Blizz 5 - Gloss Fire Red
Kód: 8592842222105Detailní popis produktu
Velikost: XL
Barva: Gloss Fire RedWEIGHT: BASE INFO: 15.15 kg
LOAD CAPACITY: ISO and EN norm: 120 Kg
FRAME: FRAMESET: Alloy Al-6061 T6 Custom tubing, Trail Fun Geometry, Shark Spine EVO2 29er, BB BSA 73mm, OLD 139x9, Disc Brake Post Mount, Fender&Kickstand Ready Dropout, Replaceable RD Hanger, Inner Cable Routing, Dropper post ready
SUSPENSION FORK: FRAMESET: SR Suntour XCM32, 120mm
BOTTOM BRACKET: FRAMESET: SHIMANO BB-UN101 122.5mm, BSA, shell 73mm
HEADSET: FRAMESET: FSA No.10 Semi-Cartrige, 1-1/8“
SUSPENSION TRAVEL FRONT: FRAMESET: 120mm
GEAR RANGE: DRIVETRAIN: 1x8, 11-45, 409%
SHIFTERS RIGHT: DRIVETRAIN: SHIMANO SL-M315-8R RapidFire Plus, 8-speed
REAR DERAILLEUR: DRIVETRAIN: SHIMANO ESSA RD-U2000
CRANKSET: DRIVETRAIN: Shimano, FC-U2000-1, 32T, 170mm, CL52
CASSETTE: DRIVETRAIN: SHIMANO, ESSA, 8-SPEED, 11-45T
CHAIN: DRIVETRAIN: KMC Z8.3
ROTOR FRONT: BRAKING SYSTEM: SHIMANO SM-RT10, 160mm
ROTOR REAR: BRAKING SYSTEM: SHIMANO SM-RT10, 160mm
BRAKES: BRAKING SYSTEM: SHIMANO MT200
HUB FRONT : WHEELS: SHIMANO, HB-QC300
HUB REAR: WHEELS: SHIMANO, FH-QC300
SPOKES: WHEELS: Sapim Leader, Stainless Black with secure lock nipples
RIMS: WHEELS: STARS J30
TIRES: WHEELS: Maxxis IKON 29×2,2
STEM: COCKPIT: ONE, Alloy, 31,8mm, +3°
HANDLEBAR: COCKPIT: One Alloy, Comfy Riser, 31,8, W700, R30
GRIPS: COCKPIT: VELO
SADDLE: PARTS: Selle Royal Vivo
SEATPOST: PARTS: ONE, Alloy, 30.9mm
PEDALS: PARTS: VP Components 536, Low profile platform with reflector
Velikost: L
Barva: Gloss Fire Red
Velikost: S
Barva: Gloss Fire Red
Velikost: M
Barva: Gloss Fire Red
Doplňkové parametry
| Kategorie: | MTB PEVNÁ |
|---|---|
| Barva: | Gloss Fire Red |
| BOTTOM BRACKET: | FRAMESET: SHIMANO BB-UN101 122.5mm, BSA, shell 73mm |
| BRAKES: | BRAKING SYSTEM: SHIMANO MT200 |
| CASSETTE: | DRIVETRAIN: SHIMANO, ESSA, 8-SPEED, 11-45T |
| CRANKSET: | DRIVETRAIN: Shimano, FC-U2000-1, 32T, 170mm, CL52 |
| FRAME: | FRAMESET: Alloy Al-6061 T6 Custom tubing, Trail Fun Geometry, Shark Spine EVO2 29er, BB BSA 73mm, OLD 139x9, Disc Brake Post Mou |
| GEAR RANGE: | DRIVETRAIN: 1x8, 11-45, 409% |
| GRIPS: | COCKPIT: VELO |
| HANDLEBAR: | COCKPIT: One Alloy, Comfy Riser, 31,8, W700, R30 |
| HEADSET: | FRAMESET: FSA No.10 Semi-Cartrige, 1-1/8“ |
| HUB FRONT: | WHEELS: SHIMANO, HB-QC300 |
| HUB REAR: | WHEELS: SHIMANO, FH-QC300 |
| CHAIN: | DRIVETRAIN: KMC Z8.3 |
| LOAD CAPACITY: | ISO and EN norm: 120 Kg |
| PEDALS: | PARTS: VP Components 536, Low profile platform with reflector |
| REAR DERAILLEUR: | DRIVETRAIN: SHIMANO ESSA RD-U2000 |
| RIMS: | WHEELS: STARS J30 |
| ROTOR FRONT: | BRAKING SYSTEM: SHIMANO SM-RT10, 160mm |
| ROTOR REAR: | BRAKING SYSTEM: SHIMANO SM-RT10, 160mm |
| SADDLE: | PARTS: Selle Royal Vivo |
| SEATPOST: | PARTS: ONE, Alloy, 30.9mm |
| SHIFTERS RIGHT: | DRIVETRAIN: SHIMANO SL-M315-8R RapidFire Plus, 8-speed |
| SPOKES: | WHEELS: Sapim Leader, Stainless Black with secure lock nipples |
| STEM: | COCKPIT: ONE, Alloy, 31,8mm, +3° |
| SUSPENSION FORK: | FRAMESET: SR Suntour XCM32, 120mm |
| SUSPENSION TRAVEL FRONT: | FRAMESET: 120mm |
| TIRES: | WHEELS: Maxxis IKON 29×2,2 |
| Velikost: | S, M, L, XL |
| WEIGHT: | BASE INFO: 15.15 kg |
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
Přidat komentář
