SUPERIOR XR 6.3 GR - Brush Alu
Kód: 8592842215701
41 990 Kč
Velikost: 530mm (L)
Na dotaz
| 8592842215688
EAN: 8592842215688
41 990 Kč
41 990 Kč
Detailní popis produktu
The Superior XR 6.3 GR is a versatile aluminium gravel bike built for riders who want comfort, stability and modern design in one package. The new X-Road Ultralite frame with internal cable routing and a full-carbon fork delivers confident handling on both tarmac and light gravel. With a reliable Shimano CUES 1×11 drivetrain and multiple mounting points, the XR 6.3 GR is ready for long rides, weekend trips or everyday commuting.Velikost: 580mm (XXL)
Barva: Brush AluWEIGHT: BASE INFO: 11.05 kg
ISO norm: ISO and EN norm: ISO 4210-2 Road Racing bicycles
EN norm: ISO and EN norm: EN17406 Condition 2 For on and Off-Road riding and drops less than 15cm
LOAD CAPACITY: ISO and EN norm: 120 Kg
FRAME: FRAMESET: Alu X6 Ultralite X-Road Race , Road Advanced Geometry, Smooth Welding, Disc Brake Flat mount, BB BSA 68mm, Integrated Cable Routing, Full Carbon front fork; mudguadrs ready
FORK: FRAMESET: XR Carbon Fork
BOTTOM BRACKET: FRAMESET: SHIMANO BB-RS500PB, PressFit, shell 41x86.5mm
HEADSET: FRAMESET: ACROS AIX-318R1, ICR, OD56, IS52/28.6 - 40IPS
FRONT AXLE: FRAMESET: SB02, TA12x119, M12xP1.5x8.5L, Black
REAR AXLE: FRAMESET: SB02, TA12x165, M12xP1.0x14.5mm, Black
SHIFTERS RIGHT: DRIVETRAIN: SHIMANO CUES U6030, 11-speed
REAR DERAILLEUR: DRIVETRAIN: SHIMANO CUES RD-U6000, Shadow Plus Design
CRANKSET: DRIVETRAIN: SHIMANO CUES FC-U6030, 42T
CASSETTE: DRIVETRAIN: SHIMANO CUES CS-LG400, 11-speed, 11-50T
CHAIN: DRIVETRAIN: KMC eGLIDE, LinkGlide
BRAKE FRONT: BRAKING SYSTEM: SHIMANO CUES U6030, hydraulic disc brake
ROTOR FRONT: BRAKING SYSTEM: SHIMANO SM-RT54, 160mm
BRAKE REAR: BRAKING SYSTEM: SHIMANO CUES U6030, hydraulic disc brake
ROTOR REAR: BRAKING SYSTEM: SHIMANO SM-RT54, 160mm
HUB FRONT : WHEELS: SHIMANO HB-RS470, 28H, CL, 12x100mm, THRU Type AXLE
RIM FRONT: WHEELS: STARS J21DC, Disc, 28H
TIRE FRONT: WHEELS: Schwalbe G-One Allround, RaceGuard, TL-Easy, 40-622, ADDIX
HUB REAR: WHEELS: SHIMANO FH-RS470, 28H, CL, 12x142mm, THRU Type AXLE
RIM REAR: WHEELS: STARS J21DC, Disc, 28H
TIRE REAR: WHEELS: Schwalbe G-One Allround, RaceGuard, TL-Easy, 40-622, ADDIX
SPOKES: WHEELS: SAPIM Race, Stainless Black
NIPPLES: WHEELS: SAPIM, Brass
STEM: COCKPIT: ONE Race ICR, Alloy, 31,8mm, -7°
HANDLEBAR: COCKPIT: ONE Alloy, X-Race Aero, 31.8mm, Reach 70mm, Drop 127mm, Flare 2°, Backsweep 6°
GRIPS LEFT: COCKPIT: ONE Handlebar Tape
SADDLE: PARTS: Selle Royal SRX, 148mm
SEATPOST: PARTS: ONE Race, Alloy, 27.2mm
