Blizz 20 - Matte Sand
Kód: 8592842214001
19 990 Kč
19 990 Kč
19 990 Kč
Detailní popis produktu
When it comes to the balance of price, fun, and gear range, Blizz 20 is hard to beat. With Shimano CUES featuring two chainrings, nine cogs, and a 536% range, it leaves even the eagle in the dust. :) If your rides tend to be long-distance tours, if you’ve got steep climbs around, or if you just enjoy having more gears at hand than you usually need, then Blizz 20 is made for you. The package is rounded out with a 120 mm suspension fork and Shimano hydraulic brakes with legendary reliability.Velikost: S
Barva: Matte SandWEIGHT: BASE INFO: 15.50 kg
LOAD CAPACITY: ISO and EN norm: 120 Kg
FRAME: FRAMESET: Alloy Al-6061 T6 Custom tubing, Trail Fun Geometry, Shark Spine EVO2 29er, BB BSA 73mm, OLD 139x9, Disc Brake Post Mount, Fender&Kickstand Ready Dropout, Replaceable RD Hanger, Inner Cable Routing, Dropper post ready
SUSPENSION FORK: FRAMESET: RST Omega, 120mm travel
BOTTOM BRACKET: FRAMESET: SHIMANO BB-UN101 122.5mm, BSA, shell 73mm
HEADSET: FRAMESET: FSA No.10 Semi-Cartrige, 1-1/8“
SUSPENSION TRAVEL FRONT: FRAMESET: 120mm
GEAR RANGE: DRIVETRAIN: 2x9, 36-22, 11-36, 536%
SHIFTERS LEFT: DRIVETRAIN: SHIMANO, SL-U4000-L, Rapidfire Plus Mono
SHIFTERS RIGHT: DRIVETRAIN: SHIMANO, SL-U4000-9R, Rapidfire Plus
FRONT DERAILLEUR : DRIVETRAIN: SHIMANO FD-U4000
REAR DERAILLEUR: DRIVETRAIN: SHIMANO CUES RD-U3020 SGS
CRANKSET: DRIVETRAIN: SHIMANO FC-U4000-2, 36-22T
CASSETTE: DRIVETRAIN: SHIMANO CS-LG300-9, 11-36T
CHAIN: DRIVETRAIN: SHIMANO CN-LG500
ROTOR FRONT: BRAKING SYSTEM: SHIMANO SM-RT10, 180mm
ROTOR REAR: BRAKING SYSTEM: SHIMANO SM-RT10, 180mm
BRAKES: BRAKING SYSTEM: SHIMANO MT200
HUB FRONT : WHEELS: SHIMANO, HB-QC300
RIM FRONT: WHEELS: STARS J30
HUB REAR: WHEELS: SHIMANO, FH-QC300
RIM REAR: WHEELS: STARS J30
SPOKES: WHEELS: Sapim Leader, Stainless Black with secure lock nipples
TIRES: WHEELS: WTB Ranger Comp, 29x2.30
STEM: COCKPIT: ONE1 TDS-C342 Alloy, 31.8mm, +3°
HANDLEBAR: COCKPIT: Velobel, aluminium riser 40, ergo handlebar
GRIPS: COCKPIT: HERRMANS, LUNA LOCK, BLACK
SADDLE: PARTS: Selle Royal Vivo
SEATPOST: PARTS: ONE1 Alloy, SP C207, 30.9mm
PEDALS: PARTS: Flat, Glass Fiber Reinforced Nylon, with reflector
Velikost: M
Barva: Matte Sand
Velikost: L
Barva: Matte Sand
Velikost: XL
Barva: Matte Sand
Doplňkové parametry
| Kategorie: | MTB PEVNÁ |
|---|---|
| Barva: | Matte Sand |
| BOTTOM BRACKET: | FRAMESET: SHIMANO BB-UN101 122.5mm, BSA, shell 73mm |
| BRAKES: | BRAKING SYSTEM: SHIMANO MT200 |
| CASSETTE: | DRIVETRAIN: SHIMANO CS-LG300-9, 11-36T |
| CRANKSET: | DRIVETRAIN: SHIMANO FC-U4000-2, 36-22T |
| FRAME: | FRAMESET: Alloy Al-6061 T6 Custom tubing, Trail Fun Geometry, Shark Spine EVO2 29er, BB BSA 73mm, OLD 139x9, Disc Brake Post Mou |
| FRONT DERAILLEUR: | DRIVETRAIN: SHIMANO FD-U4000 |
| GEAR RANGE: | DRIVETRAIN: 2x9, 36-22, 11-36, 536% |
| GRIPS: | COCKPIT: HERRMANS, LUNA LOCK, BLACK |
| HANDLEBAR: | COCKPIT: Velobel, aluminium riser 40, ergo handlebar |
| HEADSET: | FRAMESET: FSA No.10 Semi-Cartrige, 1-1/8“ |
| HUB FRONT: | WHEELS: SHIMANO, HB-QC300 |
| HUB REAR: | WHEELS: SHIMANO, FH-QC300 |
| CHAIN: | DRIVETRAIN: SHIMANO CN-LG500 |
| LOAD CAPACITY: | ISO and EN norm: 120 Kg |
| PEDALS: | PARTS: Flat, Glass Fiber Reinforced Nylon, with reflector |
| REAR DERAILLEUR: | DRIVETRAIN: SHIMANO CUES RD-U3020 SGS |
| RIM FRONT: | WHEELS: STARS J30 |
| RIM REAR: | WHEELS: STARS J30 |
| ROTOR FRONT: | BRAKING SYSTEM: SHIMANO SM-RT10, 180mm |
| ROTOR REAR: | BRAKING SYSTEM: SHIMANO SM-RT10, 180mm |
| SADDLE: | PARTS: Selle Royal Vivo |
| SEATPOST: | PARTS: ONE1 Alloy, SP C207, 30.9mm |
| SHIFTERS LEFT: | DRIVETRAIN: SHIMANO, SL-U4000-L, Rapidfire Plus Mono |
| SHIFTERS RIGHT: | DRIVETRAIN: SHIMANO, SL-U4000-9R, Rapidfire Plus |
| SPOKES: | WHEELS: Sapim Leader, Stainless Black with secure lock nipples |
| STEM: | COCKPIT: ONE1 TDS-C342 Alloy, 31.8mm, +3° |
| SUSPENSION FORK: | FRAMESET: RST Omega, 120mm travel |
| SUSPENSION TRAVEL FRONT: | FRAMESET: 120mm |
| TIRES: | WHEELS: WTB Ranger Comp, 29x2.30 |
| Velikost: | S, M, L, XL |
| WEIGHT: | BASE INFO: 15.50 kg |
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
Přidat komentář
