENDER: | CITY/ SUV SET: Alloy |
| FRAME: | FRAMESET: SU-E41-01, Alu 6061 T6, Touring Geometry, Smooth Welding, Bosch system ready, integrated battery, Inner Cable Routing |
| FRONT LIGHT: | CITY/ SUV SET: HERRMANS H-Black MR4 E, 120lm |
| GRIPS LEFT: | COCKPIT: ONE Sport Ergo, Lock-On |
| GRIPS RIGHT: | COCKPIT: ONE Sport Ergo, Lock-On |
| HANDLEBAR: | COCKPIT: ONE Alloy, 30mm rise, 31.8mm |
| HEADSET: | FRAMESET: ACROS AZF-604, ZS56/28.6 - ZS56/40, BlockLock 120° |
| HUB FRONT: | WHEELS: SHIMANO HB-TC500-15-B, 32H, CL, 15x110mm, THRU Type AXLE |
| HUB REAR: | WHEELS: SHIMANO FH-TC500-HM-B, 32H, CL, 12X148mm, THRU Type AXLE |
| CHAIN: | DRIVETRAIN: SHIMANO CN-LG500 |
| CHAINRING: | DRIVETRAIN: ONE Race, 38T, with Chain Guard |
| CHARGER: | E- BIKE PARTS: BOSCH 2A |
| ISO norm: | ISO and EN norm: EN 15194 Standard for ‘Electronically Power Assisted Cycles’ (EPAC) |
| LOAD CAPACITY: | ISO and EN norm: 150 Kg |
| MAX. TORQUE: | BASE INFO: 60Nm / 400% |
| Motor: | E- BIKE PARTS: BOSCH Performance SX, 60Nm |
| NIPPLES: | WHEELS: SAPIM, Brass |
| PEDALS: | PARTS: VP Components VP-836 |
| REAR AXLE: | FRAMESET: SB02, TA12x171.5, M12xP1.0x14.5mm, Black |
| REAR DERAILLEUR: | DRIVETRAIN: SHIMANO XT RD-M8130, Shadow Plus Design |
| REAR LIGHT: | CITY/ SUV SET: spanninga Pling XDS |
| RIM FRONT: | WHEELS: STARS J30D, Disc, 32H |
| RIM REAR: | WHEELS: STARS J30D, Disc, 32H |
| ROTOR FRONT: | BRAKING SYSTEM: SHIMANO SM-RT30, 180mm |
| ROTOR REAR: | BRAKING SYSTEM: SHIMANO SM-RT30, 180mm |
| SADDLE: | PARTS: Selle Royal Vivo |
| SEATPOST: | PARTS: ONE Sport, Alloy, 30.9mm |
| SEATPOST CLAMP: | PARTS: ONE CC-617, 34.9mm, with Quick Release level, Black |
| SHIFTERS RIGHT: | DRIVETRAIN: SHIMANO CUES SL-U6000-11R, RAPIDFIRE Plus, 11-speed |
| SPOKES: | WHEELS: SAPIM Leader, Stainless Black |
| STEM: | COCKPIT: ONE ICR, Alloy, 31.8mm, Adjustable, with Light Holder |
| SUPPORT UP TO SPEED: | BASE INFO: 25km/h |
| SUSPENSION FORK: | FRAMESET: RockShox Judy Silver TK, Tapered, SoloAir, 15x110mm axle, 100mm travel |
| TIRE FRONT: | WHEELS: Schwalbe G-One Allround Performance, 29x2.25 |
| TIRE REAR: | WHEELS: Schwalbe G-One Allround Performance, 29x2.25 |
| Velikost: | 18" (L), 16" (M), 15" (S) |
| WEIGHT: | BASE INFO: 22.80 kg |
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
Přidat komentář
