eXP 6.3 - Gloss Grey / Red
Kód: 8592842207553
84 990 Kč
84 990 Kč
84 990 Kč
Detailní popis produktu
The eXP 6.3 is a high-performance e-MTB featuring the latest Bosch Performance Line PX motor with 90 Nm of torque and a range of up to 140 km. The lightweight motor offers smooth assistance even at high cadence, ensuring a natural ride feel. A SR Suntour XCR32 fork with 120 mm travel and a thru-axle provides excellent control on rough terrain. The reliable Shimano CUES drivetrain delivers fast and precise shifting, even in demanding conditions.Velikost: 15,5" (S)
Barva: Gloss Grey / RedE-SYSTEM: BASE INFO: BOSCH PX Performance, Battery PowerTube 600Wh, Smart System
DISTANCE: BASE INFO: 150km
MAX. TORQUE: BASE INFO: 90Nm / 400%
SUPPORT UP TO SPEED: BASE INFO: 25km/h
WEIGHT: BASE INFO: 24.35 kg
ISO norm: ISO and EN norm: EN 15194 Standard for ‘Electronically Power Assisted Cycles’ (EPAC)
EN norm: ISO and EN norm: EN17406 Condition 3 For rough Off-Road riding and jumps less than 60cm
LOAD CAPACITY: ISO and EN norm: 150 Kg
MOTOR: E- BIKE PARTS: BOSCH Performance PX, 90Nm, 2-bolt, BES3, generation 5
CHARGER: E- BIKE PARTS: BOSCH 2A
BATTERY: E- BIKE PARTS: BOSCH PowerTube, 600Wh
DISPLAY: E- BIKE PARTS: BOSCH Mini Remote
FRAME: FRAMESET: SU-E40-01, Alu X6 Ultralite, Advanced eMTB Geometry, Integrated battery, SR dropout, Boost 12x148 mm, Inner cable routing, Dropper seat post ready
SUSPENSION FORK: FRAMESET: SR Suntour XCR32, Tapered, 15x110mm axle, 120mm travel
HEADSET: FRAMESET: ACROS AZX-596R1, ICR, ZS56/28.6 - ZS56/40, BlockLock 120°
REAR AXLE: FRAMESET: SB02, TA12x171.5, M12xP1.0x14.5mm, Black
SHIFTERS RIGHT: DRIVETRAIN: SHIMANO CUES SL-U4000-9R, RAPIDFIRE Plus, 9-speed
REAR DERAILLEUR: DRIVETRAIN: SHIMANO CUES RD-U4000, Shadow Design
CRANKSET: DRIVETRAIN: ONE Race, Alloy
CHAINRING: DRIVETRAIN: ONE Race, 34T
CASSETTE: DRIVETRAIN: SHIMANO CUES CS-LG300, 9-speed, 11-46T
CHAIN: DRIVETRAIN: SHIMANO CN-LG500
BRAKE FRONT: BRAKING SYSTEM: SHIMANO MT200, hydraulic disc brake
ROTOR FRONT: BRAKING SYSTEM: SHIMANO SM-RT10, 180mm
BRAKE REAR: BRAKING SYSTEM: SHIMANO MT200, hydraulic disc brake
ROTOR REAR: BRAKING SYSTEM: SHIMANO SM-RT10, 180mm
HUB FRONT : WHEELS: SHIMANO HB-TC500-15-B, 32H, CL, 15x110mm, THRU Type AXLE
RIM FRONT: WHEELS: STARS J30D, Disc, Tubeless, 32H
TIRE FRONT: WHEELS: Schwalbe Hurricane Performance, 29x2.25, ADDIX
HUB REAR: WHEELS: SHIMANO FH-TC500-HM-B, 32H, CL, 12X148mm, THRU Type AXLE
RIM REAR: WHEELS: STARS J30D, Disc, Tubeless, 32H
TIRE REAR: WHEELS: Schwalbe Hurricane Performance, 29x2.25, ADDIX
SPOKES: WHEELS: SAPIM Galvanized Black
NIPPLES: WHEELS: SAPIM, Brass
STEM: COCKPIT: ONE ICR, Alloy, 35mm, 0°
HANDLEBAR: COCKPIT: ONE Alloy, 20mm rise, 35mm
GRIPS LEFT: COCKPIT: ONE Sport Ergo, Lock-On
GRIPS RIGHT: COCKPIT: ONE Sport Ergo, Lock-On
SADDLE: PARTS: Selle Royal Vivo
SEATPOST: PARTS: ONE Race, Alloy, 30.9mm
SEATPOST CLAMP: PARTS: ONE CC-617, 34.9mm, with Quick Release level, Black
