Blizz CRB 50-29 - Matte Black/Dark Grey/Gloss Silver
Kód: 8592842178242
43 990 Kč
43 990 Kč
Detailní popis produktu
A favorite model Blizz CRB on an updated carbon frame with more playful Trail Advanced geometry. We managed to build a quick hardtail with the comfort and control of trail bikes which lets you enjoy any terrain. New Shimano Deore 1x12 provides a vast range of 34x10-51 gear; a luxurious Rock Shox Recon Air fork is the icing on the cake. Last but not least, the bike has a dropper post with 150/170 mm travel according to frame size.Velikost: M
Barva: Matte Black/Dark Grey/Gloss SilverWEIGHT: BASE INFO: 13.25 kg
FRAME: FRAMESET: Carbon Mid Modulus BF-FB-02, Trail Advanced Geometry, Shark Spine EVO 29er, BB92 Press Fit, Tapered Head Tube, Boost 148x12, Disc Brake Post Mount, Replaceable RD Hanger, Inner Cable Routing, E-Type Mount, Adjust. seatpost ready
SUSPENSION FORK: FRAMESET: RockShox Recon Silver RL, Tapered, SoloAir, 15x110mm axle, 130mm travel
BOTTOM BRACKET: FRAMESET: SHIMANO BB-MT500PA PressFit, shell 41x92mm
HEADSET: FRAMESET: FSA DX Pro, ZS44/EC49
SUSPENSION TRAVEL FRONT: FRAMESET: 130mm
GEAR RANGE: DRIVETRAIN: 1x12, 10-51, 510%
SHIFTERS RIGHT: DRIVETRAIN: SHIMANO DEORE SL-M6100-IR RapidFire Plus, 12-speed
REAR DERAILLEUR: DRIVETRAIN: SHIMANO DEORE RD-M6100 Shadow Plus
CRANKSET: DRIVETRAIN: SHIMANO FC-MT510, 34T
CASSETTE: DRIVETRAIN: SHIMANO CS-M6100-12, 10-51T
CHAIN: DRIVETRAIN: SHIMANO DEORE CN-M6100
BRAKE FRONT: BRAKING SYSTEM: SHIMANO MT420
ROTOR FRONT: BRAKING SYSTEM: SHIMANO SM-RT64, 180mm
BRAKE REAR: BRAKING SYSTEM: SHIMANO MT420
ROTOR REAR: BRAKING SYSTEM: SHIMANO SM-RT64, 180mm
HUB FRONT : WHEELS: SHIMANO HB-MT400-B, 28H, CENTER LOCK, 15x110mm THRU Type AXLE
RIM FRONT: WHEELS: WTB STi 30
TIRE FRONT: WHEELS: WTB Trail Boss TCS Light/Fast Rolling, Skinwall 29x2.40
HUB REAR: WHEELS: SHIMANO FH-MT410-B, 28H, CENTER LOCK, 12x148mm THRU Type AXLE
RIM REAR: WHEELS: WTB STi 30
TIRE REAR: WHEELS: WTB Trail Boss TCS Light/Fast Rolling, Skinwall 29x2.40
SPOKES: WHEELS: Sapim Leader, Stainless Black with secure lock nipples
STEM: COCKPIT: ONE1 TDS-D607 Alloy, 35MM, +7°
HANDLEBAR: COCKPIT: ONE1 Alloy, 9° backsweep, 20mm rise, 760mm, 35mm
GRIPS: COCKPIT: VELO, Lock-On
SADDLE: PARTS: WTB Volt Sport
SEATPOST: PARTS: ONE1 Alloy, MT171, 150mm dropper post, 30.9mm
Velikost: XL
Barva: Matte Black/Dark Grey/Gloss SilverSEATPOST: PARTS: ONE1 Alloy, MT171, dropper post 170mm, 30.9mm
Velikost: L
Barva: Matte Black/Dark Grey/Gloss Silver
Doplňkové parametry
| Kategorie: | MTB PEVNÁ |
|---|---|
| Barva: | Matte Black/Dark Grey/Gloss Silver |
| BOTTOM BRACKET: | FRAMESET: SHIMANO BB-MT500PA PressFit, shell 41x92mm |
| BRAKE FRONT: | BRAKING SYSTEM: SHIMANO MT420 |
| BRAKE REAR: | BRAKING SYSTEM: SHIMANO MT420 |
| CASSETTE: | DRIVETRAIN: SHIMANO CS-M6100-12, 10-51T |
| CRANKSET: | DRIVETRAIN: SHIMANO FC-MT510, 34T |
| FRAME: | FRAMESET: Carbon Mid Modulus BF-FB-02, Trail Advanced Geometry, Shark Spine EVO 29er, BB92 Press Fit, Tapered Head Tube, Boost 1 |
| GEAR RANGE: | DRIVETRAIN: 1x12, 10-51, 510% |
| GRIPS: | COCKPIT: VELO, Lock-On |
| HANDLEBAR: | COCKPIT: ONE1 Alloy, 9° backsweep, 20mm rise, 760mm, 35mm |
| HEADSET: | FRAMESET: FSA DX Pro, ZS44/EC49 |
| HUB FRONT: | WHEELS: SHIMANO HB-MT400-B, 28H, CENTER LOCK, 15x110mm THRU Type AXLE |
| HUB REAR: | WHEELS: SHIMANO FH-MT410-B, 28H, CENTER LOCK, 12x148mm THRU Type AXLE |
| CHAIN: | DRIVETRAIN: SHIMANO DEORE CN-M6100 |
| REAR DERAILLEUR: | DRIVETRAIN: SHIMANO DEORE RD-M6100 Shadow Plus |
| RIM FRONT: | WHEELS: WTB STi 30 |
| RIM REAR: | WHEELS: WTB STi 30 |
| ROTOR FRONT: | BRAKING SYSTEM: SHIMANO SM-RT64, 180mm |
| ROTOR REAR: | BRAKING SYSTEM: SHIMANO SM-RT64, 180mm |
| SADDLE: | PARTS: WTB Volt Sport |
| SEATPOST: | PARTS: ONE1 Alloy, MT171, 150mm dropper post, 30.9mm, PARTS: ONE1 Alloy, MT171, dropper post 170mm, 30.9mm |
| SHIFTERS RIGHT: | DRIVETRAIN: SHIMANO DEORE SL-M6100-IR RapidFire Plus, 12-speed |
| SPOKES: | WHEELS: Sapim Leader, Stainless Black with secure lock nipples |
| STEM: | COCKPIT: ONE1 TDS-D607 Alloy, 35MM, +7° |
| SUSPENSION FORK: | FRAMESET: RockShox Recon Silver RL, Tapered, SoloAir, 15x110mm axle, 130mm travel |
| SUSPENSION TRAVEL FRONT: | FRAMESET: 130mm |
| TIRE FRONT: | WHEELS: WTB Trail Boss TCS Light/Fast Rolling, Skinwall 29x2.40 |
| TIRE REAR: | WHEELS: WTB Trail Boss TCS Light/Fast Rolling, Skinwall 29x2.40 |
| Velikost: | M, L, XL |
| WEIGHT: | BASE INFO: 13.25 kg |
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
Přidat komentář
