Blizz TRL 50-29 - Matte Black/Grey
Kód: 8592842185752
29 990 Kč
29 990 Kč
Detailní popis produktu
Pure trail fun, without the complexity. Blizz TRL 50-29 is a confident hardtail that loves fast singletrack and rough shortcuts. Trail Ultimate Geometry keeps it stable when the speed goes up, while the 140 mm RockShox fork takes the edge off roots and rocks. Add wide 2.6" tyres and a dropper post, and you’ve got a bike that feels in control when the trail gets steep and wild.Velikost: L
Barva: Matte Black/GreyWEIGHT: BASE INFO: 15.10 kg
FRAME: FRAMESET: Alloy Al-6061 T6 Custom tubing, Trail Ultimate Geometry, Shark Spine EVO 29er&27.5+, BB BSA 73mm, Tapered Head Tube, Boost 148x12, Disc Brake Post Mount, Replaceable RD Hanger, Inner Cable Routing, E-Type Mount, Adjust. seatpost ready
SUSPENSION FORK: FRAMESET: RockShox 35 Silver TK, Tapered, SoloAir, 15x110mm axle, 140mm travel
BOTTOM BRACKET: FRAMESET: SAMOX BB, BSA
HEADSET: FRAMESET: FSA ZS44/EC49
SUSPENSION TRAVEL FRONT: FRAMESET: 140mm
GEAR RANGE: DRIVETRAIN: 1x10, 11-48, 436%
SHIFTERS RIGHT: DRIVETRAIN: microSHIFT ADVENT X SL-M9505-R, 10-speed
REAR DERAILLEUR: DRIVETRAIN: microSHIFT ADVENT X RD-M205GM
CRANKSET: DRIVETRAIN: ONE1 TAM38-D32NC, 32T
CASSETTE: DRIVETRAIN: microSHIFT ADVENT X CS-H104, 11-48T
CHAIN: DRIVETRAIN: KMC X10
BRAKE FRONT: BRAKING SYSTEM: CLARKS M4, 4 piston, hydraulic disc brake
ROTOR FRONT: BRAKING SYSTEM: CLARKS STAINLESS, 180mm CL
BRAKE REAR: BRAKING SYSTEM: CLARKS M4, 4 piston, hydraulic disc brake
ROTOR REAR: BRAKING SYSTEM: CLARKS STAINLESS, 180mm CL
HUB FRONT : WHEELS: SOLON DH 919
RIM FRONT: WHEELS: WTB STi 30
TIRE FRONT: WHEELS: WTB Trail Boss TCS Light/Fast Rolling, 29x2.60\
HUB REAR: WHEELS: SOLON DH 919
RIM REAR: WHEELS: WTB STi 30
TIRE REAR: WHEELS: WTB Trail Boss TCS Light/Fast Rolling, 29x2.60\
SPOKES: WHEELS: Sapim Leader, Stainless Black with secure lock nipples
STEM: COCKPIT: ONE1 TDS-ALD606 Alloy, 35mm, 0°
HANDLEBAR: COCKPIT: ONE1 Alloy, 9° backsweep, 20mm rise, 760mm, 35mm
GRIPS: COCKPIT: VELO, Lock-On
SADDLE: PARTS: WTB Volt Sport
SEATPOST: PARTS: ONE1 Alloy, MT171, dropper post 170mm, 30.9mm
Velikost: XL
Barva: Matte Black/Grey
Velikost: M
Barva: Matte Black/GreySEATPOST: PARTS: ONE1 Alloy, MT171, 150mm dropper post, 30.9mm
Doplňkové parametry
| Kategorie: | MTB PEVNÁ |
|---|---|
| Barva: | Matte Black/Grey |
| BOTTOM BRACKET: | FRAMESET: SAMOX BB, BSA |
| BRAKE FRONT: | BRAKING SYSTEM: CLARKS M4, 4 piston, hydraulic disc brake |
| BRAKE REAR: | BRAKING SYSTEM: CLARKS M4, 4 piston, hydraulic disc brake |
| CASSETTE: | DRIVETRAIN: microSHIFT ADVENT X CS-H104, 11-48T |
| CRANKSET: | DRIVETRAIN: ONE1 TAM38-D32NC, 32T |
| FRAME: | FRAMESET: Alloy Al-6061 T6 Custom tubing, Trail Ultimate Geometry, Shark Spine EVO 29er&27.5+, BB BSA 73mm, Tapered Head Tube, B |
| GEAR RANGE: | DRIVETRAIN: 1x10, 11-48, 436% |
| GRIPS: | COCKPIT: VELO, Lock-On |
| HANDLEBAR: | COCKPIT: ONE1 Alloy, 9° backsweep, 20mm rise, 760mm, 35mm |
| HEADSET: | FRAMESET: FSA ZS44/EC49 |
| HUB FRONT: | WHEELS: SOLON DH 919 |
| HUB REAR: | WHEELS: SOLON DH 919 |
| CHAIN: | DRIVETRAIN: KMC X10 |
| REAR DERAILLEUR: | DRIVETRAIN: microSHIFT ADVENT X RD-M205GM |
| RIM FRONT: | WHEELS: WTB STi 30 |
| RIM REAR: | WHEELS: WTB STi 30 |
| ROTOR FRONT: | BRAKING SYSTEM: CLARKS STAINLESS, 180mm CL |
| ROTOR REAR: | BRAKING SYSTEM: CLARKS STAINLESS, 180mm CL |
| SADDLE: | PARTS: WTB Volt Sport |
| SEATPOST: | PARTS: ONE1 Alloy, MT171, 150mm dropper post, 30.9mm, PARTS: ONE1 Alloy, MT171, dropper post 170mm, 30.9mm |
| SHIFTERS RIGHT: | DRIVETRAIN: microSHIFT ADVENT X SL-M9505-R, 10-speed |
| SPOKES: | WHEELS: Sapim Leader, Stainless Black with secure lock nipples |
| STEM: | COCKPIT: ONE1 TDS-ALD606 Alloy, 35mm, 0° |
| SUSPENSION FORK: | FRAMESET: RockShox 35 Silver TK, Tapered, SoloAir, 15x110mm axle, 140mm travel |
| SUSPENSION TRAVEL FRONT: | FRAMESET: 140mm |
| TIRE FRONT: | WHEELS: WTB Trail Boss TCS Light/Fast Rolling, 29x2.60\ |
| TIRE REAR: | WHEELS: WTB Trail Boss TCS Light/Fast Rolling, 29x2.60\ |
| Velikost: | M, L, XL |
| WEIGHT: | BASE INFO: 15.10 kg |
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
Přidat komentář
