iBLOX 6.3 MS - Matte Black
Kód: 8592842208291
89 990 Kč
89 990 Kč
Detailní popis produktu
The iBlox 6.3 Mid Step is a lightweight urban e-bike designed for daily commutes and longer trips, now with an easier step-through design thanks to the lowered top tube. It is powered by the compact and efficient Bosch Performance Line SX motor with 60 Nm of torque, providing smooth pedal assistance. The integrated CompactTube 400 battery with a 400 Wh capacity ensures an optimal range while keeping the weight low. Its aluminum frame with modern geometry offers a comfortable ride both in the city and beyond. The precise Shimano CUES Rapidfire 9-speed shifting system allows for quick and effortless gear changes with a single finger.Velikost: 15" (S)
Barva: Matte BlackE-SYSTEM: BASE INFO: BOSCH SX Performance, Battery CompactTube 400Wh, Smart System
MAX. TORQUE: BASE INFO: 60Nm / 400%
SUPPORT UP TO SPEED: BASE INFO: 25km/h
WEIGHT: BASE INFO: 21.65 kg
ISO norm: ISO and EN norm: EN 15194 Standard for ‘Electronically Power Assisted Cycles’ (EPAC)
EN norm: ISO and EN norm: EN17406 Condition 2 For on and Off-Road riding and drops less than 15cm
LOAD CAPACITY: ISO and EN norm: 150 Kg
MOTOR: E- BIKE PARTS: BOSCH Performance SX, 60Nm
CHARGER: E- BIKE PARTS: BOSCH 2A
BATTERY: E- BIKE PARTS: BOSCH CompactTube, 400Wh
DISPLAY: E- BIKE PARTS: BOSCH Purion 200
FRAME: FRAMESET: SU-E41-01, Alu 6061 T6, Touring Geometry, Smooth Welding, Bosch system ready, integrated battery, Inner Cable Routing
SUSPENSION FORK: FRAMESET: HODAKA Monoshock, 1.5", 15x110mm axle, 45mm travel
HEADSET: FRAMESET: ACROS AZF-604, ZS56/28.6 - ZS56/40, BlockLock 120°
REAR AXLE: FRAMESET: SB02, TA12x171.5, M12xP1.0x14.5mm, Black
SHIFTERS RIGHT: DRIVETRAIN: SHIMANO CUES SL-U4000-9R, RAPIDFIRE Plus, 9-speed
REAR DERAILLEUR: DRIVETRAIN: SHIMANO CUES RD-U4000, Shadow Design
CRANKSET: DRIVETRAIN: ONE Race, Alloy
CHAINRING: DRIVETRAIN: ONE Race, 38T, with Chain Guard
CASSETTE: DRIVETRAIN: SHIMANO CUES CS-LG300, 9-speed, 11-46T
CHAIN: DRIVETRAIN: SHIMANO CN-LG500
BRAKE FRONT: BRAKING SYSTEM: SHIMANO MT200, hydraulic disc brake
ROTOR FRONT: BRAKING SYSTEM: SHIMANO SM-RT10, 180mm
BRAKE REAR: BRAKING SYSTEM: SHIMANO MT200, hydraulic disc brake
ROTOR REAR: BRAKING SYSTEM: SHIMANO SM-RT10, 180mm
HUB FRONT : WHEELS: SHIMANO HB-TC500-15-B, 32H, CL, 15x110mm, THRU Type AXLE
RIM FRONT: WHEELS: STARS J30D, Disc, 32H
TIRE FRONT: WHEELS: Schwalbe G-One Allround Performance, 29x2.25
HUB REAR: WHEELS: SHIMANO FH-TC500-HM-B, 32H, CL, 12X148mm, THRU Type AXLE
RIM REAR: WHEELS: STARS J30D, Disc, 32H
TIRE REAR: WHEELS: Schwalbe G-One Allround Performance, 29x2.25
SPOKES: WHEELS: SAPIM Galvanized Black
NIPPLES: WHEELS: SAPIM, Brass
STEM: COCKPIT: ONE ICR, Alloy, 31.8mm, Adjustable, with Light Holder
HANDLEBAR: COCKPIT: ONE Alloy, 30mm rise, 31.8mm
GRIPS LEFT: COCKPIT: ONE Sport Ergo, Lock-On
GRIPS RIGHT: COCKPIT: ONE Sport Ergo, Lock-On
SADDLE: PARTS: Selle Royal Vivo
SEATPOST: PARTS: ONE Sport, Alloy, 30.9mm
SEATPOST CLAMP: PARTS: ONE CC-617, 34.9mm, with Quick Release level, Black
PEDALS: PARTS: VP Components VP-836
FRONT LIGHT: CITY/ SUV SET: HERRMANS H-Black MR4 E, 120lm