Velikost: 19" (L)
Barva: Gloss Grey / Red
Velikost: 17,5" (M)
Barva: Gloss Grey / Red
Velikost: 21" (XL)
Barva: Gloss Grey / Red
Doplňkové parametry
| Kategorie: | MTB PÁNSKÁ |
|---|---|
| Barva: | Gloss Grey / Red |
| BATTERY: | E- BIKE PARTS: BOSCH PowerTube, 600Wh |
| BRAKE FRONT: | BRAKING SYSTEM: SHIMANO MT200, hydraulic disc brake |
| BRAKE REAR: | BRAKING SYSTEM: SHIMANO MT200, hydraulic disc brake |
| CASSETTE: | DRIVETRAIN: SHIMANO CUES CS-LG300, 9-speed, 11-46T |
| CRANKSET: | DRIVETRAIN: ONE Race, Alloy |
| DISPLAY: | E- BIKE PARTS: BOSCH Mini Remote |
| DISTANCE: | BASE INFO: 150km |
| E-SYSTEM: | BASE INFO: BOSCH PX Performance, Battery PowerTube 600Wh, Smart System |
| EN norm: | ISO and EN norm: EN17406 Condition 3 For rough Off-Road riding and jumps less than 60cm |
| FRAME: | FRAMESET: SU-E40-01, Alu X6 Ultralite, Advanced eMTB Geometry, Integrated battery, SR dropout, Boost 12x148 mm, Inner cable rout |
| GRIPS LEFT: | COCKPIT: ONE Sport Ergo, Lock-On |
| GRIPS RIGHT: | COCKPIT: ONE Sport Ergo, Lock-On |
| HANDLEBAR: | COCKPIT: ONE Alloy, 20mm rise, 35mm |
| HEADSET: | FRAMESET: ACROS AZX-596R1, ICR, ZS56/28.6 - ZS56/40, BlockLock 120° |
| HUB FRONT: | WHEELS: SHIMANO HB-TC500-15-B, 32H, CL, 15x110mm, THRU Type AXLE |
| HUB REAR: | WHEELS: SHIMANO FH-TC500-HM-B, 32H, CL, 12X148mm, THRU Type AXLE |
| CHAIN: | DRIVETRAIN: SHIMANO CN-LG500 |
| CHAINRING: | DRIVETRAIN: ONE Race, 34T |
| CHARGER: | E- BIKE PARTS: BOSCH 2A |
| ISO norm: | ISO and EN norm: EN 15194 Standard for ‘Electronically Power Assisted Cycles’ (EPAC) |
| LOAD CAPACITY: | ISO and EN norm: 150 Kg |
| MAX. TORQUE: | BASE INFO: 90Nm / 400% |
| Motor: | E- BIKE PARTS: BOSCH Performance PX, 90Nm, 2-bolt, BES3, generation 5 |
| NIPPLES: | WHEELS: SAPIM, Brass |
| REAR AXLE: | FRAMESET: SB02, TA12x171.5, M12xP1.0x14.5mm, Black |
| REAR DERAILLEUR: | DRIVETRAIN: SHIMANO CUES RD-U4000, Shadow Design |
| RIM FRONT: | WHEELS: STARS J30D, Disc, Tubeless, 32H |
| RIM REAR: | WHEELS: STARS J30D, Disc, Tubeless, 32H |
| ROTOR FRONT: | BRAKING SYSTEM: SHIMANO SM-RT10, 180mm |
| ROTOR REAR: | BRAKING SYSTEM: SHIMANO SM-RT10, 180mm |
| SADDLE: | PARTS: Selle Royal Vivo |
| SEATPOST: | PARTS: ONE Race, Alloy, 30.9mm |
| SEATPOST CLAMP: | PARTS: ONE CC-617, 34.9mm, with Quick Release level, Black |
| SHIFTERS RIGHT: | DRIVETRAIN: SHIMANO CUES SL-U4000-9R, RAPIDFIRE Plus, 9-speed |
| SPOKES: | WHEELS: SAPIM Galvanized Black |
| STEM: | COCKPIT: ONE ICR, Alloy, 35mm, 0° |
| SUPPORT UP TO SPEED: | BASE INFO: 25km/h |
| SUSPENSION FORK: | FRAMESET: SR Suntour XCR32, Tapered, 15x110mm axle, 120mm travel |
| TIRE FRONT: | WHEELS: Schwalbe Hurricane Performance, 29x2.25, ADDIX |
| TIRE REAR: | WHEELS: Schwalbe Hurricane Performance, 29x2.25, ADDIX |
| Velikost: | 19" (L), 21" (XL), 15,5" (S), 17,5" (M) |
| WEIGHT: | BASE INFO: 24.35 kg |
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
Přidat komentář
