Blizz 30-29 - Gloss Red/White/Black
Kód: 8592842178150
15 990 Kč
15 990 Kč
Velikost: L
Momentálně nedostupné
| 8592842178143
EAN: 8592842178143
15 990 Kč
Detailní popis produktu
An affordable model of 29“ trail hardtail with new Trail Fun geometry for better control on technical trails. A RST Omega fork with 120 mm travel and mechanical lockout offer enough comfort, Shimano 2x7 speed shifter looks after speed, and the above-standard Shimano brakes with 180 mm discs help you stop safely both on dry and wet trails. 2,25“ Freedom tires provide enough traction and good speed on paved roads.Velikost: L
Barva: Gloss Red/White/BlackWEIGHT: BASE INFO: 14.20 kg
FRAME: FRAMESET: Alloy Al-6061 T6 Custom tubing, Trail Fun Geometry, Shark Spine EVO2 29er, BB BSA 73mm, OLD 139x9, Disc Brake Post Mount, Fender&Kickstand Ready Dropout, Replaceable RD Hanger, Inner Cable Routing
SUSPENSION FORK: FRAMESET: RST Aerial Air, 120mm travel
BOTTOM BRACKET: FRAMESET: SHIMANO BSA
HEADSET: FRAMESET: FSA No.10 Semi-Cartrige, 1-1/8“
SUSPENSION TRAVEL FRONT: FRAMESET: 120mm
GEAR RANGE: DRIVETRAIN: 2x9, 36-22, 11-36, 536%
SHIFTERS RIGHT: DRIVETRAIN: SHIMANO ALTUS SL-M2010-9R RapidFire Plus, 9-speed
FRONT DERAILLEUR : DRIVETRAIN: SHIMANO FD-M2020-TS, TOP SWING, DUAL-PULL
REAR DERAILLEUR: DRIVETRAIN: SHIMANO ALTUS RD-M2000 Shadow
CRANKSET: DRIVETRAIN: SHIMANO FC-MT210, 36-22T
CASSETTE: DRIVETRAIN: SHIMANO CS-HG200-9, 11-36T
CHAIN: DRIVETRAIN: KMC X9
BRAKE FRONT: BRAKING SYSTEM: SHIMANO BL-M4100/BR-MT410, hydraulic disc brake
ROTOR FRONT: BRAKING SYSTEM: SHIMANO SM-RT30, 180mm
BRAKE REAR: BRAKING SYSTEM: SHIMANO BL-M4100/BR-MT410, hydraulic disc brake
ROTOR REAR: BRAKING SYSTEM: SHIMANO SM-RT30, 160mm
HUB FRONT : WHEELS: SHIMANO HB-TX505, 32H, CENTER LOCK, QR Type
RIM FRONT: WHEELS: Stars J20S, 32H
TIRE FRONT: WHEELS: WTB Ranger Comp, 29x2.25
HUB REAR: WHEELS: SHIMANO FH-TY505-7, 32H, CENTER LOCK, M10x135mm, QR Type
RIM REAR: WHEELS: Stars J20S, 32H
TIRE REAR: WHEELS: WTB Ranger Comp, 29x2.25
SPOKES: WHEELS: Sapim Galvanized Black
STEM: COCKPIT: ONE1 TDS-C342 Alloy, 31.8mm, +3°
HANDLEBAR: COCKPIT: ONE1 Alloy, MTB AL-325BT, 6° upsweep, 9° backsweep, 25mm rise, 720mm, 31.8mm
GRIPS: COCKPIT: VELO, Lock-On
SADDLE: PARTS: Velo Sport
SEATPOST: PARTS: ONE1 Alloy, SP C207, 30.9mm
PEDALS: PARTS: Aluminium Caged with reflector
Velikost: M
Barva: Gloss Red/White/Black
Velikost: S
Barva: Gloss Red/White/Black
Velikost: XL
Barva: Gloss Red/White/Black
Doplňkové parametry
| Kategorie: | MTB PEVNÁ |
|---|---|
| Barva: | Gloss Red/White/Black |
| BOTTOM BRACKET: | FRAMESET: SHIMANO BSA |
| BRAKE FRONT: | BRAKING SYSTEM: SHIMANO BL-M4100/BR-MT410, hydraulic disc brake |
| BRAKE REAR: | BRAKING SYSTEM: SHIMANO BL-M4100/BR-MT410, hydraulic disc brake |
| CASSETTE: | DRIVETRAIN: SHIMANO CS-HG200-9, 11-36T |
| CRANKSET: | DRIVETRAIN: SHIMANO FC-MT210, 36-22T |
| FRAME: | FRAMESET: Alloy Al-6061 T6 Custom tubing, Trail Fun Geometry, Shark Spine EVO2 29er, BB BSA 73mm, OLD 139x9, Disc Brake Post Mou |
| FRONT DERAILLEUR: | DRIVETRAIN: SHIMANO FD-M2020-TS, TOP SWING, DUAL-PULL |
| GEAR RANGE: | DRIVETRAIN: 2x9, 36-22, 11-36, 536% |
| GRIPS: | COCKPIT: VELO, Lock-On |
| HANDLEBAR: | COCKPIT: ONE1 Alloy, MTB AL-325BT, 6° upsweep, 9° backsweep, 25mm rise, 720mm, 31.8mm |
| HEADSET: | FRAMESET: FSA No.10 Semi-Cartrige, 1-1/8“ |
| HUB FRONT: | WHEELS: SHIMANO HB-TX505, 32H, CENTER LOCK, QR Type |
| HUB REAR: | WHEELS: SHIMANO FH-TY505-7, 32H, CENTER LOCK, M10x135mm, QR Type |
| CHAIN: | DRIVETRAIN: KMC X9 |
| PEDALS: | PARTS: Aluminium Caged with reflector |
| REAR DERAILLEUR: | DRIVETRAIN: SHIMANO ALTUS RD-M2000 Shadow |
| RIM FRONT: | WHEELS: Stars J20S, 32H |
| RIM REAR: | WHEELS: Stars J20S, 32H |
| ROTOR FRONT: | BRAKING SYSTEM: SHIMANO SM-RT30, 180mm |
| ROTOR REAR: | BRAKING SYSTEM: SHIMANO SM-RT30, 160mm |
| SADDLE: | PARTS: Velo Sport |
| SEATPOST: | PARTS: ONE1 Alloy, SP C207, 30.9mm |
| SHIFTERS RIGHT: | DRIVETRAIN: SHIMANO ALTUS SL-M2010-9R RapidFire Plus, 9-speed |
| SPOKES: | WHEELS: SAPIM Galvanized Black |
| STEM: | COCKPIT: ONE1 TDS-C342 Alloy, 31.8mm, +3° |
| SUSPENSION FORK: | FRAMESET: RST Aerial Air, 120mm travel |
| SUSPENSION TRAVEL FRONT: | FRAMESET: 120mm |
| TIRE FRONT: | WHEELS: WTB Ranger Comp, 29x2.25 |
| TIRE REAR: | WHEELS: WTB Ranger Comp, 29x2.25 |
| Velikost: | S, M, L, XL |
| WEIGHT: | BASE INFO: 14.20 kg |
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
Přidat komentář