REAR LIGHT: CITY/ SUV SET: spanninga Pling XDS
FENDER: CITY/ SUV SET: Alloy
CARRIER: CITY/ SUV SET: Atran Velo System
Velikost: 18" (L)
Barva: Matte Black
Velikost: 16" (M)
Barva: Matte Black
Doplňkové parametry
| Kategorie: | CROSS A CITY DÁMSKÁ |
|---|---|
| Barva: | Matte Black |
| BATTERY: | E- BIKE PARTS: BOSCH CompactTube, 400Wh |
| BRAKE FRONT: | BRAKING SYSTEM: SHIMANO MT200, hydraulic disc brake |
| BRAKE REAR: | BRAKING SYSTEM: SHIMANO MT200, hydraulic disc brake |
| CARRIER: | CITY/ SUV SET: Atran Velo System |
| CASSETTE: | DRIVETRAIN: SHIMANO CUES CS-LG300, 9-speed, 11-46T |
| CRANKSET: | DRIVETRAIN: ONE Race, Alloy |
| DISPLAY: | E- BIKE PARTS: BOSCH Purion 200 |
| E-SYSTEM: | BASE INFO: BOSCH SX Performance, Battery CompactTube 400Wh, Smart System |
| EN norm: | ISO and EN norm: EN17406 Condition 2 For on and Off-Road riding and drops less than 15cm |
| FENDER: | CITY/ SUV SET: Alloy |
| FRAME: | FRAMESET: SU-E41-01, Alu 6061 T6, Touring Geometry, Smooth Welding, Bosch system ready, integrated battery, Inner Cable Routing |
| FRONT LIGHT: | CITY/ SUV SET: HERRMANS H-Black MR4 E, 120lm |
| GRIPS LEFT: | COCKPIT: ONE Sport Ergo, Lock-On |
| GRIPS RIGHT: | COCKPIT: ONE Sport Ergo, Lock-On |
| HANDLEBAR: | COCKPIT: ONE Alloy, 30mm rise, 31.8mm |
| HEADSET: | FRAMESET: ACROS AZF-604, ZS56/28.6 - ZS56/40, BlockLock 120° |
| HUB FRONT: | WHEELS: SHIMANO HB-TC500-15-B, 32H, CL, 15x110mm, THRU Type AXLE |
| HUB REAR: | WHEELS: SHIMANO FH-TC500-HM-B, 32H, CL, 12X148mm, THRU Type AXLE |
| CHAIN: | DRIVETRAIN: SHIMANO CN-LG500 |
| CHAINRING: | DRIVETRAIN: ONE Race, 38T, with Chain Guard |
| CHARGER: | E- BIKE PARTS: BOSCH 2A |
| ISO norm: | ISO and EN norm: EN 15194 Standard for ‘Electronically Power Assisted Cycles’ (EPAC) |
| LOAD CAPACITY: | ISO and EN norm: 150 Kg |
| MAX. TORQUE: | BASE INFO: 60Nm / 400% |
| Motor: | E- BIKE PARTS: BOSCH Performance SX, 60Nm |
| NIPPLES: | WHEELS: SAPIM, Brass |
| PEDALS: | PARTS: VP Components VP-836 |
| REAR AXLE: | FRAMESET: SB02, TA12x171.5, M12xP1.0x14.5mm, Black |
| REAR DERAILLEUR: | DRIVETRAIN: SHIMANO CUES RD-U4000, Shadow Design |
| REAR LIGHT: | CITY/ SUV SET: spanninga Pling XDS |
| RIM FRONT: | WHEELS: STARS J30D, Disc, 32H |
| RIM REAR: | WHEELS: STARS J30D, Disc, 32H |
| ROTOR FRONT: | BRAKING SYSTEM: SHIMANO SM-RT10, 180mm |
| ROTOR REAR: | BRAKING SYSTEM: SHIMANO SM-RT10, 180mm |
| SADDLE: | PARTS: Selle Royal Vivo |
| SEATPOST: | PARTS: ONE Sport, Alloy, 30.9mm |
| SEATPOST CLAMP: | PARTS: ONE CC-617, 34.9mm, with Quick Release level, Black |
| SHIFTERS RIGHT: | DRIVETRAIN: SHIMANO CUES SL-U4000-9R, RAPIDFIRE Plus, 9-speed |
| SPOKES: | WHEELS: SAPIM Galvanized Black |
| STEM: | COCKPIT: ONE ICR, Alloy, 31.8mm, Adjustable, with Light Holder |
| SUPPORT UP TO SPEED: | BASE INFO: 25km/h |
| SUSPENSION FORK: | FRAMESET: HODAKA Monoshock, 1.5", 15x110mm axle, 45mm travel |
| TIRE FRONT: | WHEELS: Schwalbe G-One Allround Performance, 29x2.25 |
| TIRE REAR: | WHEELS: Schwalbe G-One Allround Performance, 29x2.25 |
| Velikost: | 18" (L), 16" (M), 15" (S) |
| WEIGHT: | BASE INFO: 21.65 kg |
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
Přidat komentář
