Blizz 10 - Matte Black
Kód: 8592842213967Detailní popis produktu
The entry-level Blizz with an aluminum frame embodies pure simplicity. 1 chainring, 2 brakes, 8 cogs, and 1 rider. Add it up = endless fun without the hassle. Blizz 10 is the bike you can count on every day, whether you’re heading to the café on the square, riding along the river to the pizza place by the playground, or exploring your local forest trails. Its components are chosen to keep both purchase and maintenance costs low, while still delivering the performance you expect from a modern MTB.Velikost: L
Barva: Matte BlackWEIGHT: BASE INFO: 15.15 kg
LOAD CAPACITY: ISO and EN norm: 120 Kg
FRAME: FRAMESET: Alloy Al-6061 T6 Custom tubing, Trail Fun Geometry, Shark Spine EVO2 29er, BB BSA 73mm, OLD 139x9, Disc Brake Post Mount, Fender&Kickstand Ready Dropout, Replaceable RD Hanger, Inner Cable Routing, Dropper post ready
SUSPENSION FORK: FRAMESET: RST Omega, 120mm travel
BOTTOM BRACKET: FRAMESET: SHIMANO BB-UN101 122.5mm, BSA, shell 73mm
HEADSET: FRAMESET: FSA No.10 Semi-Cartrige, 1-1/8“
SUSPENSION TRAVEL FRONT: FRAMESET: 120mm
GEAR RANGE: DRIVETRAIN: 1x8, 11-45, 409%
SHIFTERS RIGHT: DRIVETRAIN: SHIMANO SL-M315-8R RapidFire Plus, 8-speed
REAR DERAILLEUR: DRIVETRAIN: SHIMANO ESSA RD-U2000
CRANKSET: DRIVETRAIN: Shimano, FC-U2000-1, 32T, 170mm, CL52
CASSETTE: DRIVETRAIN: SHIMANO, ESSA, 8-SPEED, 11-45T
CHAIN: DRIVETRAIN: KMC Z8.3
ROTOR FRONT: BRAKING SYSTEM: SHIMANO SM-RT10, 180mm
ROTOR REAR: BRAKING SYSTEM: SHIMANO SM-RT10, 180mm
BRAKES: BRAKING SYSTEM: SHIMANO MT200
HUB FRONT : WHEELS: SHIMANO, HB-QC300
RIM FRONT: WHEELS: STARS J30
HUB REAR: WHEELS: SHIMANO, FH-QC300
RIM REAR: WHEELS: STARS J30
SPOKES: WHEELS: Sapim Leader, Stainless Black with secure lock nipples
TIRES: WHEELS: WTB Ranger Comp, 29x2.30
STEM: COCKPIT: ONE1 TDS-C342 Alloy, 31.8mm, +3°
HANDLEBAR: COCKPIT: Velobel, aluminium riser 40, ergo handlebar
GRIPS: COCKPIT: HERRMANS, LUNA LOCK, BLACK
SADDLE: PARTS: Selle Royal Vivo
SEATPOST: PARTS: ONE1 Alloy, SP C207, 30.9mm
PEDALS: PARTS: Flat, Glass Fiber Reinforced Nylon, with reflector
Velikost: M
Barva: Matte Black
Velikost: S
Barva: Matte Black
Velikost: XL
Barva: Matte Black
Doplňkové parametry
| Kategorie: | MTB PEVNÁ |
|---|---|
| Barva: | Matte Black |
| BOTTOM BRACKET: | FRAMESET: SHIMANO BB-UN101 122.5mm, BSA, shell 73mm |
| BRAKES: | BRAKING SYSTEM: SHIMANO MT200 |
| CASSETTE: | DRIVETRAIN: SHIMANO, ESSA, 8-SPEED, 11-45T |
| CRANKSET: | DRIVETRAIN: Shimano, FC-U2000-1, 32T, 170mm, CL52 |
| FRAME: | FRAMESET: Alloy Al-6061 T6 Custom tubing, Trail Fun Geometry, Shark Spine EVO2 29er, BB BSA 73mm, OLD 139x9, Disc Brake Post Mou |
| GEAR RANGE: | DRIVETRAIN: 1x8, 11-45, 409% |
| GRIPS: | COCKPIT: HERRMANS, LUNA LOCK, BLACK |
| HANDLEBAR: | COCKPIT: Velobel, aluminium riser 40, ergo handlebar |
| HEADSET: | FRAMESET: FSA No.10 Semi-Cartrige, 1-1/8“ |
| HUB FRONT: | WHEELS: SHIMANO, HB-QC300 |
| HUB REAR: | WHEELS: SHIMANO, FH-QC300 |
| CHAIN: | DRIVETRAIN: KMC Z8.3 |
| LOAD CAPACITY: | ISO and EN norm: 120 Kg |
| PEDALS: | PARTS: Flat, Glass Fiber Reinforced Nylon, with reflector |
| REAR DERAILLEUR: | DRIVETRAIN: SHIMANO ESSA RD-U2000 |
| RIM FRONT: | WHEELS: STARS J30 |
| RIM REAR: | WHEELS: STARS J30 |
| ROTOR FRONT: | BRAKING SYSTEM: SHIMANO SM-RT10, 180mm |
| ROTOR REAR: | BRAKING SYSTEM: SHIMANO SM-RT10, 180mm |
| SADDLE: | PARTS: Selle Royal Vivo |
| SEATPOST: | PARTS: ONE1 Alloy, SP C207, 30.9mm |
| SHIFTERS RIGHT: | DRIVETRAIN: SHIMANO SL-M315-8R RapidFire Plus, 8-speed |
| SPOKES: | WHEELS: Sapim Leader, Stainless Black with secure lock nipples |
| STEM: | COCKPIT: ONE1 TDS-C342 Alloy, 31.8mm, +3° |
| SUSPENSION FORK: | FRAMESET: RST Omega, 120mm travel |
| SUSPENSION TRAVEL FRONT: | FRAMESET: 120mm |
| TIRES: | WHEELS: WTB Ranger Comp, 29x2.30 |
| Velikost: | S, M, L, XL |
| WEIGHT: | BASE INFO: 15.15 kg |
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
Přidat komentář
