Blizz TRL 70-29 - Gloss Grey/Black/Green
Kód: 8592842178068
33 990 Kč
33 990 Kč
Detailní popis produktu
A new model of 29“ trail hardtail for a perfect experience on difficult and technical trails. New Trail Ultimate geometry with a considerably smaller angle of the fork, longer reach, wider angle of the seat tube – all of them will make you grin from ear to ear on a singletrack, as you speed up with every single pedal stroke. Blizz TRL is extremely steady at high speed and turnable in tight esses. Top DVO Diamond Air fork D3 with 140 mm travel will cope with the slightest road bumps as well as big drops. Hydraulic 4-piston disc brakes, a dropper post with 150&170 mm travel, together with 760 mm oversized handlebars accent the pure trail character of Blizz.Velikost: XL
Barva: Gloss Grey/Black/GreenWEIGHT: BASE INFO: 15.10 kg
FRAME: FRAMESET: Alloy Al-6061 T6 Custom tubing, Trail Ultimate Geometry, Shark Spine EVO 29er&27.5+, BB BSA 73mm, Tapered Head Tube, Boost 148x12, Disc Brake Post Mount, Replaceable RD Hanger, Inner Cable Routing, E-Type Mount, Adjust. seatpost ready
SUSPENSION FORK: FRAMESET: DVO DIAMOND D3, Tapered, Air, 15x110mm axle, 140mm travel
BOTTOM BRACKET: FRAMESET: SHIMANO SM-BB52, BSA, shell 68/73mm
HEADSET: FRAMESET: FSA DX Pro, ZS44/EC49
SUSPENSION TRAVEL FRONT: FRAMESET: 140mm
GEAR RANGE: DRIVETRAIN: 1x11, 11-51, 464%
SHIFTERS RIGHT: DRIVETRAIN: SHIMANO DEORE SL-M5100-IR RapidFire Plus, 11-speed
REAR DERAILLEUR: DRIVETRAIN: SHIMANO DEORE RD-M5100 Shadow Plus
CRANKSET: DRIVETRAIN: FSA Comet, MegaEXO 32T
CASSETTE: DRIVETRAIN: S-Ride CSM 500, 11-50T
CHAIN: DRIVETRAIN: KMC X11
ROTOR FRONT: BRAKING SYSTEM: SHIMANO SM-RT64, 180mm
ROTOR REAR: BRAKING SYSTEM: SHIMANO SM-RT64, 180mm
BRAKES: BRAKING SYSTEM: Clarks M4
HUB FRONT : WHEELS: SOLON DH 919
RIM FRONT: WHEELS: WTB ST i29, 32H
TIRE FRONT: WHEELS: WTB Trail Boss TCS Light/Fast Rolling, 29x2.60\
HUB REAR: WHEELS: SHIMANO FH-MT400-B, 32H, CENTER LOCK, 12x148mm THRU Type AXLE
RIM REAR: WHEELS: WTB ST i29, 32H
TIRE REAR: WHEELS: WTB Trail Boss TCS Light/Fast Rolling, 29x2.60\
SPOKES: WHEELS: Sapim Leader, Stainless Black with secure lock nipples
STEM: COCKPIT: ONE1 TDS-ALD606 Alloy, 35mm, 0°
HANDLEBAR: COCKPIT: ONE1 Alloy, 9° backsweep, 20mm rise, 760mm, 35mm
GRIPS: COCKPIT: VELO, Lock-On
SADDLE: PARTS: WTB Volt Sport
SEATPOST: PARTS: ONE1 Alloy, MT171, dropper post 170mm, 30.9mm
Velikost: M
Barva: Gloss Grey/Black/GreenSEATPOST: PARTS: ONE1 Alloy, MT171, 150mm dropper post, 30.9mm
Velikost: L
Barva: Gloss Grey/Black/Green
Doplňkové parametry
| Kategorie: | MTB PEVNÁ |
|---|---|
| Barva: | Gloss Grey/Black/Green |
| BOTTOM BRACKET: | FRAMESET: SHIMANO SM-BB52, BSA, shell 68/73mm |
| BRAKES: | BRAKING SYSTEM: Clarks M4 |
| CASSETTE: | DRIVETRAIN: S-Ride CSM 500, 11-50T |
| CRANKSET: | DRIVETRAIN: FSA Comet, MegaEXO 32T |
| FRAME: | FRAMESET: Alloy Al-6061 T6 Custom tubing, Trail Ultimate Geometry, Shark Spine EVO 29er&27.5+, BB BSA 73mm, Tapered Head Tube, B |
| GEAR RANGE: | DRIVETRAIN: 1x11, 11-51, 464% |
| GRIPS: | COCKPIT: VELO, Lock-On |
| HANDLEBAR: | COCKPIT: ONE1 Alloy, 9° backsweep, 20mm rise, 760mm, 35mm |
| HEADSET: | FRAMESET: FSA DX Pro, ZS44/EC49 |
| HUB FRONT: | WHEELS: SOLON DH 919 |
| HUB REAR: | WHEELS: SHIMANO FH-MT400-B, 32H, CENTER LOCK, 12x148mm THRU Type AXLE |
| CHAIN: | DRIVETRAIN: KMC X11 |
| REAR DERAILLEUR: | DRIVETRAIN: SHIMANO DEORE RD-M5100 Shadow Plus |
| RIM FRONT: | WHEELS: WTB ST i29, 32H |
| RIM REAR: | WHEELS: WTB ST i29, 32H |
| ROTOR FRONT: | BRAKING SYSTEM: SHIMANO SM-RT64, 180mm |
| ROTOR REAR: | BRAKING SYSTEM: SHIMANO SM-RT64, 180mm |
| SADDLE: | PARTS: WTB Volt Sport |
| SEATPOST: | PARTS: ONE1 Alloy, MT171, 150mm dropper post, 30.9mm, PARTS: ONE1 Alloy, MT171, dropper post 170mm, 30.9mm |
| SHIFTERS RIGHT: | DRIVETRAIN: SHIMANO DEORE SL-M5100-IR RapidFire Plus, 11-speed |
| SPOKES: | WHEELS: Sapim Leader, Stainless Black with secure lock nipples |
| STEM: | COCKPIT: ONE1 TDS-ALD606 Alloy, 35mm, 0° |
| SUSPENSION FORK: | FRAMESET: DVO DIAMOND D3, Tapered, Air, 15x110mm axle, 140mm travel |
| SUSPENSION TRAVEL FRONT: | FRAMESET: 140mm |
| TIRE FRONT: | WHEELS: WTB Trail Boss TCS Light/Fast Rolling, 29x2.60\ |
| TIRE REAR: | WHEELS: WTB Trail Boss TCS Light/Fast Rolling, 29x2.60\ |
| Velikost: | M, L, XL |
| WEIGHT: | BASE INFO: 15.10 kg |
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
Přidat komentář
