Blizz TRL 40-29 - Matte Sand/Black
Kód: 8592842195898
29 990 Kč
29 990 Kč
Detailní popis produktu
A durable and playful 29" trail bike built to handle challenging terrain with modern geometry and robust components. The lightweight aluminum frame with trail geometry provides excellent stability, even in technical sections. The RST Vibe air fork with 140 mm travel effectively absorbs shocks for a smooth ride. The microSHIFT drivetrain with a wide 12-46T gear range allows for easy climbs and seamless descents. Powerful hydraulic brakes with 180mm rotors front and rear ensure reliable control. Durable Stars J30D wheels with WTB Ranger Comp 29x2.30 tires deliver outstanding traction and confidence in every situation.Velikost: M
Barva: Matte Sand/BlackWEIGHT: BASE INFO: 15.60 kg
FRAME: FRAMESET: Alloy Al-6061 T6 Custom tubing, Trail Ultimate Geometry, Shark Spine EVO 29er&27.5+, BB BSA 73mm, Tapered Head Tube, Boost 148x12, Disc Brake Post Mount, Replaceable RD Hanger, Inner Cable Routing, E-Type Mount, Adjust. seatpost ready
SUSPENSION FORK: FRAMESET: RST Vibe, Tapered, Air, 140mm travel
BOTTOM BRACKET: FRAMESET: Shimano MT501 BSA
HEADSET: FRAMESET: FSA ZS44/EC49
SUSPENSION TRAVEL FRONT: FRAMESET: 140mm
GEAR RANGE: DRIVETRAIN: 1x8, 12-46, 383%
SHIFTERS RIGHT: DRIVETRAIN: microSHIFT ACOLYTE SL-M7180-R, 8-speed
REAR DERAILLEUR: DRIVETRAIN: microSHIFT ACOLYTE RD-M5185M
CRANKSET: DRIVETRAIN: ONE1 TAM38-D32NC, 32T
CASSETTE: DRIVETRAIN: micro SHIFT ACOLYTE12-46T,BLACK STEEL8
CHAIN: DRIVETRAIN: KMC e8S
BRAKE FRONT: BRAKING SYSTEM: CLARKS CLOUT+, oversize piston, hydraulic disc brake
ROTOR FRONT: BRAKING SYSTEM: CLARKS STAINLESS, 180mm
BRAKE REAR: BRAKING SYSTEM: CLARKS CLOUT+, oversize piston, hydraulic disc brake
ROTOR REAR: BRAKING SYSTEM: CLARKS STAINLESS, 180mm
HUB FRONT : WHEELS: ONE1 QLSX9F, 32H, 15x110mm THRU Type AXLE
RIM FRONT: WHEELS: Stars J30D, 32H
TIRE FRONT: WHEELS: WTB Ranger Comp, 29x2.30
HUB REAR: WHEELS: ONE1 KTQL2X2MR, 32h, 12x148mm, THRU AXLE
RIM REAR: WHEELS: Stars J30D, 32H
TIRE REAR: WHEELS: WTB Ranger Comp, 29x2.30
SPOKES: WHEELS: Sapim Leader, Stainless Black with secure lock nipples
STEM: COCKPIT: ONE1 TDS-ALD606 Alloy, 35mm, 0°
HANDLEBAR: COCKPIT: ONE1 Alloy, 9° backsweep, 20mm rise, 760mm, 35mm
GRIPS: COCKPIT: HERRMANS, LUNA LOCK, BLACK
SADDLE: PARTS: WTB Volt
SEATPOST: PARTS: ONE1 Alloy, MT171, 150mm dropper post, 30.9mm
Velikost: L
Barva: Matte Sand/BlackSEATPOST: PARTS: ONE1 Alloy, MT171, dropper post 170mm, 30.9mm
Velikost: XL
Barva: Matte Sand/Black
Doplňkové parametry
| Kategorie: | MTB PEVNÁ |
|---|---|
| Barva: | Matte Sand/Black |
| BOTTOM BRACKET: | FRAMESET: Shimano MT501 BSA |
| BRAKE FRONT: | BRAKING SYSTEM: CLARKS CLOUT+, oversize piston, hydraulic disc brake |
| BRAKE REAR: | BRAKING SYSTEM: CLARKS CLOUT+, oversize piston, hydraulic disc brake |
| CASSETTE: | DRIVETRAIN: micro SHIFT ACOLYTE12-46T,BLACK STEEL8 |
| CRANKSET: | DRIVETRAIN: ONE1 TAM38-D32NC, 32T |
| FRAME: | FRAMESET: Alloy Al-6061 T6 Custom tubing, Trail Ultimate Geometry, Shark Spine EVO 29er&27.5+, BB BSA 73mm, Tapered Head Tube, B |
| GEAR RANGE: | DRIVETRAIN: 1x8, 12-46, 383% |
| GRIPS: | COCKPIT: HERRMANS, LUNA LOCK, BLACK |
| HANDLEBAR: | COCKPIT: ONE1 Alloy, 9° backsweep, 20mm rise, 760mm, 35mm |
| HEADSET: | FRAMESET: FSA ZS44/EC49 |
| HUB FRONT: | WHEELS: ONE1 QLSX9F, 32H, 15x110mm THRU Type AXLE |
| HUB REAR: | WHEELS: ONE1 KTQL2X2MR, 32h, 12x148mm, THRU AXLE |
| CHAIN: | DRIVETRAIN: KMC e8S |
| REAR DERAILLEUR: | DRIVETRAIN: microSHIFT ACOLYTE RD-M5185M |
| RIM FRONT: | WHEELS: Stars J30D, 32H |
| RIM REAR: | WHEELS: Stars J30D, 32H |
| ROTOR FRONT: | BRAKING SYSTEM: CLARKS STAINLESS, 180mm |
| ROTOR REAR: | BRAKING SYSTEM: CLARKS STAINLESS, 180mm |
| SADDLE: | PARTS: WTB Volt |
| SEATPOST: | PARTS: ONE1 Alloy, MT171, 150mm dropper post, 30.9mm, PARTS: ONE1 Alloy, MT171, dropper post 170mm, 30.9mm |
| SHIFTERS RIGHT: | DRIVETRAIN: microSHIFT ACOLYTE SL-M7180-R, 8-speed |
| SPOKES: | WHEELS: Sapim Leader, Stainless Black with secure lock nipples |
| STEM: | COCKPIT: ONE1 TDS-ALD606 Alloy, 35mm, 0° |
| SUSPENSION FORK: | FRAMESET: RST Vibe, Tapered, Air, 140mm travel |
| SUSPENSION TRAVEL FRONT: | FRAMESET: 140mm |
| TIRE FRONT: | WHEELS: WTB Ranger Comp, 29x2.30 |
| TIRE REAR: | WHEELS: WTB Ranger Comp, 29x2.30 |
| Velikost: | M, L, XL |
| WEIGHT: | BASE INFO: 15.60 kg |
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
Přidat komentář
