Blizz 50 - Gloss Night Storm
Kód: 8592842211215
30 990 Kč
30 990 Kč
30 990 Kč
Detailní popis produktu
A bike built for uncompromising MTB riding, with equally uncompromising equipment. That’s the Blizz 50. It comes with a 120 mm RockShox air suspension fork, Shimano Deore 1×12 drivetrain with a 510% gear range, a clutch-equipped rear derailleur for stable chain management off-road, a dropper post for aggressive positioning on steep descents, and Shimano hydraulic brakes. Of course, it can handle a ride to the café, but it truly feels at home in the woods, on MTB trails, or at the trail center.Velikost: L
Barva: Gloss Night StormWEIGHT: BASE INFO: 14.80 kg
LOAD CAPACITY: ISO and EN norm: 120 Kg
FRAME: FRAMESET: Alloy Al-6061 T6 Custom tubing, Trail Fun Geometry, Shark Spine EVO2 29er, BB BSA 73mm, OLD 139x9, Disc Brake Post Mount, Fender&Kickstand Ready Dropout, Replaceable RD Hanger, Inner Cable Routing, Dropper post ready
SUSPENSION FORK: FRAMESET: RockShox Judy Silver TK, Tapered, SoloAir, 15x110mm axle, 120mm travel
BOTTOM BRACKET: FRAMESET: SHIMANO BSA
HEADSET: FRAMESET: FSA ZS44/EC44
SUSPENSION TRAVEL FRONT: FRAMESET: 120mm
GEAR RANGE: DRIVETRAIN: 1x12, 10-51, 510%
SHIFTERS RIGHT: DRIVETRAIN: SHIMANO DEORE SL-M6100-IR RapidFire Plus, 12-speed
REAR DERAILLEUR: DRIVETRAIN: SHIMANO DEORE RD-M6100 Shadow Plus
CRANKSET: DRIVETRAIN: SHIMANO FC-MT510, 32T
CASSETTE: DRIVETRAIN: SHIMANO CS-M6100-12, 10-51T
CHAIN: DRIVETRAIN: SHIMANO DEORE CN-M6100
BRAKE FRONT: BRAKING SYSTEM: Shimano MT410
ROTOR FRONT: BRAKING SYSTEM: SHIMANO SM-RT10, 180mm
BRAKE REAR: BRAKING SYSTEM: Shimano MT410
ROTOR REAR: BRAKING SYSTEM: SHIMANO SM-RT10, 180mm
HUB FRONT : WHEELS: SHIMANO HB-TC500-15-B
RIM FRONT: WHEELS: STARS J30
HUB REAR: WHEELS: SHIMANO, QC 500, 12 speed
RIM REAR: WHEELS: STARS J30
SPOKES: WHEELS: Sapim Leader, Stainless Black with secure lock nipples
TIRES: WHEELS: WTB Ranger Comp, 29x2.30
STEM: COCKPIT: ONE1 TDS-C342 Alloy, 31.8mm, +3°
HANDLEBAR: COCKPIT: Velobel, aluminium riser 40, ergo handlebar
GRIPS: COCKPIT: HERRMANS, LUNA LOCK, BLACK
SADDLE: PARTS: Selle Royal Vivo
SEATPOST: PARTS: POST MODERNE DP-212, Ø 30,9mm, 125mm travel
PEDALS: PARTS: Flat, Glass Fiber Reinforced Nylon, with reflector
Velikost: S
Barva: Gloss Night Storm
Velikost: M
Barva: Gloss Night Storm
Velikost: XL
Barva: Gloss Night Storm
Doplňkové parametry
| Kategorie: | MTB PEVNÁ |
|---|---|
| Barva: | Gloss Night Storm |
| BOTTOM BRACKET: | FRAMESET: SHIMANO BSA |
| BRAKE FRONT: | BRAKING SYSTEM: Shimano MT410 |
| BRAKE REAR: | BRAKING SYSTEM: Shimano MT410 |
| CASSETTE: | DRIVETRAIN: SHIMANO CS-M6100-12, 10-51T |
| CRANKSET: | DRIVETRAIN: SHIMANO FC-MT510, 32T |
| FRAME: | FRAMESET: Alloy Al-6061 T6 Custom tubing, Trail Fun Geometry, Shark Spine EVO2 29er, BB BSA 73mm, OLD 139x9, Disc Brake Post Mou |
| GEAR RANGE: | DRIVETRAIN: 1x12, 10-51, 510% |
| GRIPS: | COCKPIT: HERRMANS, LUNA LOCK, BLACK |
| HANDLEBAR: | COCKPIT: Velobel, aluminium riser 40, ergo handlebar |
| HEADSET: | FRAMESET: FSA ZS44/EC44 |
| HUB FRONT: | WHEELS: SHIMANO HB-TC500-15-B |
| HUB REAR: | WHEELS: SHIMANO, QC 500, 12 speed |
| CHAIN: | DRIVETRAIN: SHIMANO DEORE CN-M6100 |
| LOAD CAPACITY: | ISO and EN norm: 120 Kg |
| PEDALS: | PARTS: Flat, Glass Fiber Reinforced Nylon, with reflector |
| REAR DERAILLEUR: | DRIVETRAIN: SHIMANO DEORE RD-M6100 Shadow Plus |
| RIM FRONT: | WHEELS: STARS J30 |
| RIM REAR: | WHEELS: STARS J30 |
| ROTOR FRONT: | BRAKING SYSTEM: SHIMANO SM-RT10, 180mm |
| ROTOR REAR: | BRAKING SYSTEM: SHIMANO SM-RT10, 180mm |
| SADDLE: | PARTS: Selle Royal Vivo |
| SEATPOST: | PARTS: POST MODERNE DP-212, Ø 30,9mm, 125mm travel |
| SHIFTERS RIGHT: | DRIVETRAIN: SHIMANO DEORE SL-M6100-IR RapidFire Plus, 12-speed |
| SPOKES: | WHEELS: Sapim Leader, Stainless Black with secure lock nipples |
| STEM: | COCKPIT: ONE1 TDS-C342 Alloy, 31.8mm, +3° |
| SUSPENSION FORK: | FRAMESET: RockShox Judy Silver TK, Tapered, SoloAir, 15x110mm axle, 120mm travel |
| SUSPENSION TRAVEL FRONT: | FRAMESET: 120mm |
| TIRES: | WHEELS: WTB Ranger Comp, 29x2.30 |
| Velikost: | S, M, L, XL |
| WEIGHT: | BASE INFO: 14.80 kg |
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
Přidat komentář
