Blizz 5 - Gloss Polar White/Black
Kód: 8592842221214Detailní popis produktu
Blizz 5 is a straightforward 29" hardtail built for everyday trail rides and weekend exploring. The lightweight aluminium frame feels easy to handle, the 120 mm suspension fork adds comfort on rough paths, and the wide-range Shimano ESSA drivetrain helps you keep a steady cadence when the route turns uphill. Add reliable Shimano disc brakes and grippy Goodyear tyres, and you’ve got a bike that’s ready for forest singletrack, bike paths and everything in between.Velikost: M
Barva: Gloss Polar White/BlackWEIGHT: BASE INFO: 15.15 kg
LOAD CAPACITY: ISO and EN norm: 120 Kg
FRAME: FRAMESET: Alloy Al-6061 T6 Custom tubing, Trail Fun Geometry, Shark Spine EVO2 29er, BB BSA 73mm, OLD 139x9, Disc Brake Post Mount, Fender&Kickstand Ready Dropout, Replaceable RD Hanger, Inner Cable Routing
SUSPENSION FORK: FRAMESET: SR Suntour XCM32, 120mm
BOTTOM BRACKET: FRAMESET: SHIMANO BB-UN101 122.5mm, BSA, shell 73mm
HEADSET: FRAMESET: FSA No.10 Semi-Cartrige, 1-1/8“
SUSPENSION TRAVEL FRONT: FRAMESET: 120mm
GEAR RANGE: DRIVETRAIN: 1x8, 11-45, 409%
SHIFTERS RIGHT: DRIVETRAIN: SHIMANO SL-M315-8R RapidFire Plus, 8-speed
REAR DERAILLEUR: DRIVETRAIN: SHIMANO ESSA RD-U2000
CRANKSET: DRIVETRAIN: Shimano, FC-U2000-1, 32T, 170mm, CL52
CASSETTE: DRIVETRAIN: SHIMANO, ESSA, 8-SPEED, 11-45T
CHAIN: DRIVETRAIN: KMC Z8.3
ROTOR FRONT: BRAKING SYSTEM: SHIMANO SM-RT10, 160mm
ROTOR REAR: BRAKING SYSTEM: SHIMANO SM-RT10, 160mm
BRAKES: BRAKING SYSTEM: SHIMANO MT200
HUB FRONT : WHEELS: SHIMANO, HB-QC300
RIM FRONT: WHEELS: STARS J30
HUB REAR: WHEELS: SHIMANO, FH-QC300
RIM REAR: WHEELS: STARS J30
SPOKES: WHEELS: SAPIM Leader, Stainless
TIRES: WHEELS: GOODYEAR Peak, 29x2,25"
STEM: COCKPIT: ONE1 TDS-C342 Alloy, 31.8mm, +3°
HANDLEBAR: COCKPIT: ONE1 Alloy, MTB AL-325BT, 6° upsweep, 9° backsweep, 25mm rise, 720mm, 31.8mm
GRIPS: COCKPIT: VELO
SADDLE: PARTS: Selle Royal Vivo
SEATPOST: PARTS: ONE1 Alloy, SP C207, 30.9mm
PEDALS: PARTS: VP Components 536, Low profile platform with reflector
Velikost: L
Barva: Gloss Polar White/Black
Velikost: XL
Barva: Gloss Polar White/Black
Doplňkové parametry
| Kategorie: | MTB PEVNÁ |
|---|---|
| Barva: | Gloss Polar White/Black |
| BOTTOM BRACKET: | FRAMESET: SHIMANO BB-UN101 122.5mm, BSA, shell 73mm |
| BRAKES: | BRAKING SYSTEM: SHIMANO MT200 |
| CASSETTE: | DRIVETRAIN: SHIMANO, ESSA, 8-SPEED, 11-45T |
| CRANKSET: | DRIVETRAIN: Shimano, FC-U2000-1, 32T, 170mm, CL52 |
| FRAME: | FRAMESET: Alloy Al-6061 T6 Custom tubing, Trail Fun Geometry, Shark Spine EVO2 29er, BB BSA 73mm, OLD 139x9, Disc Brake Post Mou |
| GEAR RANGE: | DRIVETRAIN: 1x8, 11-45, 409% |
| GRIPS: | COCKPIT: VELO |
| HANDLEBAR: | COCKPIT: ONE1 Alloy, MTB AL-325BT, 6° upsweep, 9° backsweep, 25mm rise, 720mm, 31.8mm |
| HEADSET: | FRAMESET: FSA No.10 Semi-Cartrige, 1-1/8“ |
| HUB FRONT: | WHEELS: SHIMANO, HB-QC300 |
| HUB REAR: | WHEELS: SHIMANO, FH-QC300 |
| CHAIN: | DRIVETRAIN: KMC Z8.3 |
| LOAD CAPACITY: | ISO and EN norm: 120 Kg |
| PEDALS: | PARTS: VP Components 536, Low profile platform with reflector |
| REAR DERAILLEUR: | DRIVETRAIN: SHIMANO ESSA RD-U2000 |
| RIM FRONT: | WHEELS: STARS J30 |
| RIM REAR: | WHEELS: STARS J30 |
| ROTOR FRONT: | BRAKING SYSTEM: SHIMANO SM-RT10, 160mm |
| ROTOR REAR: | BRAKING SYSTEM: SHIMANO SM-RT10, 160mm |
| SADDLE: | PARTS: Selle Royal Vivo |
| SEATPOST: | PARTS: ONE1 Alloy, SP C207, 30.9mm |
| SHIFTERS RIGHT: | DRIVETRAIN: SHIMANO SL-M315-8R RapidFire Plus, 8-speed |
| SPOKES: | WHEELS: SAPIM Leader, Stainless |
| STEM: | COCKPIT: ONE1 TDS-C342 Alloy, 31.8mm, +3° |
| SUSPENSION FORK: | FRAMESET: SR Suntour XCM32, 120mm |
| SUSPENSION TRAVEL FRONT: | FRAMESET: 120mm |
| TIRES: | WHEELS: GOODYEAR Peak, 29x2,25" |
| Velikost: | M, L, XL |
| WEIGHT: | BASE INFO: 15.15 kg |
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
Přidat komentář
