Blizz TRL 50-29 - Matte Black/Grey
Kód: 8592842195843Detailní popis produktu
A durable and playful 29" trail bike built to handle challenging terrain with modern geometry and robust components. The lightweight aluminum frame with trail geometry provides excellent stability, even in technical sections. The RockShox fork with 140 mm travel effectively absorbs shocks for a smooth ride. The microSHIFT 1x10 drivetrain with a wide 11-48 T gear range allows for easy climbs and seamless descents. Powerful hydraulic brakes with 180mm rotors front and rear ensure reliable control. Durable WTB wheels with WTB 29x2.60 tires deliver outstanding traction and confidence in every situation.Velikost: M
Barva: Matte Black/GreyWEIGHT: BASE INFO: 15.80 kg
FRAME: FRAMESET: Alloy Al-6061 T6 Custom tubing, Trail Ultimate Geometry, Shark Spine EVO 29er&27.5+, BB BSA 73mm, Tapered Head Tube, Boost 148x12, Disc Brake Post Mount, Replaceable RD Hanger, Inner Cable Routing, E-Type Mount, Adjust. seatpost ready
SUSPENSION FORK: FRAMESET: RockShox 35 Silver TK, Tapered, SoloAir, 15x110mm axle, 140mm travel
BOTTOM BRACKET: FRAMESET: Shimano MT501 BSA
HEADSET: FRAMESET: FSA ZS44/EC49
SUSPENSION TRAVEL FRONT: FRAMESET: 140mm
GEAR RANGE: DRIVETRAIN: 1x10, 11-48, 436%
SHIFTERS RIGHT: DRIVETRAIN: microSHIFT ADVENT X SL-M9505-R, 10-speed
REAR DERAILLEUR: DRIVETRAIN: microSHIFT ADVENT X RD-M205GM
CRANKSET: DRIVETRAIN: ONE1 TAM38-D32NC, 32T
CASSETTE: DRIVETRAIN: microSHIFT ADVENT X CS-H104, 11-48T
CHAIN: DRIVETRAIN: KMC X10
BRAKE FRONT: BRAKING SYSTEM: CLARKS CLOUT+, oversize piston, hydraulic disc brake
ROTOR FRONT: BRAKING SYSTEM: CLARKS STAINLESS, 180mm
BRAKE REAR: BRAKING SYSTEM: CLARKS CLOUT+, oversize piston, hydraulic disc brake
ROTOR REAR: BRAKING SYSTEM: CLARKS STAINLESS, 180mm
HUB FRONT : WHEELS: ONE1 QLSX9F, 32H, 15x110mm THRU Type AXLE
RIM FRONT: WHEELS: WTB STi 30
TIRE FRONT: WHEELS: WTB Trail Boss TCS Light/Fast Rolling, 29x2.60\
HUB REAR: WHEELS: ONE1 KTQL2X2MR, 32h, 12x148mm, THRU AXLE
RIM REAR: WHEELS: WTB STi 30
TIRE REAR: WHEELS: WTB Trail Boss TCS Light/Fast Rolling, 29x2.60\
SPOKES: WHEELS: Sapim Leader, Stainless Black with secure lock nipples
STEM: COCKPIT: ONE1 TDS-ALD606 Alloy, 35mm, 0°
HANDLEBAR: COCKPIT: ONE1 Alloy, 9° backsweep, 20mm rise, 760mm, 35mm
GRIPS: COCKPIT: HERRMANS, LUNA LOCK, BLACK
SADDLE: PARTS: WTB Volt
SEATPOST: PARTS: ONE1 Alloy, MT171, dropper post 170mm, 30.9mm
Velikost: L
Barva: Matte Black/Grey
Velikost: XL
Barva: Matte Black/Grey
Doplňkové parametry
| Kategorie: | MTB PEVNÁ |
|---|---|
| Barva: | Matte Black/Grey |
| BOTTOM BRACKET: | FRAMESET: Shimano MT501 BSA |
| BRAKE FRONT: | BRAKING SYSTEM: CLARKS CLOUT+, oversize piston, hydraulic disc brake |
| BRAKE REAR: | BRAKING SYSTEM: CLARKS CLOUT+, oversize piston, hydraulic disc brake |
| CASSETTE: | DRIVETRAIN: microSHIFT ADVENT X CS-H104, 11-48T |
| CRANKSET: | DRIVETRAIN: ONE1 TAM38-D32NC, 32T |
| FRAME: | FRAMESET: Alloy Al-6061 T6 Custom tubing, Trail Ultimate Geometry, Shark Spine EVO 29er&27.5+, BB BSA 73mm, Tapered Head Tube, B |
| GEAR RANGE: | DRIVETRAIN: 1x10, 11-48, 436% |
| GRIPS: | COCKPIT: HERRMANS, LUNA LOCK, BLACK |
| HANDLEBAR: | COCKPIT: ONE1 Alloy, 9° backsweep, 20mm rise, 760mm, 35mm |
| HEADSET: | FRAMESET: FSA ZS44/EC49 |
| HUB FRONT: | WHEELS: ONE1 QLSX9F, 32H, 15x110mm THRU Type AXLE |
| HUB REAR: | WHEELS: ONE1 KTQL2X2MR, 32h, 12x148mm, THRU AXLE |
| CHAIN: | DRIVETRAIN: KMC X10 |
| REAR DERAILLEUR: | DRIVETRAIN: microSHIFT ADVENT X RD-M205GM |
| RIM FRONT: | WHEELS: WTB STi 30 |
| RIM REAR: | WHEELS: WTB STi 30 |
| ROTOR FRONT: | BRAKING SYSTEM: CLARKS STAINLESS, 180mm |
| ROTOR REAR: | BRAKING SYSTEM: CLARKS STAINLESS, 180mm |
| SADDLE: | PARTS: WTB Volt |
| SEATPOST: | PARTS: ONE1 Alloy, MT171, dropper post 170mm, 30.9mm |
| SHIFTERS RIGHT: | DRIVETRAIN: microSHIFT ADVENT X SL-M9505-R, 10-speed |
| SPOKES: | WHEELS: Sapim Leader, Stainless Black with secure lock nipples |
| STEM: | COCKPIT: ONE1 TDS-ALD606 Alloy, 35mm, 0° |
| SUSPENSION FORK: | FRAMESET: RockShox 35 Silver TK, Tapered, SoloAir, 15x110mm axle, 140mm travel |
| SUSPENSION TRAVEL FRONT: | FRAMESET: 140mm |
| TIRE FRONT: | WHEELS: WTB Trail Boss TCS Light/Fast Rolling, 29x2.60\ |
| TIRE REAR: | WHEELS: WTB Trail Boss TCS Light/Fast Rolling, 29x2.60\ |
| Velikost: | M, L, XL |
| WEIGHT: | BASE INFO: 15.80 kg |
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
Přidat komentář
