Blizz CRB 90-29 AXS - Stealth Black
Kód: 8592842195997
75 990 Kč
75 990 Kč
Detailní popis produktu
We upgraded the high-end carbon frame closer to the trail, but kept its racing ambitions. You'll get an extremely powerful all-rounder that'll be able to take you around the racetrack, but will be a full partner on a technical and playful track. Thanks to the new Trail Advanced geometry, we've managed to increase comfort and handling without sacrificing the speed this racquet possesses. A lightweight DVO Sapphire D1 air fork with 130mm of travel and a Sram Reverb AXS telescopic wireless seatpost, with 170mm of travel, make the bike significantly more comfortable to ride off-road and increase control in challenging passages. The icing on the cake is the Sram Level TLM hydraulic brakes and Sram Eagle 12-speed electronic shifting.Velikost: M
Barva: Stealth BlackWEIGHT: BASE INFO: 12.75 kg
FRAME: FRAMESET: Carbon Mid Modulus BF-FB-02, Trail Advanced Geometry, Shark Spine EVO 29er, BB92 Press Fit, Tapered Head Tube, Boost 148x12, Disc Brake Post Mount, Replaceable RD Hanger, Inner Cable Routing, E-Type Mount, Adjust. seatpost ready
SUSPENSION FORK: FRAMESET: DVO SAPPHIRE D1, Tapered, Air, 15x110mm axle, 130mm travel
BOTTOM BRACKET: FRAMESET: SRAM DUB PF MTB92, shell 41x92 mm
HEADSET: FRAMESET: FSA DX Pro, ZS44/EC49
SUSPENSION TRAVEL FRONT: FRAMESET: 130mm
GEAR RANGE: DRIVETRAIN: 1x12, 10-52, 520%
SHIFTERS RIGHT: DRIVETRAIN: SRAM SX Eagle Trigger Shifter, 12-speed
REAR DERAILLEUR: DRIVETRAIN: SRAM GX1 AXS LUNAR
CRANKSET: DRIVETRAIN: SRAM GX EAGLE, DUB, 175, 34T, LUNAR
CASSETTE: DRIVETRAIN: SRAM XG 1275 EAGLE
CHAIN: DRIVETRAIN: SRAM GX Eagle
BRAKE FRONT: BRAKING SYSTEM: SRAM Level TLM, hydraulic disc brake
ROTOR FRONT: BRAKING SYSTEM: SRAM HS2, 180mm
BRAKE REAR: BRAKING SYSTEM: SRAM Level TLM
ROTOR REAR: BRAKING SYSTEM: SRAM HS2, 180mm
HUB FRONT : WHEELS: SRAM MTH 716, 32h, 6 BOLT, 15x110mm THRU AXLE
RIM FRONT: WHEELS: WTB STi 30
TIRE FRONT: WHEELS: WTB Trail Boss TCS Light/Fast Rolling, Skinwall 29x2.40
HUB REAR: WHEELS: SRAM MTH 716, 32h, 6 BOLT, 12x148mm THRU AXLE, XD
RIM REAR: WHEELS: WTB STi 30
TIRE REAR: WHEELS: WTB Trail Boss TCS Light/Fast Rolling, Skinwall 29x2.40
SPOKES: WHEELS: Sapim Leader, Stainless Black with secure lock nipples
STEM: COCKPIT: Truvativ Atmos 6K, 60mm
HANDLEBAR: COCKPIT: Truvativ Atmos 6K, 760mm, 20m rise
GRIPS: COCKPIT: HERRMANS, LUNA LOCK, BLACK
SADDLE: PARTS: WTB Volt
SEATPOST: PARTS: SRAM Reverb AXS dropper post, 30.9mm
Velikost: XL
Barva: Stealth BlackSEATPOST: PARTS: Sram Reverb AXS dropper post, 30.9mm
Velikost: L
Barva: Stealth Black
Doplňkové parametry
| Kategorie: | MTB PEVNÁ |
|---|---|
| Barva: | Stealth Black |
| BOTTOM BRACKET: | FRAMESET: SRAM DUB PF MTB92, shell 41x92 mm |
| BRAKE FRONT: | BRAKING SYSTEM: SRAM Level TLM, hydraulic disc brake |
| BRAKE REAR: | BRAKING SYSTEM: SRAM Level TLM |
| CASSETTE: | DRIVETRAIN: SRAM XG 1275 EAGLE |
| CRANKSET: | DRIVETRAIN: SRAM GX EAGLE, DUB, 175, 34T, LUNAR |
| FRAME: | FRAMESET: Carbon Mid Modulus BF-FB-02, Trail Advanced Geometry, Shark Spine EVO 29er, BB92 Press Fit, Tapered Head Tube, Boost 1 |
| GEAR RANGE: | DRIVETRAIN: 1x12, 10-52, 520% |
| GRIPS: | COCKPIT: HERRMANS, LUNA LOCK, BLACK |
| HANDLEBAR: | COCKPIT: Truvativ Atmos 6K, 760mm, 20m rise |
| HEADSET: | FRAMESET: FSA DX Pro, ZS44/EC49 |
| HUB FRONT: | WHEELS: SRAM MTH 716, 32h, 6 BOLT, 15x110mm THRU AXLE |
| HUB REAR: | WHEELS: SRAM MTH 716, 32h, 6 BOLT, 12x148mm THRU AXLE, XD |
| CHAIN: | DRIVETRAIN: SRAM GX Eagle |
| REAR DERAILLEUR: | DRIVETRAIN: SRAM GX1 AXS LUNAR |
| RIM FRONT: | WHEELS: WTB STi 30 |
| RIM REAR: | WHEELS: WTB STi 30 |
| ROTOR FRONT: | BRAKING SYSTEM: SRAM HS2, 180mm |
| ROTOR REAR: | BRAKING SYSTEM: SRAM HS2, 180mm |
| SADDLE: | PARTS: WTB Volt |
| SEATPOST: | PARTS: SRAM Reverb AXS dropper post, 30.9mm |
| SHIFTERS RIGHT: | DRIVETRAIN: SRAM SX Eagle Trigger Shifter, 12-speed |
| SPOKES: | WHEELS: Sapim Leader, Stainless Black with secure lock nipples |
| STEM: | COCKPIT: Truvativ Atmos 6K, 60mm |
| SUSPENSION FORK: | FRAMESET: DVO SAPPHIRE D1, Tapered, Air, 15x110mm axle, 130mm travel |
| SUSPENSION TRAVEL FRONT: | FRAMESET: 130mm |
| TIRE FRONT: | WHEELS: WTB Trail Boss TCS Light/Fast Rolling, Skinwall 29x2.40 |
| TIRE REAR: | WHEELS: WTB Trail Boss TCS Light/Fast Rolling, Skinwall 29x2.40 |
| Velikost: | M, L, XL |
| WEIGHT: | BASE INFO: 12.75 kg |
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
Přidat komentář