SEATPOST CLAMP: PARTS: ONE CC-080A, 31.8mm, Black
Velikost: 510mm (M)
Barva: Brush Alu
Velikost: 490mm (S)
Barva: Brush Alu
Velikost: 470mm (XS)
Barva: Brush Alu
Velikost: 530mm (L)
Barva: Brush Alu
Velikost: 550mm (XL)
Barva: Brush Alu
Doplňkové parametry
| Kategorie: | GRAVEL A CYKLOKROS |
|---|---|
| Barva: | Brush Alu |
| BOTTOM BRACKET: | FRAMESET: SHIMANO BB-RS500PB, PressFit, shell 41x86.5mm |
| BRAKE FRONT: | BRAKING SYSTEM: SHIMANO CUES U6030, hydraulic disc brake |
| BRAKE REAR: | BRAKING SYSTEM: SHIMANO CUES U6030, hydraulic disc brake |
| CASSETTE: | DRIVETRAIN: SHIMANO CUES CS-LG400, 11-speed, 11-50T |
| CRANKSET: | DRIVETRAIN: SHIMANO CUES FC-U6030, 42T |
| EN norm: | ISO and EN norm: EN17406 Condition 2 For on and Off-Road riding and drops less than 15cm |
| FORK: | FRAMESET: XR Carbon Fork |
| FRAME: | FRAMESET: Alu X6 Ultralite X-Road Race , Road Advanced Geometry, Smooth Welding, Disc Brake Flat mount, BB BSA 68mm, Integrated |
| FRONT AXLE: | FRAMESET: SB02, TA12x119, M12xP1.5x8.5L, Black |
| GRIPS LEFT: | COCKPIT: ONE Handlebar Tape |
| HANDLEBAR: | COCKPIT: ONE Alloy, X-Race Aero, 31.8mm, Reach 70mm, Drop 127mm, Flare 2°, Backsweep 6° |
| HEADSET: | FRAMESET: ACROS AIX-318R1, ICR, OD56, IS52/28.6 - 40IPS |
| HUB FRONT: | WHEELS: SHIMANO HB-RS470, 28H, CL, 12x100mm, THRU Type AXLE |
| HUB REAR: | WHEELS: SHIMANO FH-RS470, 28H, CL, 12x142mm, THRU Type AXLE |
| CHAIN: | DRIVETRAIN: KMC eGLIDE, LinkGlide |
| ISO norm: | ISO and EN norm: ISO 4210-2 Road Racing bicycles |
| LOAD CAPACITY: | ISO and EN norm: 120 Kg |
| NIPPLES: | WHEELS: SAPIM, Brass |
| REAR AXLE: | FRAMESET: SB02, TA12x165, M12xP1.0x14.5mm, Black |
| REAR DERAILLEUR: | DRIVETRAIN: SHIMANO CUES RD-U6000, Shadow Plus Design |
| RIM FRONT: | WHEELS: STARS J21DC, Disc, 28H |
| RIM REAR: | WHEELS: STARS J21DC, Disc, 28H |
| ROTOR FRONT: | BRAKING SYSTEM: SHIMANO SM-RT54, 160mm |
| ROTOR REAR: | BRAKING SYSTEM: SHIMANO SM-RT54, 160mm |
| SADDLE: | PARTS: Selle Royal SRX, 148mm |
| SEATPOST: | PARTS: ONE Race, Alloy, 27.2mm |
| SEATPOST CLAMP: | PARTS: ONE CC-080A, 31.8mm, Black |
| SHIFTERS RIGHT: | DRIVETRAIN: SHIMANO CUES U6030, 11-speed |
| SPOKES: | WHEELS: SAPIM Race, Stainless Black |
| STEM: | COCKPIT: ONE Race ICR, Alloy, 31,8mm, -7° |
| TIRE FRONT: | WHEELS: Schwalbe G-One Allround, RaceGuard, TL-Easy, 40-622, ADDIX |
| TIRE REAR: | WHEELS: Schwalbe G-One Allround, RaceGuard, TL-Easy, 40-622, ADDIX |
| Velikost: | 550mm (XL), 490mm (S), 510mm (M), 530mm (L), 470mm (XS), 580mm (XXL) |
| WEIGHT: | BASE INFO: 11.05 kg |
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
Přidat komentář
