GA 9.1 - Matte Dust
Kód: 8592842221191Detailní popis produktu
The Superior GA 9.1 is a gravel adventure bike designed for long journeys, everyday exploration and multi-day trips with gear. Its all-new GA carbon frame with a comfortable and stable geometry delivers a calm ride feel, high comfort and confidence even when fully loaded. Wide tires, a reliable Shimano CUES drivetrain and extensive mounting options make the GA 9.1 an ideal choice for riders looking for a truly versatile adventure gravel bike.Velikost: XL
Barva: Matte DustWEIGHT: BASE INFO: 10.45 kg
ISO norm: ISO and EN norm: ISO 4210-2 Road Racing bicycles
EN norm: ISO and EN norm: EN17406 Condition 2 For on and Off-Road riding and drops less than 15cm
LOAD CAPACITY: ISO and EN norm: 120 Kg
FRAME: FRAMESET: PD-FB-65E, Carbon Mid Modulus, BSA 68, Flat Mount 160, 12x142, UDH, ACROS headset, SP 27,2, Cable roating thru headset
FORK: FRAMESET: GA Carbon Fork
BOTTOM BRACKET: FRAMESET: SHIMANO, Cartridge Bearing
HEADSET: FRAMESET: ACROS AIX-318R1, ICR, OD56, IS52/28.6 - 40IPS
SHIFTERS LEFT: DRIVETRAIN: SHIMANO CUES ST-U6030, 2-speed
SHIFTERS RIGHT: DRIVETRAIN: SHIMANO CUES U6030, 11-speed
FRONT DERAILLEUR : DRIVETRAIN: SHIMANO CUES FD-U6030, Brazed-On Type
REAR DERAILLEUR: DRIVETRAIN: SHIMANO CUES RD-U6040, Shadow Design
CRANKSET: DRIVETRAIN: SHIMANO CUES FC-U6030-2, 46-32T
CASSETTE: DRIVETRAIN: SHIMANO CUES CS-RS400, 11 speed, 11-36T
CHAIN: DRIVETRAIN: KMC eGLIDE, LinkGlide
BRAKE FRONT: BRAKING SYSTEM: SHIMANO CUES U6030, hydraulic disc brake
ROTOR FRONT: BRAKING SYSTEM: SHIMANO SM-RT54, 160mm
BRAKE REAR: BRAKING SYSTEM: SHIMANO CUES U6030, hydraulic disc brake
ROTOR REAR: BRAKING SYSTEM: SHIMANO SM-RT54, 160mm
HUB FRONT : WHEELS: SHIMANO HB-RS470, 28H, CL, 12x100mm, THRU Type AXLE
RIM FRONT: WHEELS: STARS J25D, Disc, Alloy, Tubeless, 28H
TIRE FRONT: WHEELS: Schwalbe G-One Comp Active Line, K-Guard, 45-622, Green Compound, 50EPI
HUB REAR: WHEELS: SHIMANO FH-RS470, 28H, CL, 12x142mm, THRU Type AXLE
RIM REAR: WHEELS: STARS J25D, Disc, Alloy, Tubeless, 28H
TIRE REAR: WHEELS: Schwalbe G-One Comp Active Line, K-Guard, 45-622, Green Compound, 50EPI
SPOKES: WHEELS: SAPIM Race, Stainless Black
NIPPLES: WHEELS: SAPIM, Brass
STEM: COCKPIT: ONE, Alloy, 31,8mm, +6°
HANDLEBAR: COCKPIT: ONE Alloy, Allroad Swift, Drop 129mm, Reach 65mm, Flare 8°
GRIPS LEFT: COCKPIT: ONE Handlebar Tape
SADDLE: PARTS: Selle Royal SRX, 148mm
SEATPOST: PARTS: ONE Race, Alloy, 27.2mm
