Blizz TRL 40-29 LTD - Matte Khaki/Neon Orange/Black
Kód: 8592842179713Detailní popis produktu
A 29" bike, build for the pure joy of trail riding. Featuring modern geometry with a slack head angle, longer reach, and a steeper seat tube angle. The RST Vibe AIR-TNL air fork with 130mm travel and lockout, high-quality Shimano hydraulic brakes, and the new Microshift 1×9 gearing with a wide range of ratios (32×11-46 teeth) will take you to the beginning of every trail.Velikost: L
Barva: Matte Khaki/Neon Orange/BlackWEIGHT: BASE INFO: 15.85 kg
FRAME: FRAMESET: Alloy Al-6061 T6 Custom tubing, Trail Ultimate Geometry, Shark Spine EVO 29er&27.5+, BB BSA 73mm, Tapered Head Tube, Boost 148x12, Disc Brake Post Mount, Replaceable RD Hanger, Inner Cable Routing, E-Type Mount, Adjust. seatpost ready
SUSPENSION FORK: FRAMESET: RST Vibe, Tapered, Air, 130mm travel
BOTTOM BRACKET: FRAMESET: SAMOX BB, BSA
HEADSET: FRAMESET: FSA ZS44/EC49
SUSPENSION TRAVEL FRONT: FRAMESET: 130mm
GEAR RANGE: DRIVETRAIN: 1x9, 11-46, 418%
SHIFTERS RIGHT: DRIVETRAIN: microSHIFT ADVENT SL-M9295-R, 9-speed
REAR DERAILLEUR: DRIVETRAIN: microSHIFT ADVENT RD-M6195M
CRANKSET: DRIVETRAIN: SR SUNTOUR ZERON-1X, 32T
CASSETTE: DRIVETRAIN: microSHIFT ADVENT CS-H093, 11-46T
CHAIN: DRIVETRAIN: KMC X9
BRAKE FRONT: BRAKING SYSTEM: SHIMANO MT420
ROTOR FRONT: BRAKING SYSTEM: SHIMANO SM-RT30, 180mm
BRAKE REAR: BRAKING SYSTEM: SHIMANO MT420
ROTOR REAR: BRAKING SYSTEM: SHIMANO SM-RT30, 180mm
HUB FRONT : WHEELS: SHIMANO HB-MT400-B, 32H, CENTER LOCK, 15x110mm THRU Type AXLE
RIM FRONT: WHEELS: WTB ST i29, 32H
TIRE FRONT: WHEELS: WTB Trail Boss Comp, 29x2.40
HUB REAR: WHEELS: SHIMANO FH-MT400-B, 32H, CENTER LOCK, 12x148mm THRU Type AXLE
RIM REAR: WHEELS: WTB ST i29, 32H
TIRE REAR: WHEELS: WTB Trail Boss Comp, 29x2.40
SPOKES: WHEELS: Sapim Leader, Stainless Black with secure lock nipples
STEM: COCKPIT: ONE1 TDS-ALD606 Alloy, 35mm, 0°
HANDLEBAR: COCKPIT: ONE1 Alloy, 9° backsweep, 20mm rise, 760mm, 35mm
GRIPS: COCKPIT: VELO, Lock-On
SADDLE: PARTS: WTB Volt Sport
SEATPOST: PARTS: ONE1 Alloy, MT171, dropper post 170mm, 30.9mm
Velikost: XL
Barva: Matte Khaki/Neon Orange/Black
Velikost: M
Barva: Matte Khaki/Neon Orange/BlackSEATPOST: PARTS: ONE1 Alloy, MT171, 150mm dropper post, 30.9mm
Doplňkové parametry
| Kategorie: | MTB PEVNÁ |
|---|---|
| Barva: | Matte Khaki/Neon Orange/Black |
| BOTTOM BRACKET: | FRAMESET: SAMOX BB, BSA |
| BRAKE FRONT: | BRAKING SYSTEM: SHIMANO MT420 |
| BRAKE REAR: | BRAKING SYSTEM: SHIMANO MT420 |
| CASSETTE: | DRIVETRAIN: microSHIFT ADVENT CS-H093, 11-46T |
| CRANKSET: | DRIVETRAIN: SR SUNTOUR ZERON-1X, 32T |
| FRAME: | FRAMESET: Alloy Al-6061 T6 Custom tubing, Trail Ultimate Geometry, Shark Spine EVO 29er&27.5+, BB BSA 73mm, Tapered Head Tube, B |
| GEAR RANGE: | DRIVETRAIN: 1x9, 11-46, 418% |
| GRIPS: | COCKPIT: VELO, Lock-On |
| HANDLEBAR: | COCKPIT: ONE1 Alloy, 9° backsweep, 20mm rise, 760mm, 35mm |
| HEADSET: | FRAMESET: FSA ZS44/EC49 |
| HUB FRONT: | WHEELS: SHIMANO HB-MT400-B, 32H, CENTER LOCK, 15x110mm THRU Type AXLE |
| HUB REAR: | WHEELS: SHIMANO FH-MT400-B, 32H, CENTER LOCK, 12x148mm THRU Type AXLE |
| CHAIN: | DRIVETRAIN: KMC X9 |
| REAR DERAILLEUR: | DRIVETRAIN: microSHIFT ADVENT RD-M6195M |
| RIM FRONT: | WHEELS: WTB ST i29, 32H |
| RIM REAR: | WHEELS: WTB ST i29, 32H |
| ROTOR FRONT: | BRAKING SYSTEM: SHIMANO SM-RT30, 180mm |
| ROTOR REAR: | BRAKING SYSTEM: SHIMANO SM-RT30, 180mm |
| SADDLE: | PARTS: WTB Volt Sport |
| SEATPOST: | PARTS: ONE1 Alloy, MT171, 150mm dropper post, 30.9mm, PARTS: ONE1 Alloy, MT171, dropper post 170mm, 30.9mm |
| SHIFTERS RIGHT: | DRIVETRAIN: microSHIFT ADVENT SL-M9295-R, 9-speed |
| SPOKES: | WHEELS: Sapim Leader, Stainless Black with secure lock nipples |
| STEM: | COCKPIT: ONE1 TDS-ALD606 Alloy, 35mm, 0° |
| SUSPENSION FORK: | FRAMESET: RST Vibe, Tapered, Air, 130mm travel |
| SUSPENSION TRAVEL FRONT: | FRAMESET: 130mm |
| TIRE FRONT: | WHEELS: WTB Trail Boss Comp, 29x2.40 |
| TIRE REAR: | WHEELS: WTB Trail Boss Comp, 29x2.40 |
| Velikost: | M, L, XL |
| WEIGHT: | BASE INFO: 15.85 kg |
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
Přidat komentář
