eWAY 5.9 - Gloss Dust Grey
Kód: 8592842217835
74 990 Kč
74 990 Kč
74 990 Kč
Detailní popis produktu
New low step unisex model of tourist electric bike with Bosch Active Line Plus drive unit, fully integrated battery and a range of up to 120 km. You will appreciate the low step frame of the new model when moving around the city, when you often need to dismount or during touring trips, where a comfortable upright position is the main advantage.The seven-speed shifting in the Shimano Nexus hub is virtually maintenance-free. You can adjust the comfortable upright position with the adjustable stem. The bike is fully equipped for riding in the city, on cycle paths and paved roads in nature. You will also appreciate the full equipment for the city: mudguards, lights, AXA lock and stand.Velikost: 460mm (S)
Barva: Gloss Dust GreyE-SYSTEM: BASE INFO: BOSCH ACTIVE LINE; Battery PowerTube 500Wh
DISTANCE: BASE INFO: 120km
MAX. TORQUE: BASE INFO: 40Nm / 340%
SUPPORT UP TO SPEED: BASE INFO: 25km/h
WEIGHT: BASE INFO: 29.05 kg
ISO norm: ISO and EN norm: EN 15194 Standard for ‘Electronically Power Assisted Cycles’ (EPAC)
EN norm: ISO and EN norm: EN17406 Condition 1 Bicycles and EPAC used on regular paved surfaces. Tires intended to maintain grountd contact (City and Urban bikes)
LOAD CAPACITY: ISO and EN norm: 150 Kg
MOTOR: E- BIKE PARTS: BOSCH Active Line, BES3, 40Nm
CHARGER: E- BIKE PARTS: BOSCH 2A
BATTERY: E- BIKE PARTS: BOSCH PowerTube, 500Wh
DISPLAY: E- BIKE PARTS: BOSCH Purion 200
FRAME: FRAMESET: Alu 6061 T6, Touring Geometry, Smooth Welding, Bosch system ready, integrated battery, Inner Cable Routing
FORK: FRAMESET: Hi-ten, Ahead 1-1/8", Disc Brake
HEADSET: FRAMESET: ONE PT-1866A-078-2 1-1/8“, ID52, Integrated
SHIFTERS RIGHT: DRIVETRAIN: SHIMANO NEXUS SL-C3000-7 RevoShift, 7-speed
CRANKSET: DRIVETRAIN: ONE Sport, Alloy
CHAINRING: DRIVETRAIN: ONE, 38T
CASSETTE: DRIVETRAIN: KMC, Sprocket, 18T
CHAIN: DRIVETRAIN: KMC Z1eHX
BRAKE FRONT: BRAKING SYSTEM: SHIMANO MT200, hydraulic disc brake
ROTOR FRONT: BRAKING SYSTEM: SHIMANO SM-RT30, 160mm
BRAKE REAR: BRAKING SYSTEM: SHIMANO MT200, hydraulic disc brake
ROTOR REAR: BRAKING SYSTEM: SHIMANO SM-RT30, 160mm
HUB FRONT : WHEELS: ONE, 36H, Disc, 3/8“x100x140mm, Nut Type
RIM FRONT: WHEELS: STARS J25D, Disc, Alloy, 36H
TIRE FRONT: WHEELS: SCALATO MONDANO, 50-622, Reflective Tape
HUB REAR: WHEELS: SHIMANO NEXUS SG-C3001-7D, 36H, CL, 135x187mm
RIM REAR: WHEELS: STARS J25D, Disc, Alloy, 36H
TIRE REAR: WHEELS: SCALATO MONDANO, 50-622, Reflective Tape
SPOKES: WHEELS: SAPIM Leader, Stainless Black
NIPPLES: WHEELS: SAPIM, Brass
STEM: COCKPIT: ONE, Alloy, 31.8mm, Adjustable
HANDLEBAR: COCKPIT: ONE Alloy, 38mm rise, 31.8mm
GRIPS LEFT: COCKPIT: HERRMANS Altro, ergonomic
GRIPS RIGHT: COCKPIT: HERRMANS Altro, ergonomic
SADDLE: PARTS: Selle Royal Explora
SEATPOST: PARTS: ONE Sport, Alloy, 30.9mm
SEATPOST CLAMP: PARTS: ONE FR-E04_01, 34.9mm, Black
PEDALS: PARTS: Marwi SP-823
FRONT LIGHT: CITY/ SUV SET: Spanninga Axendo, 30 lux
REAR LIGHT: CITY/ SUV SET: Spanninga Pling XE