SEATPOST CLAMP: PARTS: ONE CC-080A, 31.8mm, Black
Velikost: S
Barva: Matte Dust
Velikost: M
Barva: Matte Dust
Velikost: L
Barva: Matte Dust
Doplňkové parametry
| Kategorie: | GRAVEL A CYKLOKROS |
|---|---|
| Barva: | Matte Dust |
| BOTTOM BRACKET: | FRAMESET: SHIMANO, Cartridge Bearing |
| BRAKE FRONT: | BRAKING SYSTEM: SHIMANO CUES U6030, hydraulic disc brake |
| BRAKE REAR: | BRAKING SYSTEM: SHIMANO CUES U6030, hydraulic disc brake |
| CASSETTE: | DRIVETRAIN: SHIMANO CUES CS-RS400, 11 speed, 11-36T |
| CRANKSET: | DRIVETRAIN: SHIMANO CUES FC-U6030-2, 46-32T |
| EN norm: | ISO and EN norm: EN17406 Condition 2 For on and Off-Road riding and drops less than 15cm |
| FORK: | FRAMESET: GA Carbon Fork |
| FRAME: | FRAMESET: PD-FB-65E, Carbon Mid Modulus, BSA 68, Flat Mount 160, 12x142, UDH, ACROS headset, SP 27,2, Cable roating thru headset |
| FRONT DERAILLEUR: | DRIVETRAIN: SHIMANO CUES FD-U6030, Brazed-On Type |
| GRIPS LEFT: | COCKPIT: ONE Handlebar Tape |
| HANDLEBAR: | COCKPIT: ONE Alloy, Allroad Swift, Drop 129mm, Reach 65mm, Flare 8° |
| HEADSET: | FRAMESET: ACROS AIX-318R1, ICR, OD56, IS52/28.6 - 40IPS |
| HUB FRONT: | WHEELS: SHIMANO HB-RS470, 28H, CL, 12x100mm, THRU Type AXLE |
| HUB REAR: | WHEELS: SHIMANO FH-RS470, 28H, CL, 12x142mm, THRU Type AXLE |
| CHAIN: | DRIVETRAIN: KMC eGLIDE, LinkGlide |
| ISO norm: | ISO and EN norm: ISO 4210-2 Road Racing bicycles |
| LOAD CAPACITY: | ISO and EN norm: 120 Kg |
| NIPPLES: | WHEELS: SAPIM, Brass |
| REAR DERAILLEUR: | DRIVETRAIN: SHIMANO CUES RD-U6040, Shadow Design |
| RIM FRONT: | WHEELS: STARS J25D, Disc, Alloy, Tubeless, 28H |
| RIM REAR: | WHEELS: STARS J25D, Disc, Alloy, Tubeless, 28H |
| ROTOR FRONT: | BRAKING SYSTEM: SHIMANO SM-RT54, 160mm |
| ROTOR REAR: | BRAKING SYSTEM: SHIMANO SM-RT54, 160mm |
| SADDLE: | PARTS: Selle Royal SRX, 148mm |
| SEATPOST: | PARTS: ONE Race, Alloy, 27.2mm |
| SEATPOST CLAMP: | PARTS: ONE CC-080A, 31.8mm, Black |
| SHIFTERS LEFT: | DRIVETRAIN: SHIMANO CUES ST-U6030, 2-speed |
| SHIFTERS RIGHT: | DRIVETRAIN: SHIMANO CUES U6030, 11-speed |
| SPOKES: | WHEELS: SAPIM Race, Stainless Black |
| STEM: | COCKPIT: ONE, Alloy, 31,8mm, +6° |
| TIRE FRONT: | WHEELS: Schwalbe G-One Comp Active Line, K-Guard, 45-622, Green Compound, 50EPI |
| TIRE REAR: | WHEELS: Schwalbe G-One Comp Active Line, K-Guard, 45-622, Green Compound, 50EPI |
| Velikost: | S, M, L, XL |
| WEIGHT: | BASE INFO: 10.45 kg |
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
Přidat komentář
