Blizz 30 - Gloss Limerock Grey
Kód: 8592842211338
25 990 Kč
25 990 Kč
25 990 Kč
Detailní popis produktu
A bike built for uncompromising MTB riding in the rough – and still friendly to your wallet. That’s the Blizz 30. Its equipment includes a 120 mm air suspension fork, Shimano CUES 1×10 drivetrain with a 436% gear range, a clutch-equipped rear derailleur for stable chain management off-road, a dropper post that lets you take on a more aggressive position on steep descents, and Shimano hydraulic brakes. Of course, it can handle a ride to the café, but it truly shines in the woods, on MTB trails, or at the trail center.Velikost: L
Barva: Gloss Limerock GreyWEIGHT: BASE INFO: 15.10 kg
LOAD CAPACITY: ISO and EN norm: 120 Kg
FRAME: FRAMESET: Alloy Al-6061 T6 Custom tubing, Trail Fun Geometry, Shark Spine EVO2 29er, BB BSA 73mm, OLD 139x9, Disc Brake Post Mount, Fender&Kickstand Ready Dropout, Replaceable RD Hanger, Inner Cable Routing, Dropper post ready
SUSPENSION FORK: FRAMESET: RST Aerial Air, 120mm travel
BOTTOM BRACKET: FRAMESET: SHIMANO BB-UN101 122.5mm, BSA, shell 73mm
HEADSET: FRAMESET: FSA No.10 Semi-Cartrige, 1-1/8“
SUSPENSION TRAVEL FRONT: FRAMESET: 120mm
GEAR RANGE: DRIVETRAIN: 1x10, 11-48, 436%
SHIFTERS RIGHT: DRIVETRAIN: SHIMANO CUES SL-U6000 RapidFire Plus, 10-speed
REAR DERAILLEUR: DRIVETRAIN: SHIMANO RD-U6000
CRANKSET: DRIVETRAIN: SHIMANO CUES FC-U4000, 32T
CASSETTE: DRIVETRAIN: SHIMANO CS-LG300-10, 11-48T
CHAIN: DRIVETRAIN: SHIMANO CN-LG500
ROTOR FRONT: BRAKING SYSTEM: SHIMANO SM-RT10, 180mm
ROTOR REAR: BRAKING SYSTEM: SHIMANO SM-RT10, 180mm
BRAKES: BRAKING SYSTEM: SHIMANO MT200
HUB FRONT : WHEELS: SHIMANO, HB-QC300
RIM FRONT: WHEELS: STARS J30
HUB REAR: WHEELS: SHIMANO, FH-QC300
RIM REAR: WHEELS: STARS J30
SPOKES: WHEELS: Sapim Leader, Stainless Black with secure lock nipples
TIRES: WHEELS: WTB Ranger Comp, 29x2.30
STEM: COCKPIT: ONE1 TDS-C342 Alloy, 31.8mm, +3°
HANDLEBAR: COCKPIT: Velobel, aluminium riser 40, ergo handlebar
GRIPS: COCKPIT: HERRMANS, LUNA LOCK, BLACK
SADDLE: PARTS: Selle Royal Vivo
SEATPOST: PARTS: POST MODERNE DP-212, Ø 30,9mm, 125mm travel
PEDALS: PARTS: Flat, Glass Fiber Reinforced Nylon, with reflector
Velikost: M
Barva: Gloss Limerock Grey
Velikost: XL
Barva: Gloss Limerock Grey
Velikost: S
Barva: Gloss Limerock Grey
Doplňkové parametry
| Kategorie: | MTB PEVNÁ |
|---|---|
| Barva: | Gloss Limerock Grey |
| BOTTOM BRACKET: | FRAMESET: SHIMANO BB-UN101 122.5mm, BSA, shell 73mm |
| BRAKES: | BRAKING SYSTEM: SHIMANO MT200 |
| CASSETTE: | DRIVETRAIN: SHIMANO CS-LG300-10, 11-48T |
| CRANKSET: | DRIVETRAIN: SHIMANO CUES FC-U4000, 32T |
| FRAME: | FRAMESET: Alloy Al-6061 T6 Custom tubing, Trail Fun Geometry, Shark Spine EVO2 29er, BB BSA 73mm, OLD 139x9, Disc Brake Post Mou |
| GEAR RANGE: | DRIVETRAIN: 1x10, 11-48, 436% |
| GRIPS: | COCKPIT: HERRMANS, LUNA LOCK, BLACK |
| HANDLEBAR: | COCKPIT: Velobel, aluminium riser 40, ergo handlebar |
| HEADSET: | FRAMESET: FSA No.10 Semi-Cartrige, 1-1/8“ |
| HUB FRONT: | WHEELS: SHIMANO, HB-QC300 |
| HUB REAR: | WHEELS: SHIMANO, FH-QC300 |
| CHAIN: | DRIVETRAIN: SHIMANO CN-LG500 |
| LOAD CAPACITY: | ISO and EN norm: 120 Kg |
| PEDALS: | PARTS: Flat, Glass Fiber Reinforced Nylon, with reflector |
| REAR DERAILLEUR: | DRIVETRAIN: SHIMANO RD-U6000 |
| RIM FRONT: | WHEELS: STARS J30 |
| RIM REAR: | WHEELS: STARS J30 |
| ROTOR FRONT: | BRAKING SYSTEM: SHIMANO SM-RT10, 180mm |
| ROTOR REAR: | BRAKING SYSTEM: SHIMANO SM-RT10, 180mm |
| SADDLE: | PARTS: Selle Royal Vivo |
| SEATPOST: | PARTS: POST MODERNE DP-212, Ø 30,9mm, 125mm travel |
| SHIFTERS RIGHT: | DRIVETRAIN: SHIMANO CUES SL-U6000 RapidFire Plus, 10-speed |
| SPOKES: | WHEELS: Sapim Leader, Stainless Black with secure lock nipples |
| STEM: | COCKPIT: ONE1 TDS-C342 Alloy, 31.8mm, +3° |
| SUSPENSION FORK: | FRAMESET: RST Aerial Air, 120mm travel |
| SUSPENSION TRAVEL FRONT: | FRAMESET: 120mm |
| TIRES: | WHEELS: WTB Ranger Comp, 29x2.30 |
| Velikost: | S, M, L, XL |
| WEIGHT: | BASE INFO: 15.10 kg |
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
Přidat komentář