FENDER: CITY/ SUV SET: Steel
CARRIER: CITY/ SUV SET: Alloy Carrier with MIK system
FRAME LOCK: CITY/ SUV SET: Frame Lock
Velikost: 580mm (XL)
Barva: Gloss Dust Grey
Velikost: 540mm (L)
Barva: Gloss Dust Grey
Velikost: 500mm (M)
Barva: Gloss Dust Grey
Doplňkové parametry
| Kategorie: | CROSS A CITY PÁNSKÁ |
|---|---|
| Barva: | Gloss Dust Grey |
| BATTERY: | E- BIKE PARTS: BOSCH PowerTube, 500Wh |
| BRAKE FRONT: | BRAKING SYSTEM: SHIMANO MT200, hydraulic disc brake |
| BRAKE REAR: | BRAKING SYSTEM: SHIMANO MT200, hydraulic disc brake |
| CARRIER: | CITY/ SUV SET: Alloy Carrier with MIK system |
| CASSETTE: | DRIVETRAIN: KMC, Sprocket, 18T |
| CRANKSET: | DRIVETRAIN: ONE Sport, Alloy |
| DISPLAY: | E- BIKE PARTS: BOSCH Purion 200 |
| DISTANCE: | BASE INFO: 120km |
| E-SYSTEM: | BASE INFO: BOSCH ACTIVE LINE; Battery PowerTube 500Wh |
| EN norm: | ISO and EN norm: EN17406 Condition 1 Bicycles and EPAC used on regular paved surfaces. Tires intended to maintain grountd contac |
| FENDER: | CITY/ SUV SET: Steel |
| FORK: | FRAMESET: Hi-ten, Ahead 1-1/8", Disc Brake |
| FRAME: | FRAMESET: Alu 6061 T6, Touring Geometry, Smooth Welding, Bosch system ready, integrated battery, Inner Cable Routing |
| FRAME LOCK: | CITY/ SUV SET: Frame Lock |
| FRONT LIGHT: | CITY/ SUV SET: Spanninga Axendo, 30 lux |
| GRIPS LEFT: | COCKPIT: HERRMANS Altro, ergonomic |
| GRIPS RIGHT: | COCKPIT: HERRMANS Altro, ergonomic |
| HANDLEBAR: | COCKPIT: ONE Alloy, 38mm rise, 31.8mm |
| HEADSET: | FRAMESET: ONE PT-1866A-078-2 1-1/8“, ID52, Integrated |
| HUB FRONT: | WHEELS: ONE, 36H, Disc, 3/8“x100x140mm, Nut Type |
| HUB REAR: | WHEELS: SHIMANO NEXUS SG-C3001-7D, 36H, CL, 135x187mm |
| CHAIN: | DRIVETRAIN: KMC Z1eHX |
| CHAINRING: | DRIVETRAIN: ONE, 38T |
| CHARGER: | E- BIKE PARTS: BOSCH 2A |
| ISO norm: | ISO and EN norm: EN 15194 Standard for ‘Electronically Power Assisted Cycles’ (EPAC) |
| LOAD CAPACITY: | ISO and EN norm: 150 Kg |
| MAX. TORQUE: | BASE INFO: 40Nm / 340% |
| Motor: | E- BIKE PARTS: BOSCH Active Line, BES3, 40Nm |
| NIPPLES: | WHEELS: SAPIM, Brass |
| PEDALS: | PARTS: Marwi SP-823 |
| REAR LIGHT: | CITY/ SUV SET: Spanninga Pling XE |
| RIM FRONT: | WHEELS: STARS J25D, Disc, Alloy, 36H |
| RIM REAR: | WHEELS: STARS J25D, Disc, Alloy, 36H |
| ROTOR FRONT: | BRAKING SYSTEM: SHIMANO SM-RT30, 160mm |
| ROTOR REAR: | BRAKING SYSTEM: SHIMANO SM-RT30, 160mm |
| SADDLE: | PARTS: Selle Royal Explora |
| SEATPOST: | PARTS: ONE Sport, Alloy, 30.9mm |
| SEATPOST CLAMP: | PARTS: ONE FR-E04_01, 34.9mm, Black |
| SHIFTERS RIGHT: | DRIVETRAIN: SHIMANO NEXUS SL-C3000-7 RevoShift, 7-speed |
| SPOKES: | WHEELS: SAPIM Leader, Stainless Black |
| STEM: | COCKPIT: ONE, Alloy, 31.8mm, Adjustable |
| SUPPORT UP TO SPEED: | BASE INFO: 25km/h |
| TIRE FRONT: | WHEELS: SCALATO MONDANO, 50-622, Reflective Tape |
| TIRE REAR: | WHEELS: SCALATO MONDANO, 50-622, Reflective Tape |
| Velikost: | 580mm (XL), 540mm (L), 500mm (M), 460mm (S) |
| WEIGHT: | BASE INFO: 29.05 kg |
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
Přidat komentář
